منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

آنها می گویند که کارکنان بزرگترین دارایی یک شرکت هستند و این به همان اندازه برای آژانس های بازاریابی صادق است که برای هر تجارت دیگری صادق است. تیم مناسب می تواند به شما کمک کند تا کیفیت، قابلیت اطمینان و شایستگی آژانس خود را به مشتریان بالقوه ثابت کنید. بنابراین، منطقی است که بخواهید نامزدهای واجد شرایط را پیدا کنید و مهمتر از آن، مطمئن شوید که آنها برای مدت طولانی در آن باقی بمانند.

متأسفانه، گفتن آن آسان تر از انجام دادن است. شما احتمالاً این را از نزدیک تجربه کرده اید. شاید یکی از بااستعدادترین کارمندان خود را از دست داده اید یا از عدم علاقه متقاضیان ناامید شده اید. در هر صورت، ارزش این را دارد که چرا اینطور است و چگونه می توانید رویکرد خود را برای موفقیت بیشتر تغییر دهید.

چرا یافتن و حفظ نامزدهای واجد شرایط دشوار است

دلایل زیادی وجود دارد که آژانس های بازاریابی برای یافتن و حفظ نامزدهای واجد شرایط تلاش می کنند. دو عامل بزرگ عبارتند از:

 1. رقابت در بازار کار
 2. انتظارات کارکنان

برای شروع، رقابت در بازار کار را در نظر بگیرید. تنها در ایالات متحده بیش از 14000 آژانس بازاریابی و تبلیغات وجود دارد. و با توجه به اداره آمار کار، انتظار می رود تقاضا برای مشاغل بازاریابی تا سال 2026 10 درصد رشد کند. با این حال، تعداد محدودی از نامزدها وجود دارد که مایل و قادر به انجام در سطح مطلوب هستند.

همه ما به دنبال نوع خاصی از حرفه ای ها هستیم، درست است؟ حداقل، اعضای تیم ایده آل با بازاریابی آشنا هستند، در یک یا چند زمینه مهارت دارند و نگرش درستی برای موفقیت دارند. فردی با این ویژگی ها که به کمک به رشد مشتریان اهمیت می دهد، یک کالای داغ است. هر آژانس استخدامی آنها را می خواهد!

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

به طور خلاصه، رقابت شدید است. رقبای شما در تلاش هستند تا نامزدهای با کیفیتی مشابه شما را جذب کنند. بنابراین باید بیشتر سخت کار کنید تا متمایز شوید و آنها را تشویق کنید تا برای موقعیتی در آژانس خود درخواست دهند. و اگر موفق شدید آنها را جذب کنید، باید ثابت کنید که تصمیم آنها درست است. پس از همه، هیچ کمبودی در گزینه های موجود برای آنها وجود ندارد.

اما این مانعی نیست که باید بر آن غلبه کنید…

همچنین این واقعیت وجود دارد که خواسته ها و نیازهای بازاریابان امروزی (و به طور کلی کارگران) تغییر کرده است.

به عنوان مثال، انتظارات کارکنان شامل چیزی بیش از حقوقی است که ارزش آنها را منعکس می کند. مردم به دنبال چیزهایی مانند…

 • فرهنگ کار مثبت
 • به رسمیت شناختن
 • انعطاف پذیری
 • شفافیت
 • توجه
 • هدف

متأسفانه، اینها مواردی هستند که بسیاری از آژانس ها هنگام استخدام از برجسته کردن آنها غفلت می کنند – یا بدتر از آن، در محل کار موفق به ارائه آنها نمی شوند. و در سناریوی دوم منجر به ترک استعدادهای بزرگ برای فرصت های دیگر می شود. در واقع، سال 2022 نشان داد که 62 درصد از متخصصان در حال بررسی تغییر شغل هستند.

گفتن اینکه یافتن و حفظ نامزدهای قوی و واجد شرایط یک چالش است، دست کم گرفتن است. اما خبر خوب اینجاست – غیرممکن نیست. فقط باید رویکرد خود را تغییر دهید، از مهارت های بازاریابی خود به خوبی استفاده کنید و به تیم خود ارزش بدهید.

بیایید استخدام را شروع کنیم…

5 نکته برای یافتن نامزدهای واجد شرایط برای آژانس شما

به‌عنوان بازاریاب، ما همیشه به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت و انجام کارهای بهتر برای مشتریان خود هستیم. همین امر باید در مورد فرآیند استخدام نیز صدق کند. اگر در تلاش برای یافتن و دعوت از بهترین استعدادها برای کار در آژانس خود هستید، باید بهبودهایی ایجاد کنید.

با این اوصاف، در اینجا پنج نکته وجود دارد که می توانید برای یافتن نامزدهای واجد شرایط از آنها استفاده کنید:

 1. شرح شغل واقعی ایجاد کنید.
کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

شرح شغل فقط همین است – شرح شغل. با این حال اکثر آژانس های بازاریابی (و به طور کلی مشاغل) این را اشتباه می کنند. اگر می‌خواهید یک تیم بازاریابی دیجیتال قوی بسازید، احتمالاً فهرست بلندبالایی از الزامات برای نامزد ایده‌آل دارید.

اما این کار را توضیح نمی دهد، اینطور است؟

جیسون وایزمن، مربی کسب‌وکار گواهی‌شده در FocalPoint Consulting، در طول سمیناری که توسط Viral Solutions برگزار شد، این را به بهترین وجه بیان کرد: «شرح شغل باید کاری را که باید انجام شود، تعریف کند، نه مهارت‌های لازم برای انجام کار را».

Weseman برای توضیح اینکه چرا این بسیار مهم است، ادامه داد: “شما می توانید افرادی را بیابید که با توضیحات دقیق شما مطابقت دارند – نیازهای شما، مهارت های شما، تجربه شما – که نمی توانند این کار را انجام دهند.”

همچنین، اگر در معیارهای خود سختگیر باشید، ممکن است استعدادهای بزرگ را از دست بدهید. به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که زنان تنها در صورتی برای مشاغل درخواست می کنند که 100% واجد شرایط باشند.

بنابراین، روی تشریح آنچه که شغل مستلزم آن است، تمرکز کنید، نه ویژگی هایی که در یک نامزد به دنبال آن هستید.

 1. شغل را علامت گذاری کنید، نه آژانس خود را.

به عنوان بازاریاب، برندسازی برای ما غریبه نیست. و همه ما می دانیم که برندسازی کارفرما چقدر مهم است. اما اشتباه رایجی که آژانس ها هنگام تلاش برای یافتن نامزدهای مناسب مرتکب می شوند، برند نکردن شغل است.

به گفته Weseman، “استعدادهای برتر از قبل در مورد رقابت خود می دانند. آنها در مورد شرکت‌های دیگر در فضای خود می‌دانند… چیزی که باید در آن فروخته شوند، خود کار است.»

بنابراین در هر شرح شغلی که می نویسید، روی پاسخ به سوالات زیر تمرکز کنید:

 • آن ها چه می توانند بکنند؟
 • چه چیزی می توانند شوند؟
 • موفقیت چگونه به نظر می رسد؟
 • آینده چه چیزی در انتظار شماست؟

کار را با توضیح چگونگی سودمندی آن علامت گذاری کنید آنها و زندگی را بهتر کنید از داستان سرایی استفاده کنید تا آنها را به سفر ببرید!

 1. این کلمه را به طور گسترده پخش کنید.

هنگامی که شرح شغل خود را نوشتید و آماده جستجوی نامزدها شدید، این خبر را منتشر کنید. فراتر از پلتفرم های محبوب مانند LinkedIn، Monster، Glassdoor و Indeed بروید. پست کردن موقعیت در سایت های بازاریابی مانند MarketingHire، انجمن بازاریابی آمریکا و شبکه آژانس دیجیتال را در نظر بگیرید.

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

و سایر منابع موجود را فراموش نکنید! می توانید اطلاعات شغلی را در کانال های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید و کارمندان فعلی را تشویق کنید تا نامزدهای واجد شرایطی را که ممکن است بشناسند معرفی کنند.

 1. بازار منفعل را نادیده نگیرید.

برای یافتن نامزدهای واجد شرایط برای پیوستن به تیم خود، Weseman توصیه می‌کند به بازار غیرفعال نیز نگاه کنید.

این یعنی چی؟

این به معنای در نظر گرفتن کسانی است که فعالانه به دنبال شغل جدید نیستند.

این به شما مجموعه وسیع تری از نامزدهای بالقوه می دهد. مهمتر از آن، طیف وسیع تری را در اختیار شما قرار می دهد استعداد برتر، زیرا آنها احتمالاً دانش، مهارت و نگرش مورد نظر شما را دارند. بالاخره آژانس دیگری آنها را استخدام کرد!

کلید متقاعد کردن شخصی برای تغییر شغل (علاوه بر اطمینان از اینکه شغل خالی شما را می بیند) این است که نشان دهید موقعیت در آژانس شما چیزی برای ارائه دارد. بیشتر ▼. حرکت شغلی باید 30 درصد افزایش غیر پولی ایجاد کند. این شامل رشد شغلی، کشش شغلی و رضایت شغلی است.

با اثبات اینکه یک بازاریاب با استعداد می تواند فرصت های بیشتر، تاثیر بیشتر و رضایت بیشتر در آژانس شما داشته باشد، می توانید به نامزدهای استثنایی بیشتری دست پیدا کنید.

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود

آیا برای تسلط بر رسانه های اجتماعی آماده اید؟

یک متخصص خبره رسانه های اجتماعی شوید و جدیدترین استراتژی ها را (بر اساس پلتفرم اجتماعی) برای هدایت ترافیک ارگانیک به سایت های رسانه های اجتماعی خود بیاموزید.

اینجا را فشار دهید

 1. در مصاحبه های خود تجدید نظر کنید

نکته نهایی برای یافتن نامزدهای خوب این است که در مصاحبه خود تجدید نظر کنید. (در اینجا یک خرده خرد دیگر از Weseman است.) اگر شما…

 • سوالات درست بپرسید.

مهم ترین و مؤثرترین سؤال مصاحبه ای است که می توانید بپرسید: «بزرگترین دستاورد شما چیست؟» ایده ای از آنچه که نامزد به عنوان یک دستاورد در نظر می گیرد را ارائه می دهد و به شما کمک می کند ببینید آیا آنها مناسب هستند یا خیر. اگر پاسخ آنها به موقعیت نامربوط است یا با اهداف آژانس شما همسو نیست، احتمالاً انتخاب درستی نیستند.

 • صبر کنید تا تصمیم نهایی بگیرید.

مردم به عنوان بهترین نسخه از خود به مصاحبه می آیند، بنابراین برداشت اولیه همیشه قابل اعتماد نیست. به همین دلیل است که Weseman توصیه می کند 30 دقیقه صبر کنید. اگر بعد از سه دقیقه آنها را دوست دارید، برای 27 دقیقه دیگر از آنها سؤالات سخت تری بپرسید. اگر بعد از سه دقیقه مطمئن نیستید، برای بقیه مصاحبه سؤالات ساده تری از آنها بپرسید.

چگونه پس از استخدام استعدادهای بازاریابی خوب را حفظ کنیم؟

یافتن نامزدهای واجد شرایط یک چیز است، اما حفظ آنها چیز دیگری است. و شاید مهمتر! وقتی یکی از اعضای تیم را ترک می کند، همه چیزهایی را که آنها به میز می آورند از دست می دهید. همچنین می تواند زمان زیادی را برای شما هزینه کند. جایگزینی یک کارمند حقوق بگیر به طور متوسط ​​6-9 ماه حقوق هزینه دارد.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا استعدادهای بازاریابی خوب را پس از اینکه آنها را وارد میدان کردید حفظ کنید؟

 • فرصت های آموزشی را ارائه دهید.

اعضای تیم بزرگ مشتاق یادگیری و رشد در حرفه خود هستند. به همین دلیل است که باید فرصت های آموزشی را برای بهبود دانش و مهارت های آنها ارائه دهید. از آنها بپرسید که می خواهند چه کاری را بهتر انجام دهند یا عمیق تر شیرجه بزنید. سپس آموزش های مناسب را برای آنها ارائه دهید.

 • یک فرهنگ شرکت سالم ایجاد کنید.

پرورش یک فرهنگ سالم شرکتی می تواند در درازمدت به حفظ اعضای تیم کمک کند. می تواند رضایت را افزایش دهد و کارکنان را درگیر نگه دارد. بنابراین، مطمئن شوید که فرهنگ شما با اولویت دادن به سلامت، ترویج تنوع و شمول، شفاف بودن و حصول اطمینان از همسویی همه با ارزش‌های آژانس، آزمون را پشت سر گذاشته است.

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود
 • متعهد به پیشرفت کار باشید.

اگر به نامزدی قول داده اید که آژانس شما می تواند پیشرفت شغلی را برای آنها فراهم کند، به آن متعهد باشید. به آنها فرصت دهید تا زمانی که نشان دادند توانایی دارند از نردبان بالا بروند. داشتن گزینه ای برای رشد شغلی عمودی شانس آنها را برای ماندن افزایش می دهد. همچنین ثابت می کند که به قول خود وفادار می مانید.

 • برای رقابتی ماندن دوباره ارزیابی کنید.

سعی کنید نشان دهید که آژانس شما یکی از بهترین آژانس ها برای کار است.

چگونه

هر از گاهی آنچه را که به اعضای تیم خود ارائه می دهید، دوباره ارزیابی کنید. علاوه بر غرامت و مزایا، امتیازاتی را که آژانس‌های دیگر به تیم‌های خود ارائه می‌دهند، بررسی کنید. حتی افزایش انعطاف پذیری با اجازه دادن به اعضای تیم برای کار از خانه می تواند به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود.

 • شناسایی کارکنان را در اولویت قرار دهید.

اعضای تیم باید احساس ارزشمندی کنند، بنابراین تشخیص و پاداش دادن به سختکوشی آنها را مهم بدانید. نحوه انجام این کار به شما بستگی دارد. این می تواند به سادگی تبریک گفتن به کسی بابت یک پروژه بدون مشکل یا ایجاد یک برنامه جایزه برای دستیابی به اهداف باشد.

به طور خلاصه

اگر برای یافتن نامزدهای واجد شرایط برای کار در آژانس خود و ماندن سال ها تلاش می کنید، باید شرایط را تغییر دهید. ما به مشتریان خود می گوییم که این مربوط به آنها نیست و در مورد ما نیز همینطور است! نشان دهید که چگونه یک شغل خاص می تواند برای یک نامزد بالقوه مفید باشد و مطمئن شوید که به وعده های خود عمل می کنید. به این ترتیب، می توانید قوی ترین تیم ممکن را بسازید و آژانس خود را برای موفقیت در موقعیت قرار دهید.

کشف رازهای جذب و حفظ بهترین استعدادها در آژانس خود