منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google Ads Ending Lookalike Audiences: در اینجا نحوه انطباق کسب و کارها آورده شده است

Google Ads Ending Lookalike Audiences: در اینجا نحوه انطباق کسب و کارها آورده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google Ads Ending Lookalike Audiences: در اینجا نحوه انطباق کسب و کارها آورده شده است

گوگل چندین تغییر برنامه ریزی شده برای سال 2023 را اعلام کرد که از ماه مه آغاز می شود، زمانی که این بخش های مخاطب دیگر ایجاد نمی شوند. مخاطبان مشابه در طول تاریخ منبع ارزشمندی برای رشد تبلیغ‌کنندگان بوده‌اند. از دست دادن این ویژگی احتمالاً قابل توجه است.

کمپین های موجود با این بخش ها تا چند ماه دیگر به فعالیت خود ادامه خواهند داد. از آگوست 2023، این بخش‌های مخاطب به طور کامل از کمپین‌های موجود حذف خواهند شد.

در حال حاضر، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند مخاطبان مشابهی را در Google Ads Audience Manager ایجاد کنند. برای مثال، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند مخاطبان مشابه/مشابه مشتریان فعلی خود را برای هدف‌یابی در کمپین‌های بازاریابی مجدد هدف قرار دهند.

چرا گوگل چنین مخاطبانی را می بندد؟

فشارهای نظارتی و مصرف کننده در مورد حریم خصوصی باعث این تغییر می شود.

بیشتر مخاطبان مشابه بر اساس مخاطبان اولیه هستند که از طریق کوکی‌های شخص ثالث به Google ارسال می‌شوند. به عنوان مثال، هنگامی که یک کاربر خریدی انجام می دهد، یک کوکی از تبلیغ کننده به شخص ثالث (در این مورد گوگل) به همراه برخی از اطلاعات شخصی شخصی که خرید را انجام داده است، اطلاع می دهد.

از آنجایی که کوکی های شخص ثالث به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی منسوخ می شوند، چنین مخاطبانی نیز باید ناپدید شوند.

چه چیزی جایگزین مخاطبان مشابه می شود؟

اتوماسیون پیشرفته جایگزین پیشنهادی گوگل برای مخاطبان مشابه است.

به طور خلاصه، تبلیغ‌کنندگان باید به Google اجازه دهند که به‌طور خودکار بهترین مخاطب را برای تبلیغات با استفاده از ابزارهای زیر تعیین کند:

درست مانند مخاطبان مشابه، این ابزارها به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا خارج از پارامترهای از پیش تعریف شده موجود، به کاربران جدید دسترسی پیدا کنند. با این حال، این مخاطبان جدید بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کوکی های شخص ثالث نیستند و بنابراین از حریم خصوصی ایمن هستند.

هر دو جایگزین ارائه شده توسط Google جدیدتر هستند و توسط همه تبلیغ‌کنندگان به خوبی آزمایش نشده‌اند. هدف‌یابی بهینه، به‌ویژه با داده‌های شخص اول به خوبی کار می‌کند، اما برای تبلیغ‌کنندگانی که میلیون‌ها یا حتی ده‌ها هزار مشتری یا مشترک ایمیل ندارند، فایده چندانی ندارد.

پیام واضح است – اگر می خواهید در سال آینده و تا سال 2024 رقابت کنید، باید همین الان شروع به ساخت داده های مخاطبان خود کنید!

تبلیغ‌کنندگان همچنین باید شروع به آزمایش ابزارهای گسترش مخاطب در بالا کنند تا اثربخشی آنها را آزمایش کنند. توجه داشته باشید که مانند همه ابزارهای یادگیری ماشین، مرحله آموزش اولیه وجود دارد. آزمایش و اجرای این گسترش مخاطبان در حال حاضر امکان انتقال آرام را در سال آینده فراهم می کند.