منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

آیا می دانستید که انتظار می رود CAGR صنعت بازاریابی دیجیتال تا سال 2026 به 13.9 درصد برسد؟ انتظار می‌رود این بازار در این بازه زمانی به 786.2 میلیارد دلار برسد.

این نشان می‌دهد که چقدر مهم است که در جریان تحولات جدید قرار بگیرید و استراتژی‌ها را متناسب با آن تطبیق دهید – به خصوص اگر بازاریابان دیجیتال بخواهند از رشد در سال 2023 سرمایه‌گذاری کنند.

چه یک بازاریاب باتجربه باشید و چه تازه شروع به کار کرده اید، به خواندن ادامه دهید تا خود را با نکات مناسب برای از بین بردن بازی دیجیتال مارکتینگ خود مسلح کنید و جلوتر از منحنی ها بمانید.

1. از رهبران و تأثیرگذاران صنعت پیروی کنید

رهبران صنعت یا اینفلوئنسرهای دیجیتال مارکتینگ افرادی هستند که خود را به عنوان رهبران فکری در زمینه های خود تثبیت کرده اند و به دلیل بینش و تخصص ارزشمند خود طرفداران زیادی به دست آورده اند.

برای شناسایی موارد مناسب برای دنبال کردن، با تحقیق شروع کنید. به دنبال کسانی باشید که در پیش بینی دقیق روندها و ارائه اطلاعات ارزشمند تجربه دارند. می توانید کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و لینکدین جستجو کنید.

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

حتی یک جستجوی ساده در گوگل هم می تواند این کار را انجام دهد!

هنگامی که تأثیرگذاران بالقوه را شناسایی کردید، مهم است که آنها را در پلتفرم های مختلف از جمله رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و حتی پادکست ها دنبال کنید. این به شما تصویر کاملی از بینش و دیدگاه های آنها می دهد. همچنین می‌توانید از ابزارهایی مانند Feedly یا Flipboard برای ایجاد یک فید خبری شخصی با محتوای تأثیرگذاران مورد علاقه خود استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های عالی برای تعامل با اینفلوئنسرها، اظهار نظر در مورد محتوای آنها و شرکت در انجمن های آنلاین آنها است. با افزودن ارزش به مکالمه، می توانید با اینفلوئنسرها در صنعت خود روابط برقرار کنید و در رادار آنها بمانید.

در نهایت، ابزارهایی مانند Hootsuite یا Buzzsumo می توانند به شناسایی تأثیرگذاران و ردیابی محتوای آنها کمک کنند. Hootsuite به شما امکان می دهد مکالمات رسانه های اجتماعی را زیر نظر داشته باشید و کلمات کلیدی یا هشتگ های خاص را ردیابی کنید، در حالی که Buzzsumo بینشی در مورد محتوایی که در صنعت شما پرطرفدار است ارائه می دهد.

نکته حرفه ای: به دنبال اینفلوئنسرها برای شروع هستید؟ اینجا برخی از علاقه مندی های ما وجود دارد:
نیل پاتل – به دلیل تخصص خود در سئو و بازاریابی محتوا شناخته شده است
گری واینرچوک – به دلیل تخصص خود در بازاریابی رسانه های اجتماعی شناخته شده است
رند فیشکین – بنیانگذار Moz، معتبر شناخته شده در سئو و بازاریابی محتوا.
2. در کنفرانس ها و رویدادهای بازاریابی دیجیتال شرکت کنید
خواه به دنبال ایجاد مهارت های خود، کشف استراتژی های بازاریابی جدید، یا ارتباط با متخصصان همفکر خود باشید، شرکت در کنفرانس های صنعتی می تواند یک تجربه ارزشمند باشد.

کنفرانس ها و رویدادها همچنین در معرض استراتژی ها، ابزارها و فناوری های بازاریابی جدید قرار می گیرند. می توانید در مورد آخرین روندها و بهترین شیوه ها در بازاریابی دیجیتال بیاموزید و همچنین تجربه عملی کسب کنید.

برای یافتن کنفرانس‌ها و رویدادهای مرتبط، کنفرانس‌ها را در محل خاص خود تحقیق کنید و مواردی را انتخاب کنید که با علایق و اهداف شما مطابقت دارند.

گواهینامه بازاریابی محتوا

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

هنگامی که کنفرانسی را انتخاب کردید، برنامه خود را طوری برنامه ریزی کنید که بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید. حتما در کارگاه ها و جلسات شرکت کنید تا موضوعات خاص را به طور عمیق یاد بگیرید. یک چیز دیگر: از فرصت های شبکه برای ایجاد روابط و تبادل نظر با سایر شرکت کنندگان و ارائه دهندگان استفاده کنید.

نکته حرفه ای: برخی از کنفرانس های بازاریابی دیجیتال معروف عبارتند از:
بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
دنیای بازاریابی محتوا
MozCon
3. با دیگر متخصصان و برندها همکاری کنید
کار با سایر حرفه ای ها و برندهای صنعت خود به شما این امکان را می دهد که از تجربیات آنها بیاموزید و بینش جدیدی در مورد استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی به دست آورید.

در اینجا چند نکته برای همکاری وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

همکاران بالقوه را شناسایی کنید که مخاطبین هدف و اهداف بازاریابی شما را به اشتراک می گذارند. به دنبال شرکت ها و افرادی باشید که مکمل برند شما و ارزش های آن باشند.

یک مشارکت سودمند متقابل ایجاد کنید. این ممکن است شامل ایجاد مشترک محتوا، تبلیغ متقابل محصولات یا خدمات یکدیگر، یا همکاری در یک کمپین بازاریابی مشترک باشد.

ایجاد روابط کلید موفقیت در همکاری است. برای شناخت همکاران خود و درک کسب و کار و اهداف آنها وقت بگذارید. به یاد داشته باشید که به طور واضح ارتباط برقرار کنید و برای ایجاد اهداف مشترک با یکدیگر همکاری کنید.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید برای ارتباط با همکاران بالقوه، به اشتراک گذاری محتوا با یکدیگر و ترویج ابتکارات مشترک.

اندازه گیری و تجزیه و تحلیل نتایجاز کمپین شما. ممیزی وب سایت را انجام دهید و معیارهای کلیدی مانند ترافیک وب سایت، مشارکت رسانه های اجتماعی و فروش را ردیابی کنید و از این داده ها برای بهینه سازی همکاری های آینده خود استفاده کنید.

یک نمونه عالی از همکاری موفق در بازاریابی دیجیتال، مشارکت کمپین #LikeAGirl #Always and Girls on the Run است.

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

منبع: برندهای محبوب

برند محبوب بهداشت زنانه بر اساس موفقیت موفقیت بازاریابی ویروسی خود در سال 2014 با همکاری با Girls on the Run در سال 2019 برای حمایت از ابتکار ملی دسترسی و گنجاندن ایجاد شده است. بیش از 750,000 دلار طی دو سال گذشته اهدا شده است و نور خیرخواهانه را بر تصویر برند Always می تاباند.
4. به سازمان ها و گروه های صنعتی بپیوندید
پیوستن به سازمان‌ها و گروه‌های صنعتی می‌تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد که می‌تواند به شما کمک کند جلوتر از منحنی باشید.

می‌توانید به اطلاعات و منابع انحصاری صنعت، مانند تحقیقات و گزارش‌های اولیه دسترسی داشته باشید که می‌تواند به شما کمک کند از آخرین روندها و بهترین شیوه‌ها مطلع شوید.

همچنین فرصت هایی برای شبکه سازی و ایجاد روابط با دیگر متخصصان در زمینه شما وجود خواهد داشت. این می تواند به ویژه برای فریلنسرها و کارآفرینانی که ممکن است فرصت های زیادی برای ارتباط با دیگران در صنعت خود نداشته باشند، ارزشمند باشد.

برای شناسایی سازمان های مناسب:

سازمان های صنایع تحقیقاتی و مواردی را انتخاب کنید که با علایق و اهداف شما مطابقت دارند.
در رویدادها شرکت کنید و در کمیته ها شرکت کنید روابط ایجاد کنید و برای کار خود در معرض دید قرار بگیرید.
برای کمک در رویدادها یا ابتکارات داوطلب شوید برای ایجاد مهارت ها و تجربه های خود

نکته حرفه ای: نمونه هایی از سازمان ها و گروه های صنعتی شامل موارد زیر است:
انجمن بازاریابی آمریکا
دفتر تبلیغات تعاملی
موسسه بازاریابی محتوا
5. تکنیک ها و فن آوری های جدید بازاریابی را آزمایش کنید
آزمایش تکنیک‌ها و فن‌آوری‌های بازاریابی جدید می‌تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان گسترده‌تری دست پیدا کنید و مشتریان را به روش‌های جدید جذب کنید.

با این حال، هنگام شناسایی ابزارها و روش‌های جدیدی که در اختیار دارید، مهم است که آن‌هایی را انتخاب کنید که با اهداف و مخاطبان برند شما همسو باشند.

به عنوان مثال، اگر Gen Z را هدف قرار داده‌اید، می‌توانید با فرمت‌های ویدیویی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در حال رشد مانند TikTok یا Instagram Reels آزمایش کنید تا به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید.

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

منبع: موسسه دیجیتال مارکتینگ

یک راه عالی برای انجام این کار، آزمایش تاکتیک های جدید در مقیاس کوچک برای آزمایش اثربخشی آنها قبل از افزایش مقیاس است. شما می توانید این کار را با تست A/B وب سایت خود با اجرای یک کمپین تبلیغاتی کوچک در یک پلت فرم جدید یا آزمایش قالب محتوای جدید انجام دهید تا قبل از سرمایه گذاری منابع بیشتر، عملکرد آن را ببینید.

نمونه‌هایی از تکنیک‌ها و فناوری‌های جدید بازاریابی که بازاریابان دیجیتال می‌توانند با آن‌ها آزمایش کنند شامل ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، واقعیت مجازی و افزوده، و بهینه‌سازی جستجوی صوتی است.

اگر یک روند بازاریابی یا فناوری جدید کارساز نبود، آماده باشید تا استراتژی خود را تغییر دهید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

آزمایش مستلزم ریسک کردن است و هر آزمایشی موفق نخواهد بود. نکته کلیدی این است که از شکست های خود درس بگیرید و استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
نتیجه
همانطور که به سال 2023 می رویم، مهم است که مراقب روندهای نوظهور هیجان انگیز در سال آینده باشیم، مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، تجارت اجتماعی، ظهور “اقتصاد خالق” و تمرکز بر تجربیات مشتری شخصی.

با همگام شدن با آخرین روندها، می توانید موفقیت برند خود را در چشم انداز دیجیتال پویا تضمین کنید. پس بیایید بیرون برویم و آینده بازاریابی را در آغوش بگیریم!

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال