AIO چیست؟ مدل جدید محتوا و پیش‌بینی‌های هوش مصنوعی را متحول کرد

AIO چیست؟ مدل جدید محتوا و پیش‌بینی‌های هوش مصنوعی را متحول کرد

در سال 1936، خالق ماشین‌های تورینگ پیش‌بینی کرد که یک ماشین روزی می‌تواند مانند یک انسان فکر کند، اگر حتی از انسان پیشی نگیرد.

سال 2023 است و ما رسما اینجا هستیم.

82 درصد از بازاریابان بر این باورند که هوش مصنوعی آینده بازاریابی خواهد بود – در واقع، بسیاری از قبل بر این باورند که هوش مصنوعی نوشتن است بهتر از یک شخص (مطالعه Capterra).

خوب، با فراتر رفتن از 100 میلیون کاربر ChatGPT در عرض تنها دو ماه…ما هستیم زنده در آینده.

هوش مصنوعی روش کار، تفکر و خلقت ما را متحول می کند.

من در ژانویه امسال به‌عنوان معاون بازاریابی به Content at Scale پیوستم و در یک حرکت جسورانه «تطبیق یا بمیر» برای حرفه محتوایی‌ام – پس از یک ماه، آنچه می‌بینم، یاد می‌گیرم و برای بازاریابان و تیم‌ها تسهیل می‌کنم، ذهنم را متحیر می‌کند. بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

با مدل AIO، سربار محتوا و ناامیدی را 5x-25 برابر کاهش دهید

اکنون عصر سنگی است که پشت کامپیوتر خود بنشینید و یک پست سئوی 2500 کلمه ای از یک لوح خالی تهیه کنید.

به طور جدی.

زمانی که می توانید محتوای سئوی طولانی مدت (2500 کلمه یا بیشتر) تولید کنید که کاملاً اصلی و به خوبی نوشته شده باشد. پنج دقیقه یا کمتر، شما هرگز نمی خواهید به عقب برگردید

به طور متوسط، من شاهد کاهش 5 تا 25 برابری هزینه های مرتبط با تولید محتوا (که شگفت انگیز است!) و 5 تا 10 برابر صرفه جویی در زمان هستم. (نویسنده تمام وقت من در Content Hacker از 7 ساعت در هر پست به یکی یک ساعت بعد از اینکه ما این مدل را تطبیق دادیم.)

در اینجا مدل AIO است که من ساختم و منعکس کننده تفاوتی است که می توانید با جایگزین کردن در تجارت و بازاریابی خود ایجاد کنید نوشتن انسان روی یک صفحه خالی با نوشتن هوش مصنوعی روی یک صفحه خالیبر اساس صدها و صدها مورد استفاده از مشتریان Content at Scale:

“AIO”، بهینه سازی هوش مصنوعی، اصطلاحی است که من برای تعریف درست روش جدیدی که شاهد تولید محتوا توسط صدها بازاریاب و تیم هستیم، ابداع کردم:

 • هوش مصنوعی به عنوان نویسنده اصلی (به جای نویسنده انسانی و لوح خالی)
 • نویسنده انسان به عنوان بهینه ساز از محتوای اصلی AI

و کار می کند.

با صرفه جویی در زمان و هزینه، تغییر به هوش مصنوعی به عنوان پایه کاملاً بدون مشکل است.

فرآیند انسانی درگیر در AIO

در حالی که می بینیم که هوش مصنوعی به طور کامل قادر به نوشتن یک وبلاگ کامل 2500 کلمه ای از ابتدا با یک کلمه کلیدی و یک جمله است:

ما همچنین نیاز به فرآیند بهینه سازی پیش از انتشار انسانی را بیش از هر زمان دیگری ضروری می بینیم.

بدون داستان منحصربه‌فرد شما (یا مطالعات موردی/توصیه‌های مشتری) که در تماس انسانی با اضافه کردن آمار، بررسی مجدد حقایق و کاهش کرک وجود دارد. محتوایی که با هوش مصنوعی نوشته شده است، متمایز نخواهد شد. این شما را در دریایی از محتوا متمایز نخواهد کرد. مشتریان انبوه و طرفداران وفادار را به لیست ایمیل شما جذب نمی کند. پس لمس انسان لازم است.

مال خودم قاب CRAFT در AIO، مراحلی را که نویسندگان باید بردارند تا محتوای هوش مصنوعی را پس از برداشتن آن از هوش مصنوعی و آماده‌سازی آن برای انتشار (AI به O) انسانی‌تر و شخصی‌تر انجام دهند، تعریف می‌کند:

1. درجه سانتی گرادکرک را پاک کنید

2. آربررسی، ویرایش، بهینه سازی

3. آتصاویر dd، تصاویر، رسانه ها

4. خوبقانون بازرسی

5. تیزنگ زدگی با تاریخچه شخصی، لحن، ارتباطات

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

انسان‌ها برای جنبه بهینه‌سازی و برای اعمال آن لمس انسانی در محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی مورد نیاز هستند. خود محتوا هرگز یک فرآیند کاملاً خودکار و 100٪ هوش مصنوعی نخواهد بود. اما هوش مصنوعی من میتوانم از فرآیند تولید محتوا ساعت‌ها و ساعت‌ها کار سخت صرف کنید، که در ماه‌ها و سال‌های آینده با تطبیق کامل بازاریابان، مقادیر بی‌شماری انرژی و دلار صرفه‌جویی خواهد کرد.

پیش بینی آینده محتوا و هوش مصنوعی

امسال، Capterra تقریباً 200 بازاریاب را مورد بررسی قرار داد که از هوش مصنوعی در بازاریابی خود استفاده می کردند. 82 درصد از آنها گفتند که محتوای نوشته شده با هوش مصنوعی است به همان اندازه خوب اگر نه بهتر نسبت به محتوای ساخت بشر

یکی از اولین متخصصان هوش مصنوعی مولد جهان، نینا شیک (بنیانگذار Tamang Ventures و خالق پروژه Substack “دوران هوش مصنوعی”) به Yahoo Finance Live گفت که معتقد است ChatGPT به طور کامل روش ایجاد محتوای دیجیتال را تغییر خواهد داد. تا سال 2025 نرم افزار ساخته شده با ChatGPT ما را قادر می سازد تا به 90 درصد از کل محتوای آنلاین که اکنون توسط هوش مصنوعی تولید می شود، برسیم.. او گفت: «ChatGPT واقعاً تخیل عمومی را به روشی بسیار متقاعدکننده جذب کرده است، اما فکر می‌کنم تا چند ماه دیگر ChatGPT به عنوان ابزار دیگری که توسط این شکل جدید از هوش مصنوعی که به عنوان هوش مصنوعی مولد شناخته می‌شود، دیده می‌شود.

Google Trends افزایش چشمگیری در علاقه و ترافیک پیرامون عبارت “ChatGPT” نشان می دهد:

ترافیک جستجو نشان می دهد که علاقه به هوش مصنوعی در بالاترین حد خود قرار دارد. اوج قبلی در ژانویه 2012 بود:

375 میلیون شغل منسوخ شده است طی ده سال آینده طی سه سال آینده پیش بینی می شود که 120 میلیون کارگر در سراسر جهان باید برای این دنیای جدید بازآموزی و بازآموزی شود.

مشاغل هوش مصنوعی جدیدتر و پردرآمدتر وارد صحنه خواهند شد، اما جای کار از دست رفته را نمی گیرند. بنابراین بدون بازآموزی و بازآموزی و یادگیری نحوه سازگاری، مردم عادی برای یافتن شغل جدید مشکل خواهند داشت.

آیا برای پیوستن به آینده آماده هستید؟

من هیجان زده هستم که ببینم هوش مصنوعی چقدر انقلابی در کارایی و بهینه سازی انسان خواهد داشت.

ما در دوران جدید هستیم.

آیا آماده پیوستن به آینده بازاریابی و یادگیری در مورد همه چیزهای هوش مصنوعی هستید؟

میدانم که هستم.

اونطرف می بینمت!

آنچه ما از گزارش عملکرد محتوای 2022 خود انتظار نداشتیم

در سال 2022، DigitalMarketer 181 مقاله، 101 پادکست و 141 ویدیوی YouTube را برای استفاده عمومی تولید کرد (ما همچنین بیش از 1000 ویدیوی بسته تولید کردیم، اما این داده ها را در اینجا درج نمی کنیم).

در گواهینامه بازاریابی محتوای خود، به شما یاد می دهیم که چگونه یک گزارش عملکرد محتوا تهیه کنید. نکته این است که به شما اجازه می‌دهیم عملکرد تمام محتوای خود را با استفاده از معیارهای ساده اندازه‌گیری کنید، سپس از آن معیارها برای شناسایی فرصت‌های بالقوه برای محتوای جدید استفاده کنید.

با کمال تعجب، پرمصرف ترین محتوا پادکست بود. اگرچه پادکست های کمتری (101) نسبت به مقالات (181) و ویدیوها (178) تولید کردیم، اما پادکست ها هنوز 53 درصد از کل مصرف را تشکیل می دهند.

یک یادداشت سریع این است که «مصرف» برای استراتژی محتوای ما «بازدید» برای ویدیو، «بازدید از صفحه منحصر به فرد» برای مقالات و «دانلود» برای پادکست است.

به طور متوسط، هر پادکست 2491 بار در مقابل ویدیوها با 432 بازدید از صفحه و مقالات با 781 بازدید از صفحه دانلود شده است.

در زیر خلاصه ای از موثرترین محتوای ایجاد شده توسط DigitalMarketer در سال 2022 است.

محتوای برتر

در اینجا بهترین قطعات محتوا از هر نوع محتوا وجود دارد.

مقاله برتر: چگونه تبلیغات فیس بوک در سال 2022 تغییر خواهد کرد
پادکست برتر: قسمت 231: یک استاد معتبر بازاریابی ایمیلی شوید
ویدیوهای برتر: گواهینامه مهارت ترافیک پولی با قاسم اسلم

موثرترین مقالات

عناوین مقاله موضوعات مختلف مرتبط با بازاریابی دیجیتال، تبلیغات و زمینه های مرتبط را پوشش می دهد. برخی از مقالات بر روی تاکتیک ها یا استراتژی های خاص مانند تبلیغات فیس بوک، بازاریابی ایمیلی یا بازاریابی محتوا تمرکز دارند.

برخی دیگر موضوعات گسترده تری مانند مهارت هایی که بازاریابان برای موفقیت نیاز دارند یا روندهای نوظهوری مانند وب 3.0 را پوشش می دهند. برخی از مقالات همچنین نکاتی را برای ایجاد کمپین های موثر یا بهینه سازی قیف های فروش ارائه می دهند.

به طور کلی، این مقالات طیف وسیعی از بینش ها و توصیه ها را برای بازاریاب هایی ارائه می دهد که به دنبال بهبود مهارت های خود هستند و در جریان آخرین پیشرفت ها در این زمینه هستند. در اینجا برخی از الگوهای احتمالی وجود دارد که می توان با این نتایج یافت:

مقالاتی در مورد روندهای نوظهور

چندین عنوان مقاله به روندهای بازاریابی جدید یا نوظهور مانند وب 3.0، بازاریابی پس از دیجیتال و گرایش های بازاریابی دیجیتال در سال 2023 اشاره می کند.

مقالاتی در مورد تاکتیک ها و استراتژی های خاص:

بسیاری از عناوین مقالات بر روی تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی خاص مانند تبلیغات فیس بوک، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا و بازاریابی ویدئویی تمرکز دارند.

مقالات توسعه مهارت:

چندین عنوان مقاله نکات و توصیه هایی را در مورد توسعه مهارت های بازاریابی یا ایجاد یک حرفه بازاریابی ارائه می دهد.

مقالات بهینه سازی و تبدیل:

برخی از عناوین مقاله‌ها بر بهینه‌سازی کمپین‌های بازاریابی و بهبود نرخ تبدیل تمرکز دارند، مانند Ad Grid و نکات کپی‌نویسی برای قیف‌های فروش.

مقالات خطای رایج:

دو عنوان مقاله اشتباهات رایجی را که بازاریابان مرتکب می شوند، برجسته می کند، مانند اشتباه شماره 1 در اجرای تبلیغات پولی و 5 اشتباهی که اشتراک YouTube شما را محدود می کند.

مقالات رسانه های اجتماعی:

چندین عنوان مقاله بر بازاریابی رسانه های اجتماعی تمرکز دارد، مانند نکاتی برای سودهای کلان در رسانه های اجتماعی.

مقالات بازده زمانی:

برخی از عناوین مقاله راه‌حل‌های بازاریابی کارآمدی را ارائه می‌دهند، مانند چارچوب بازاریابی محتوایی ۲ ساعت در ماه.

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

ویدئوهایی با بالاترین عملکرد

محتوا بر بازاریابی دیجیتال، تبلیغات و استراتژی های رشد کسب و کار تمرکز دارد. هدف این عناوین بازاریابان، کارآفرینان و صاحبان مشاغلی است که می‌خواهند مهارت‌های بازاریابی خود را بهبود بخشند و باعث رشد درآمد شوند. این ویدئوها طیفی از موضوعات از بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی گرفته تا ترافیک پولی، خرده فروشی دیجیتال و بازاریابی محتوا را پوشش می دهند.

به نظر می رسد برخی از ویدیوها بر ارائه نکات و استراتژی های خاص تمرکز دارند، مانند “چگونه با اعتراضات فروش برخورد کنیم” و “8 نکته برای نوشتن خطوط موضوعی بازاریابی ایمیلی موثر”. برخی دیگر بر ارائه دوره‌ها یا گواهینامه‌های جامع‌تر متمرکز شده‌اند، مانند «تسلط بر گواهینامه ترافیک پولی» و «استاد معتبر بازاریابی ایمیلی شوید».

در این ویدئوها کارشناسان مختلفی در صنعت بازاریابی مانند قاسم اسلم، رایان دایس و جنا آپگار حضور دارند.

به طور کلی، عناوین ویدیوها نشان می‌دهند که هدف این محتوا کمک به کسب‌وکارها و بازاریابان برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و افزایش درآمد از طریق تبلیغات هدفمند و مؤثر است.

تبلیغات پولی و ویدیوهای تولید ترافیک:

ویدئوهای بازاریابی ایمیلی:

ویدئوهای بازاریابی شبکه های اجتماعی:

ویدئوهای فروش و رشد کسب و کار:

ویدئوهای بینش و روندهای صنعت:

ویدئوهای بازاریابی محتوا:

موثرترین پادکست ها

این عناوین پادکست طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با بازاریابی، تجارت و رسانه های اجتماعی را پوشش می دهند. برخی از عناوین بر روی تاکتیک‌ها یا استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغاتی خاص تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر موضوعات گسترده‌تری مرتبط با کارآفرینی و توسعه شخصی را بررسی می‌کنند.

تیترها همچنین از نظر لحن متفاوت هستند، برخی از آنها ساده تر و آموزنده تر هستند (“سیستم فروش برای همه شخصیت ها”)، در حالی که برخی دیگر بیشتر چشم نواز هستند و از شوخ طبعی یا ارزش شوک برای ایجاد علاقه استفاده می کنند (کمپین “استفاده از پوپ برای ایجاد بازاریابی ویروسی” ؟)

به طور کلی، این عناوین نشان می‌دهند که هدف پادکست‌ها برای کارآفرینان، بازاریابان و صاحبان مشاغلی است که علاقه‌مند به یادگیری بیشتر در مورد چگونگی رشد و مقیاس‌سازی کسب‌وکار خود، بهبود مهارت‌های بازاریابی خود، و همراهی با آخرین روندهای جدید در رسانه‌های اجتماعی و کسب‌وکار هستند. تجارت الکترونیک.

تاکتیک های تبلیغاتی و پادکست های استراتژی بازاریابی:

پادکست های توسعه شخصی و کارآفرینی:

مصاحبه با صاحبان مشاغل و بازاریابان موفق پادکست:

گرایش ها و بینش رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیک:

تاکتیک های بازاریابی خلاقانه و غیرمعمول:

نکات و ترفندهای پادکست:

قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری

رهبری، چشم‌انداز، هدف و تأثیری که بر ما و دیگران می‌گذارند.

وقتی به کلمه رهبری فکر می کنید، چه افرادی یا حتی به طور خاص تر، چه ویژگی هایی به ذهن شما خطور می کند؟ همه ما دیدگاه‌های متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک رهبر بزرگ را می‌سازد داریم، و اگر بخواهیم نام‌هایی را فهرست کنیم، افراد زیادی در آن فهرست‌ها وجود خواهند داشت. برخی از لیست ها احتمالاً شباهت هایی دارند و برخی ممکن است نداشته باشند.

با این حال، من معتقدم که اگرچه نام‌های متفاوتی در هر فهرست وجود خواهد داشت، اما افرادی که این نام‌ها نشان می‌دهند، در ویژگی‌هایی که نشان می‌دهند دارای اشتراکاتی هستند. هزاران کتاب در مورد رهبری نوشته شده است.

بر اساس جستجوی آمازون، بیش از 57000 عنوان با کلمه رهبری در آنها وجود دارد. این تعداد زیادی تحقیق، نظرات، حدس و گمان ها و شاید حتی چند واقعیت برای هضم است. از آنجایی که موضوع است
در جای دیگر با جزئیات زیاد توضیح داده شده است، من سعی نمی کنم نسخه یا دیدگاه خود را در مورد رهبری خلاصه کنم. من به چند ویژگی اشاره می کنم که به اعتقاد من از بیشتر رهبران بزرگ، اگر نه از همه، فراتر است.

برای من، من به ویژگی هایی مانند چشم انداز و هدف روشن و توانایی انتقال آنها به دیگران فکر می کنم. شور و اشتیاق آنها که ناشی از این هدف است، می تواند بر روی همسالان یا تیمی که رهبری می کنند نفوذ کند و انگیزه دستیابی به اهداف مورد نظر تقریباً مسری می شود.

“رهبری نفوذ است.” – جان ماکسول.

صحبت از کتاب های رهبری… نویسنده مورد علاقه من در این زمینه جان کی. ماکسول است. او بیش از 50 کتاب در مورد رهبری نوشته است و به طور گسترده به عنوان یک متخصص برجسته شناخته می شود و اغلب به عنوان سخنران اصلی برای پرداختن به این موضوع در کنفرانس ها یا گردهمایی های شرکتی استخدام می شود.

من شخصاً چندین کتاب رهبری او را خوانده ام و بارها صحبت های او را شنیده ام، بنابراین مطمئن هستم که بینش من به طور قابل توجهی با دیدگاه خاص او شکل می گیرد.

از آنجایی که امیدوارم در طول زمانی که صرف خواندن این مقاله می کنید، ارزش بیشتری برای شما بیافزایم، برنامه من این نیست که فقط اطلاعات را خالی کنم، بلکه راهی به شما بدهم تا از زاویه ای شاید کمی متفاوت به رهبری نگاه کنید. به طور بالقوه حتی به شما امکان می دهد توانایی های رهبری خود و موارد اجتناب ناپذیر را ارزیابی کنید
تأثیری که می تواند بر روی دیگران در حوزه نفوذ شما داشته باشد.

من رهبری را با مطالعه رهبران و پرسیدن سوال مطالعه کرده ام. این ایده یا روش جدیدی نیست که من با آن آشنا باشم، اما می‌خواستم چند سوالی را که دوست دارم بپرسم به اشتراک بگذارم. امیدواریم در طول مسیر، چرخ‌ها را در ذهن شما بچرخانند و شما را تشویق کنند که بیشتر رهبر درون خود را کشف کنید، همانطور که فکر می‌کنم برای من انجام دادند.

 • برای تبدیل شدن به رهبران بهتر چه کنیم؟
 • چه چیزی می توانیم از رهبران بزرگ بیاموزیم؟
 • چه چیزی باعث می شود افراد مهارت های رهبری خود را توسعه دهند؟

من فکر می کنم هر یک از این سؤالات می تواند بینش ارزشمندی را ارائه دهد، زیرا ما نقاط قوت و ضعف رهبری خود را درک کرده و توسعه می دهیم. بسیار ارزشمند است که بفهمیم به طور طبیعی استعدادی داریم و همچنین در کجا ممکن است کمبودهایی داشته باشیم که باید تقویت شوند.

یادگیری از رهبران بزرگ راهی مطمئن برای کشف برخی از ضعف های آشکاری است که من کشف کرده ام. با این حال، عزت نفس کلید پیشرفت است، بنابراین اجازه ندهید شکاف در توانایی های رهبری شما را متوقف کند. با این حال، آخرین سوال بالا مهم است.

رهبر بودن می تواند چالش برانگیز باشد، اگر نه کاملاً دشوار.

بنابراین اشتباه نکنید، درک اینکه چه چیزی دیگران را هدایت می کند و به طور خاص چه چیزی شما را به تلاش و توسعه آن ضعف های سرسخت رهبری سوق می دهد بسیار مهم است.

ما باید درک کنیم که چه چیزی ما را در یک سطح شهودی عمیق سوق می دهد. به حدی که در ما ریشه دوانده و بخشی از آن چیزی می شود که در هسته ما هستیم. در غیر این صورت، زمانی که اوضاع کمی سخت شد، ما فقط به دیگران اجازه می دهیم کارهای سخت را انجام دهند در حالی که به چیزی امن تر، ساده تر و متوسط ​​رضایت می دهیم.

در زیرنویس به چشم انداز و هدف اشاره کردم. من به آنها اشاره می کنم زیرا هر دو با رهبری فرد مرتبط هستند. در 46 سال زندگی خود، سوالات زیر را از بسیاری از رهبران بزرگ پرسیده ام.

هدف رهبری آنها چیست و چه دیدگاهی هدف آنها را هدایت می کند؟

به جای غواصی در اهداف و چشم انداز دیگران، همین را از شما می پرسم… هدف پشت سر شما و چشم اندازی که رهبری شما را هدایت می کند چیست؟

شناسایی هدف و چشم‌انداز شما می‌تواند درک و انگیزه لازم را برای غلبه بر چالش‌های اجتناب‌ناپذیری که توسعه رهبری شما با آن مواجه خواهد شد، فراهم کند. روند تبدیل شدن به یک رهبر ممکن است گاهی اوقات تنها باشد، بی شباهت به سفر کارآفرینی ایجاد یک کسب و کار یا چندین کسب و کار.

افرادی در زندگی شما وجود خواهند داشت که رهبری شما را به چالش می کشند، همانطور که کسانی هستند که هوش تجاری شما را زیر سوال می برند. گاهی اوقات ما به احتمال زیاد توانایی‌های خودمان را زیر سوال می‌بریم، خواه هدایت کسی باشد یا تبدیل شدن به یک صاحب کسب‌وکار موفق. این دقیقاً همان لحظاتی است که همه ما به آن نیاز داریم تا بتوانیم هدف و دیدگاه خود را در مورد اینکه چرا آنچه را که لازم است انجام می‌دهیم منعکس کنیم و به آن بپردازیم.

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

من معتقدم که در هر یک از ما یک رهبر وجود دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، من می خواهم آخرین سوال را به شما ارائه دهم.

یک رهبر بزرگ چه تأثیری بر افرادی که تحت تأثیر او هستند می گذارد؟

من عنوان این مقاله را The Leading Impact گذاشتم زیرا معتقدم رهبری واقعی تأثیر باورنکردنی بر دیگران دارد. در تجارت، رهبری عالی می تواند شغل، درآمد، ثروت، ثبات و آزادی مالی را فراهم کند.

در زندگی، رهبری عالی می‌تواند الهام‌بخش تغییر باشد، می‌تواند کاتالیزوری برای تأثیرگذاری بر نسل‌های بشریت از طریق تأثیرات موج‌دار تأثیرگذاری بر زندگی اطراف آن رهبران بزرگ باشد. می‌تواند شعله‌ای از شور و اشتیاق را برافروزد که امروز یک فرد بزرگ‌تر از دیروز باشید، و به نوبه خود آن شعله می‌تواند به دیگران سرایت کند که سپس ردای رهبری را به خود می‌گیرند و به واکنش زنجیره‌ای تأثیرگذار بر زندگی‌ها ادامه می‌دهند.

من به شما می گویم که مهم نیست که فقط یاد بگیرید که خودتان را به خوبی رهبری کنید و هرگز به رهبری تیمی از عوامل تغییر احترام نگذارید. رهبری شما مهم است و شما می توانید تأثیر زیادی بر روی تعداد کمی یا احتمالاً حتی نسل های مردم داشته باشید.

صرف نظر از این، همه اینها ممکن است زیرا شما تصمیم گرفتید هدف خود را به وضوح مشخص کنید، چشم اندازی برای زندگی خود ارائه دهید و به رهبری تبدیل شوید که برای آن خلق شده اید.

عشق زیادی در سفر شما!

راهنمای نهایی برای تولید موفق سرنخ های B2B با کیفیت از رسانه های اجتماعی

اینترنت یک چشم انداز اشباع شده است که جلب توجه در آن دشوار است و حتی حفظ آن سخت تر است. رسانه‌های اجتماعی در این محیط رشد می‌کنند که در آن محتوا و مکالمات تشویق می‌شوند تا در جذاب‌ترین شکل ممکن اصلاح شوند. این موضوع آن را به مکانی عالی برای ارتباط با مشاغل مشابه در پلتفرم تبدیل می کند، جایی که مکالمات و روابط می توانند شکل بگیرند.

این دقیقاً همان چیزی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. نحوه استفاده موفقیت آمیز از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشاغل و سازندگان همفکر در پلت فرم های رسانه های اجتماعی. ما به استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی می‌پردازیم که می‌توانید برای تخصصی کردن محتوای شخصیت‌های آنلاین خود برای جلب توجه و جذاب کردن کارتان برای آن ارتباطات تجاری استفاده کنید.

اهداف و شاخص های کلیدی عملکرد

قبل از اینکه شروع به استفاده از تکنیک های مختلف موفقیت کنید، باید درک کنید که موفقیت شخصی شما چگونه به نظر می رسد. همه می خواهند با کمپین های رسانه های اجتماعی خود به چیزهای متفاوتی دست یابند. اولین قدم، تعریف آن هدف نهایی است. آیا امیدوارید به مخاطب خاصی دست پیدا کنید و شرکت ها و سازندگان دیگری را از همان جامعه پیدا کنید؟ آیا شما فقط از رسانه های اجتماعی به عنوان راهی برای ارتباط با سایر خلاقان استفاده می کنید؟ وقتی متوجه شدید، وقت آن است که به مراحل کوچکتر بروید. بسیار مهم است که بدانید KPI (شاخص‌های کلیدی عملکرد) شما چیست. شما باید برای خود اهدافی ایجاد کنید.

راه اندازی مراحل

ضروری است بدانید که آیا با تعیین و دنبال کردن اهداف موفقیت خود در مسیر درستی قرار دارید یا خیر. آیا هدف نهایی شما ایجاد شبکه با بسیاری از خلاقان دیگر است؟ نقاط عطف شما باید بر اساس تعداد افرادی باشد که با آنها تماس گرفته اید. یا رابطه شما با این سازندگان چقدر خوب است. آیا با سایر سازندگان و شرکت‌ها گفتگو می‌کنید؟ آیا با آنها به عنوان شریک روی محتوا و پروژه کار می کنید؟ اینها راههای عالی برای تعیین سلامت روابط شما با دیگر خلاقان هستند.

اگرچه همه KPIها چندان واضح نیستند، اما تلاش برای ایجاد برخی نقاط عطف قابل مشاهده مهم است. نقاط قابل تشخیصی که می توانید روی آنها کار کنید تا مشخص کنید کاری که انجام می دهید کارآمد است یا خیر. اگر از این پلتفرم برای سرگرمی استفاده می‌کنید، پرتاب کردن محتوا به دنیای رسانه‌های اجتماعی و امید به ماندگاری آن می‌تواند کارساز باشد، اما اگر اهدافی دارید که می‌خواهید به آنها برسید، نیاز به یک برنامه بازی دارد.

همه پلتفرم ها یکسان ایجاد نمی شوند

روش دیگری که باید پس از فهمیدن هدف نهایی خود در پیش بگیرید این است که به پلتفرمی که استفاده می کنید نگاه کنید. این به طرز چشمگیری روشی را که برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنید تغییر می دهد. برخی از سایت ها مانند توییتر، ایجاد ترافیک از ابتدا را بسیار دشوار می کنند. محتوا فقط گلوله های برفی است. ترافیک باعث ایجاد ترافیک بیشتر می شود. این امر باعث می‌شود که از قبل ارتباط داشته باشید به امید اینکه برخی از محتوای آن حساب‌ها به شما منتقل شود. یا همیشه می‌توانید موفقیت یک هشتگ پرطرفدار را به اشتراک بگذارید.

برعکس، سایت‌هایی مانند اینستاگرام و سایر پلت‌فرم‌های اشتراک‌گذاری عکس، و همچنین پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدئو مانند یوتیوب، تمایل دارند که ترافیک را برای کاربرانی که به طور مداوم پست می‌کنند ارسال کنند. مقدار زیادی از محتوای با کیفیت ثابت با نرخ منظم با قرار گرفتن در معرض بیشتر پاداش می‌گیرد. این بدان معنی است که شما باید یک برنامه زمانی خوب برای ماندن در بالای این سایت ها ایجاد کنید.

عامل دیگری برای پلتفرم شما نوع مخاطبی است که با استفاده از آن پیدا خواهید کرد. جای تعجب نیست با این حال، اگر به پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک نگاه کنید، آنچه که به عنوان مخاطبی کاملاً متشکل از نوجوانان و سنین مشابه شروع شد، اکنون به یک مخاطب جهانی با جوامع مختلف تبدیل شده است. این پلتفرم ها نسبت به بسیاری از انواع دیگر پلتفرم ها مخاطبان بسیار بیشتری دارند. تعیین دقیق اینکه محتوای شما به چه کسی می رسد و تعیین نوع مخاطبی که می خواهید بسازید یکی از مهم ترین مراحل در همه این موارد است.

هدف گذاری مخاطب

مرحله بعدی ایجاد مخاطب است. نه تنها ایجاد ترافیک، بلکه مشخص کردن نوع کاربرانی که می خواهید جذب کنید. این به عوامل بسیاری بستگی دارد. پلتفرم، شخصیت اکانت و محتوای شما و آنچه آن مخاطبان علاقه مند به دیدن هستند.

اکنون که تفاوت‌های بین پلتفرم‌ها را پوشش دادیم، بیایید در مورد شخصیت‌های حساب صحبت کنیم. این در اصل تصویری است که شما در اطراف حساب خود می سازید. ممکن است 100% شخصیت شما را منعکس نکند. در واقع، ممکن است چندین نفر یک حساب کاربری را مدیریت کنند، اما همچنان بخواهید آن حساب را قابل تشخیص نگه دارید. اگر مخاطبان شما می توانند آن شخصیت و تصویر را دوست داشته باشند یا با آن ارتباط برقرار کنند، شما نمی خواهید آن رابطه را خراب کنید. محو کردن آن تصویر با حمایت نکردن و تطبیق محتوای خود با آن، راهی عالی برای از دست دادن فرصت است.

ایده های محتوا و آنچه برای پست کردن

از هر اطلاعاتی که در اختیار دارید استفاده کنید. آیا مخاطب هدف شما بیشتر در زمان خاصی از روز فعال است؟ سعی کنید از طریق تجزیه و تحلیل و آمار درک کنید تا بتوانید برنامه ارسال خود را تنظیم کنید. دریابید که چه محتوایی که پست می‌کنید بیشترین کلیک را از سوی مخاطبان شما دریافت می‌کند و اجازه دهید در آینده بر آنچه پست می‌کنید تأثیر بگذارد (نه دیکته کند).

فقط به یاد داشته باشید که تصویر قابل تشخیصی را که برای ساختن آن سخت کار کرده اید فدای پیروی از یک روند نکنید. ممکن است در کوتاه مدت نتیجه دهد، اما اگر به طور مکرر این کار را انجام دهید، می تواند شخصیت کلی شما را در بلندمدت کمتر قابل تشخیص کند.

تبلیغاتی که واقعا کار می کنند

اشکال تبلیغاتی که برای نمایش در پلتفرم پرداخت می شوند یا آنهایی که در محتوای خود منتشر می کنید نیز می توانند ابزار قدرتمندی باشند. با این حال، هنگام استفاده باید مراقب باشید. تبلیغات بیش از حد، به خصوص تبلیغاتی که شبیه و غیر الهام‌بخش به نظر می‌رسند، می‌توانند باعث شوند حساب شما به جای یک شخص واقعی، یک بیلبورد باشد. اما مواردی که به خوبی برنامه ریزی شده اند و به دقت در مورد آنچه که مخاطب هدف به آن علاقه مند خواهند شد، در نظر گرفته شده اند، می توانند برای برند شما معجزه کنند. به علاوه، بهترین بخش این است که این تبلیغات احتمالا با انواع سازندگان و شرکت‌های مشابه، نه فقط با مخاطبان شما، به اشتراک گذاشته می‌شود. این یک راه عالی برای ارتباط با مشاغل مشابه در پلتفرم است.

5 استراتژی برای انجام کمپین های پرداخت به ازای کلیک برای رسانه های تجاری B2B

کمپین های پرداخت به ازای کلیک (PPC) برای رشد کسب و کار و سود در بازاریابی آنلاین ضروری هستند. روش های مختلفی برای استفاده از تبلیغات PPC برای یک تجارت وجود دارد، اما تبلیغات گوگل محبوب ترین و موثرترین آنهاست. با پیوند دادن یک حساب Google به یک کسب و کار، کمپین ها می توانند از طریق Google اجرا شوند و مشتریان بالقوه را به وب سایت تجاری سوق دهند و در نتیجه ترافیک وب سایت و فروش را افزایش دهند. پنج استراتژی اصلی وجود دارد که باید هنگام اجرای کمپین های PPC در نظر داشته باشید.

1. استراتژی کلمات کلیدی

هنگام اجرای یک کمپین PPC، استفاده از کلمات کلیدی مناسب حیاتی است. هر کمپین PPC ایجاد شده باید عملکرد کلمه کلیدی را در مرکز ماموریت خود نگه دارد، زیرا تعداد بازدید از وب سایت به کلمات کلیدی مناسب بستگی دارد. استفاده از کلمات کلیدی اشتباه می تواند توجه مخاطبان اشتباه را جلب کند و بودجه PPC را بی فایده کند.

انواع تطابق کلمات کلیدی در B2B به همان اندازه در B2C ضروری هستند. استفاده از رابط هایی مانند “خدمات”، “ارائه دهندگان”، “ارائه دهندگان” و غیره. یک راه عالی برای بازدید از وب سایت های بیش از حد هدفمند است. کلیدواژه‌های منفی نیز مهم هستند زیرا به فیلتر کردن کلیک‌های غیرضروری مانند «شغل»، «حقوق»، «رایگان» و غیره کمک می‌کنند و تضمین می‌کنند که کمپین به مخاطب مورد نظر برسد.

2. استراتژی ساختار

هنگام ساخت یک ساختار کمپین، مهم است که مشتری را در نظر داشته باشید. درک رابطه بین آگاهی کسب و کار و توجه به خرید می تواند به شما در انتخاب کلمه کلیدی و ساختار کپی مناسب کمک کند، زیرا این کار پیام کسب و کار را به مخاطبان اصلی آن منتقل می کند.

ساختار کمپین باید برای نگهداری و به‌روزرسانی باز باشد، زیرا اندازه‌گیری بازدیدهای وب‌سایت و سود کسب‌وکار تعیین می‌کند که آیا آگهی نیاز به تنظیم دارد یا خیر. نکته مهم دیگری که باید درک کنید این است که ROI یک کمپین (بازده سرمایه گذاری) موقعیت آن را در قیف منعکس می کند و به کسب و کارها اجازه می دهد ROI را در سطح دقیق تری مدیریت کنند.

3. استراتژی کپی

B2B معمولاً یک استراتژی است که حول محور توجه و توسعه روابط می چرخد. بنابراین، اگر کمپین های تجاری به خوبی در قیف راه اندازی شوند، نسخه مناسب با توجه به مخاطبان مورد نظر تحویل داده می شود. برخی از مواردی که کسب و کارها باید در مورد مخاطب در نظر بگیرند عبارتند از: مخاطب هدف کیست؟ آنها کجا هستند؟ نیازهای آنها چیست؟

یک فراخوان معمولی شامل متنی نمی شود که حاوی عبارت «اکنون خرید کنید»، بلکه «بیشتر بدانید»، «بیشتر بدانید» یا «با ما تماس بگیرید» را شامل می شود. هدف از کپی ارائه اطلاعاتی است که برای مشتریان بالقوه مفید باشد و به توسعه روابط کمک کند.

همچنین مهم است که در نسخه تبلیغاتی خود خاص باشید، زیرا این امر کسب و کار را از رقبا بیشتر متمایز می کند و به مشتریان اجازه می دهد تا بدانند چه چیزی را با جزئیات بیشتری ارائه می دهند. کسب‌وکارها باید فهرست قیمت کالاها یا خدمات خود را ارائه دهند، زیرا این امر به مشتریان کمک می‌کند تا تعیین کنند آیا واجد شرایط سرمایه‌گذاری هستند یا خیر.

اگر کسب‌وکاری جوایزی، رتبه‌بندی برتر، یا هر چیز دیگری که آن را از دیگران متمایز می‌کند، دریافت کرده باشد، از جمله مواردی که در نسخه‌ای از آن وجود دارد، بازدیدهای سایت را افزایش می‌دهد و مشتریان بالقوه را دعوت می‌کند. اساساً، کپی کمپین PCC جایی است که کسب و کار مخاطبان را متقاعد می کند تا روی پیوند کلیک کنند و پول خود را خرج کنند.

4. استراتژی مخاطب

برای درک مخاطب، کسب و کارها باید پرسونای مشتری بسازند و با تحقیقات مشتری آنها را تأیید کنند. درک مخاطبان شما برای هدف قرار دادن کمپین ها، محتوای کمپین و نحوه گسترش سفر کلیک به سبد خرید حیاتی است. ترکیب درک مخاطب با کلمات کلیدی مناسب یک راه بسیار موثر برای ایجاد ترافیک وب سایت و افزایش فروش است زیرا این دو در کنار هم هستند.

هدف از شناخت و درک مخاطبان، ارائه محتوای بازاریابی است که با مردم طنین انداز شود. این پاسخ باید این باشد که شما می خواهید درباره کسب و کار بیشتر بدانید و به طور بالقوه کالاها یا خدماتی را که ارائه می دهد خریداری کنید.

5. استراتژی اندازه گیری

B2B معمولاً چرخه عمر طولانی تری دارد و اندازه گیری آن را بر اساس پاسخ مستقیم چالش برانگیز می کند. همچنین، تلاش برای انجام آن با معیارهای اشتباه می تواند منجر به بهینه سازی بیش از حد و تصمیمات بازاریابی شود که به نفع کسب و کار نخواهد بود.

مانند هر صنعت دیگری، اندازه گیری و آزمایش تا حد امکان بسیار مهم است. پروتکل های اندازه گیری مناسب به توسعه توانایی درک و بهینه سازی عملکرد کمک می کند که به نوبه خود به توسعه داده ها کمک می کند.

جایزه

چند استراتژی اضافی وجود دارد که باید با کمپین های PPC خود در نظر بگیرید که همچنین می توانند ROI را افزایش دهند.

اختصارات

استفاده از کلمات اختصاری صنعتی می تواند مزیت قابل توجهی نسبت به استفاده از کلمات و عبارات کامل داشته باشد که منجر به حجم جستجوی بالاتر و رقابت کمتری می شود (بنابراین CPC یا هزینه به ازای هر کلیک پایین تر).

بازاریابی ایمیلی

سرنخ‌هایی که از طریق کمپین‌های PPC به دست می‌آیند ممکن است نسبت به کسانی که کسب‌وکار را به صورت ارگانیک پیدا کرده‌اند به ارتباط بیشتری نیاز داشته باشند. ارتباطات ممکن است خودکار باشد و بر اساس آنچه مشتریان را به وب سایت آورده است، پیام های بازاریابی را به مشتریان ارائه دهد. بازاریابی ایمیلی شامل گردش کار و خبرنامه هایی است که برای مشترکین ارسال می شود.

بازاریابی مجدد

کلید بازاریابی مجدد، هدف قرار دادن مشتریانی است که قبلاً از وب سایت بازدید کرده اند یا روی کالاها و/یا خدماتی که ارائه می دهد سرمایه گذاری کرده اند. مزیت این کار این است که مخاطبانی را هدف قرار می دهد که از قبل به کسب و کار شما علاقه مند هستند، و یک کمپین خاص با محوریت بازاریابی مجدد می تواند به طور بالقوه منجر به نرخ ROAS (بازده هزینه تبلیغات) بالاتر از جذب مشتریان جدید شود.

نتیجه

این که آیا یک کسب و کار در حال حاضر از کمپین های PPC برای بازاریابی رسانه ای خود استفاده می کند یا می خواهد ترافیک وب سایت و فروش آنلاین را افزایش دهد، استراتژی ها برای موفقیت بازاریابی رسانه ای تجاری حیاتی هستند. دنیای آنلاین با سرعتی سریع در حال پیشرفت است و هر کسب‌وکاری که قصد دارد به طور پایدار و موفقیت‌آمیز فعالیت کند، باید از کمپین‌های PPC و نحوه استفاده حداکثری از آنها آگاه باشد. دانستن اینکه کدام استراتژی بهترین نتایج را ایجاد می کند می تواند به معنای تفاوت بین شکست و موفقیت در بازاریابی رسانه ای تجاری باشد.

چگونه باید SEO و PPC را برای ارائه یک کمپین B2B قاتل ترکیب کنید

معرفی

به طور سنتی سئو و PPC به عنوان دو نهاد مجزا در نظر گرفته می شوند. SEO بر افزایش ترافیک وب سایت از نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک تمرکز دارد. برعکس، PPC همه چیز در مورد ایجاد سرنخ از طریق تبلیغات پولی است. با این حال، سئو و PPC همان هدف جذب سرنخ بیشتر و بهبود فروش را دارند.

پس چرا استفاده نکنیم سئو و PPC با هم به جای کار جداگانه؟ این کاملا منطقی است.این سوال نباید این باشد که آیا از SEO یا PPC استفاده کنیم، بلکه باید این باشد که چگونه هر دو سیستم را برای نتایج بهتر ترکیب کنیم. در این مقاله بحث خواهیم کرد که چگونه ترکیب SEO و PPC می تواند به ارائه یک کمپین B2B ایده آل با ترافیک بیشتر و دیده شدن بهتر برند کمک کند. برای دریافت بهترین نتایج تجاری ممکن به خواندن زیر ادامه دهید.

SEO و PPC – تفاوت ها

اگرچه هر دو تکنیک زیر چتر بازاریابی موتورهای جستجو قرار می گیرند، تفاوت های کلیدی وجود دارد. تبلیغات پولی را می توان قبل از رتبه بندی ارگانیک در بالای لیست موتورهای جستجو مشاهده کرد. تبلیغ کنندگانی که از تبلیغات PPC استفاده می کنند باید مبلغی را برای بازدید از سایت بپردازند.

نتایج کمپین های PPC، اعم از ترافیک، آگاهی یا تبدیل، فوری هستند. استراتژی‌های سئو زمان می‌برند و کسب‌وکارها ممکن است چندین ماه صبر کنند تا بازده سرمایه‌گذاری خود را ببینند. اما زمانی که سئو شروع به ایجاد نتایج کند، تغییرات طولانی مدت و سودآور برای کسب و کار است.

SEO و PPC – شباهت ها

سئو و PPC شباهت های آشکاری دارند که ارزش بررسی را دارد. هدف هر دو افزایش ترافیک وب سایت و تولید سرنخ/فروش در ازای آن است. در حالی که یکی از یک منبع پولی استفاده می کند، دیگری به صورت ارگانیک توسعه می یابد، اما نتیجه می تواند یکسان باشد. باز هم، هر دو تاکتیک کلید واژه محور هستند.

سئو اصطلاحات مهم را برای بهینه سازی عنوان، کلمه کلیدی و محتوای یک وب سایت تجزیه و تحلیل می کند. در PPC، تبلیغ‌کنندگان از تحقیقات کلمات کلیدی برای یافتن عبارات محبوب برای پیشنهاد قیمت و حذف عبارات نامربوط استفاده می‌کنند. سئو و PPC با هدایت ترافیک به وب سایت ها در هر دو کمپین از یکدیگر حمایت کنید.

استفاده از SEO و PPC با هم

بهینه سازی موتورهای جستجو و پرداخت به ازای کلیک از جهات مختلفی متفاوت است. با این حال، هر دو می توانند به طور هماهنگ با هم کار کنند تا به نتایج عالی دست یابند. در اینجا آمده است که چگونه ترکیب این دو می تواند برای مشاغل مفید باشد.

1. افزایش فروش و تولید سرنخ بهتر

وب سایت هایی که در صفحه اول صفحات نتایج موتورهای جستجو (یا SERP) قرار دارند بیش از 70 درصد از ترافیک آنلاین را دریافت می کنند و اکثر ترافیک از پنج وب سایت برتر است. تبلیغات PPC کسب و کار را در صدر نتایج جستجو قرار می دهد. بنابراین اولین نتیجه ای خواهد بود که کاربر می بیند و کلیک های بیشتر و در نهایت فروش بیشتر را جذب می کند.

اما یک وب سایت باید یک استراتژی سئو قوی داشته باشد زیرا هر کاربر روی تبلیغات کلیک نمی کند. سئو و PPC قرار گرفتن در معرض SERP دو برابر خواهد شد. کاربران ابتدا تبلیغات را در بالا و سپس دوباره در نتایج ارگانیک می بینند. این امر شانس اعتماد کاربران را افزایش می دهد و کلیک های بیشتری را به دست می آورد.

2. آگاهی از برند

تکیه بر سئو به تنهایی برای بهبود دیده شدن برند یک کار دشوار است زیرا چندین ماه طول می کشد تا به نتیجه برسید. در نتیجه، کسب و کار مدفون می ماند و تا آن زمان هرگز به صفحه اول نتایج ارگانیک نمی رسد. این بیشتر به معنای عدم دید قابل توجه وب سایت است.

اما این وضعیت می تواند با یک کمپین PPC همراه با سئو تغییر کند. PPC الگوریتم های Google و Bing را دور می زند تا در بالای SERP برای یک کلمه کلیدی مشخص ظاهر شود. در نتیجه، PPC دید بهتری از برند را برای کسب و کار فراهم می کند و حضور برند را در کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می کند.

3. کلمه کلیدی همزیستی

بهینه سازی کلمات کلیدی برای هر دو بسیار مهم است سئو و PPC. تیم سئو باید بداند که برای افزایش رتبه چه کلمات کلیدی را بهینه کند. باز هم، کمپین های PPC موفقیت آمیز نیستند اگر کسی کلمه کلیدی را برای پیشنهاد قیمت نداند. چندین ابزار کلیدواژه برای کمک به مشاغل وجود دارد. اما تا زمانی که وارد عمل نشود، نمی‌دانیم بهترین کلمه کلیدی چیست.

یک کمپین PPC برای هدف قرار دادن چندین کلمه کلیدی در یک ماه اجرا کنید. در نهایت، داده ها را با هم مقایسه کنید و پیدا کنید کدام کلمات کلیدی بیشترین بازدید و تعامل کاربر را دارند. این اطلاعات را می توان به تیم SEO که کمپین خود را برای هدف قرار دادن این کلمات کلیدی خاص اجرا می کند، منتقل کرد.

4. تصمیم گیری بهتر

بالاخره هر دو سئو و PPC می توانند با هم کار کنند تا منبع قابل توجهی از داده ها را برای اهداف تصمیم گیری ارائه دهند. می توان معیارهای مشابهی را از این کمپین ها مانند نرخ کلیک، نرخ پرش، زمان صرف شده در سایت و نرخ تبدیل بررسی کرد.

این داده ها می تواند به تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی برای ایجاد فروش کمک کند. باز هم، می تواند به تصمیم گیری بهتر در مورد بازاریابی و تغییرات وب سایت کمک کند. استفاده از SEO و PPC در کنار هم می تواند داده های دوچندان و تصمیم گیری بهتر را ارائه دهد.

ردیابی و اندازه گیری عملکرد

کسب و کارهای مختلف اهداف متفاوتی دارند. ترافیک و تبدیل دو هدف مهم برای هر کسب و کار آنلاین هستند. اهداف SEM برای یک کسب و کار نباید بیش از حد ساده و یا پیچیده باشد. اهداف باید جزئیاتی مانند

 • تولید کل ترافیک
 • سرب خرج بودجه.
 • مدت زمان کسب ترافیک

تبلیغ‌کنندگان باید چندین KPI PPC را اندازه‌گیری کنند، اما مهم‌ترین آنها نرخ کلیک و تبدیل است. با تجزیه و تحلیل این دو مورد، تبلیغات می تواند بفهمد که کدام شرایط برای درآمدزایی مفید است.

بخش سئوی یک کسب و کار می تواند از موثرترین کلمات کلیدی برای تولید محتوا و بهینه سازی در سایت استفاده کند. از منظر سئو، معیارهای کلیدی هستند

 • ترافیک ارگانیک
 • رتبه بندی بر اساس کلمات کلیدی
 • تبدیل ارگانیک
 • زمان صرف شده توسط کاربر در یک صفحه

اندازه گیری معیارهای بالا با استفاده از Google Analytics به صاحبان سایت این امکان را می دهد که بدانند آیا کلمه کلیدی مناسبی را هدف قرار داده اند یا خیر. بدین ترتیب، سئو و PPC می توانند برای افزایش عملکرد وب سایت و سودآوری کسب و کار با یکدیگر همکاری کنند.

نتیجه

تجزیه سئو و PPC سیلوها دنیایی از امکانات را باز می کنند. این دیگر در مورد SEO در مقابل PPC نیست، بلکه در مورد ترکیب این دو برای شکوه بازار جستجو است. هر دو می توانند با افزایش مزیت رقابتی در موثرترین کانال ها و دستیابی به مشتریان هدف، رویکردی جامع برای یک کمپین B2B ایده آل ایجاد کنند.

چگونه با روندهای بازاریابی در سال 2023 همراهی کنیم؟ 5 نکته برای بازاریابان دیجیتال

آیا می دانستید که انتظار می رود CAGR صنعت بازاریابی دیجیتال تا سال 2026 به 13.9 درصد برسد؟ انتظار می‌رود این بازار در این بازه زمانی به 786.2 میلیارد دلار برسد.

این نشان می‌دهد که چقدر مهم است که در جریان تحولات جدید قرار بگیرید و استراتژی‌ها را متناسب با آن تطبیق دهید – به خصوص اگر بازاریابان دیجیتال بخواهند از رشد در سال 2023 سرمایه‌گذاری کنند.

چه یک بازاریاب باتجربه باشید و چه تازه شروع به کار کرده اید، به خواندن ادامه دهید تا خود را با نکات مناسب برای از بین بردن بازی دیجیتال مارکتینگ خود مسلح کنید و جلوتر از منحنی ها بمانید.

1. از رهبران و تأثیرگذاران صنعت پیروی کنید

رهبران صنعت یا اینفلوئنسرهای دیجیتال مارکتینگ افرادی هستند که خود را به عنوان رهبران فکری در زمینه های خود تثبیت کرده اند و به دلیل بینش و تخصص ارزشمند خود طرفداران زیادی به دست آورده اند.

برای شناسایی موارد مناسب برای دنبال کردن، با تحقیق شروع کنید. به دنبال کسانی باشید که در پیش بینی دقیق روندها و ارائه اطلاعات ارزشمند تجربه دارند. می توانید کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و لینکدین جستجو کنید.

حتی یک جستجوی ساده در گوگل هم می تواند این کار را انجام دهد!

هنگامی که تأثیرگذاران بالقوه را شناسایی کردید، مهم است که آنها را در پلتفرم های مختلف از جمله رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و حتی پادکست ها دنبال کنید. این به شما تصویر کاملی از بینش و دیدگاه های آنها می دهد. همچنین می‌توانید از ابزارهایی مانند Feedly یا Flipboard برای ایجاد یک فید خبری شخصی با محتوای تأثیرگذاران مورد علاقه خود استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های عالی برای تعامل با اینفلوئنسرها، اظهار نظر در مورد محتوای آنها و شرکت در انجمن های آنلاین آنها است. با افزودن ارزش به مکالمه، می توانید با اینفلوئنسرها در صنعت خود روابط برقرار کنید و در رادار آنها بمانید.

در نهایت، ابزارهایی مانند Hootsuite یا Buzzsumo می توانند به شناسایی تأثیرگذاران و ردیابی محتوای آنها کمک کنند. Hootsuite به شما امکان می دهد مکالمات رسانه های اجتماعی را زیر نظر داشته باشید و کلمات کلیدی یا هشتگ های خاص را ردیابی کنید، در حالی که Buzzsumo بینشی در مورد محتوایی که در صنعت شما پرطرفدار است ارائه می دهد.

نکته حرفه ای: به دنبال اینفلوئنسرها برای شروع هستید؟ اینجا برخی از علاقه مندی های ما وجود دارد:
نیل پاتل – به دلیل تخصص خود در سئو و بازاریابی محتوا شناخته شده است
گری واینرچوک – به دلیل تخصص خود در بازاریابی رسانه های اجتماعی شناخته شده است
رند فیشکین – بنیانگذار Moz، معتبر شناخته شده در سئو و بازاریابی محتوا.
2. در کنفرانس ها و رویدادهای بازاریابی دیجیتال شرکت کنید
خواه به دنبال ایجاد مهارت های خود، کشف استراتژی های بازاریابی جدید، یا ارتباط با متخصصان همفکر خود باشید، شرکت در کنفرانس های صنعتی می تواند یک تجربه ارزشمند باشد.

کنفرانس ها و رویدادها همچنین در معرض استراتژی ها، ابزارها و فناوری های بازاریابی جدید قرار می گیرند. می توانید در مورد آخرین روندها و بهترین شیوه ها در بازاریابی دیجیتال بیاموزید و همچنین تجربه عملی کسب کنید.

برای یافتن کنفرانس‌ها و رویدادهای مرتبط، کنفرانس‌ها را در محل خاص خود تحقیق کنید و مواردی را انتخاب کنید که با علایق و اهداف شما مطابقت دارند.

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

هنگامی که کنفرانسی را انتخاب کردید، برنامه خود را طوری برنامه ریزی کنید که بیشترین استفاده را از زمان خود ببرید. حتما در کارگاه ها و جلسات شرکت کنید تا موضوعات خاص را به طور عمیق یاد بگیرید. یک چیز دیگر: از فرصت های شبکه برای ایجاد روابط و تبادل نظر با سایر شرکت کنندگان و ارائه دهندگان استفاده کنید.

نکته حرفه ای: برخی از کنفرانس های بازاریابی دیجیتال معروف عبارتند از:
بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
دنیای بازاریابی محتوا
MozCon
3. با دیگر متخصصان و برندها همکاری کنید
کار با سایر حرفه ای ها و برندهای صنعت خود به شما این امکان را می دهد که از تجربیات آنها بیاموزید و بینش جدیدی در مورد استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی به دست آورید.

در اینجا چند نکته برای همکاری وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

همکاران بالقوه را شناسایی کنید که مخاطبین هدف و اهداف بازاریابی شما را به اشتراک می گذارند. به دنبال شرکت ها و افرادی باشید که مکمل برند شما و ارزش های آن باشند.

یک مشارکت سودمند متقابل ایجاد کنید. این ممکن است شامل ایجاد مشترک محتوا، تبلیغ متقابل محصولات یا خدمات یکدیگر، یا همکاری در یک کمپین بازاریابی مشترک باشد.

ایجاد روابط کلید موفقیت در همکاری است. برای شناخت همکاران خود و درک کسب و کار و اهداف آنها وقت بگذارید. به یاد داشته باشید که به طور واضح ارتباط برقرار کنید و برای ایجاد اهداف مشترک با یکدیگر همکاری کنید.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید برای ارتباط با همکاران بالقوه، به اشتراک گذاری محتوا با یکدیگر و ترویج ابتکارات مشترک.

اندازه گیری و تجزیه و تحلیل نتایجاز کمپین شما. ممیزی وب سایت را انجام دهید و معیارهای کلیدی مانند ترافیک وب سایت، مشارکت رسانه های اجتماعی و فروش را ردیابی کنید و از این داده ها برای بهینه سازی همکاری های آینده خود استفاده کنید.

یک نمونه عالی از همکاری موفق در بازاریابی دیجیتال، مشارکت کمپین #LikeAGirl #Always and Girls on the Run است.

منبع: برندهای محبوب

برند محبوب بهداشت زنانه بر اساس موفقیت موفقیت بازاریابی ویروسی خود در سال 2014 با همکاری با Girls on the Run در سال 2019 برای حمایت از ابتکار ملی دسترسی و گنجاندن ایجاد شده است. بیش از 750,000 دلار طی دو سال گذشته اهدا شده است و نور خیرخواهانه را بر تصویر برند Always می تاباند.
4. به سازمان ها و گروه های صنعتی بپیوندید
پیوستن به سازمان‌ها و گروه‌های صنعتی می‌تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد که می‌تواند به شما کمک کند جلوتر از منحنی باشید.

می‌توانید به اطلاعات و منابع انحصاری صنعت، مانند تحقیقات و گزارش‌های اولیه دسترسی داشته باشید که می‌تواند به شما کمک کند از آخرین روندها و بهترین شیوه‌ها مطلع شوید.

همچنین فرصت هایی برای شبکه سازی و ایجاد روابط با دیگر متخصصان در زمینه شما وجود خواهد داشت. این می تواند به ویژه برای فریلنسرها و کارآفرینانی که ممکن است فرصت های زیادی برای ارتباط با دیگران در صنعت خود نداشته باشند، ارزشمند باشد.

برای شناسایی سازمان های مناسب:

سازمان های صنایع تحقیقاتی و مواردی را انتخاب کنید که با علایق و اهداف شما مطابقت دارند.
در رویدادها شرکت کنید و در کمیته ها شرکت کنید روابط ایجاد کنید و برای کار خود در معرض دید قرار بگیرید.
برای کمک در رویدادها یا ابتکارات داوطلب شوید برای ایجاد مهارت ها و تجربه های خود

نکته حرفه ای: نمونه هایی از سازمان ها و گروه های صنعتی شامل موارد زیر است:
انجمن بازاریابی آمریکا
دفتر تبلیغات تعاملی
موسسه بازاریابی محتوا
5. تکنیک ها و فن آوری های جدید بازاریابی را آزمایش کنید
آزمایش تکنیک‌ها و فن‌آوری‌های بازاریابی جدید می‌تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان گسترده‌تری دست پیدا کنید و مشتریان را به روش‌های جدید جذب کنید.

با این حال، هنگام شناسایی ابزارها و روش‌های جدیدی که در اختیار دارید، مهم است که آن‌هایی را انتخاب کنید که با اهداف و مخاطبان برند شما همسو باشند.

به عنوان مثال، اگر Gen Z را هدف قرار داده‌اید، می‌توانید با فرمت‌های ویدیویی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در حال رشد مانند TikTok یا Instagram Reels آزمایش کنید تا به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید.

منبع: موسسه دیجیتال مارکتینگ

یک راه عالی برای انجام این کار، آزمایش تاکتیک های جدید در مقیاس کوچک برای آزمایش اثربخشی آنها قبل از افزایش مقیاس است. شما می توانید این کار را با تست A/B وب سایت خود با اجرای یک کمپین تبلیغاتی کوچک در یک پلت فرم جدید یا آزمایش قالب محتوای جدید انجام دهید تا قبل از سرمایه گذاری منابع بیشتر، عملکرد آن را ببینید.

نمونه‌هایی از تکنیک‌ها و فناوری‌های جدید بازاریابی که بازاریابان دیجیتال می‌توانند با آن‌ها آزمایش کنند شامل ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، واقعیت مجازی و افزوده، و بهینه‌سازی جستجوی صوتی است.

اگر یک روند بازاریابی یا فناوری جدید کارساز نبود، آماده باشید تا استراتژی خود را تغییر دهید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

آزمایش مستلزم ریسک کردن است و هر آزمایشی موفق نخواهد بود. نکته کلیدی این است که از شکست های خود درس بگیرید و استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
نتیجه
همانطور که به سال 2023 می رویم، مهم است که مراقب روندهای نوظهور هیجان انگیز در سال آینده باشیم، مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، تجارت اجتماعی، ظهور “اقتصاد خالق” و تمرکز بر تجربیات مشتری شخصی.

با همگام شدن با آخرین روندها، می توانید موفقیت برند خود را در چشم انداز دیجیتال پویا تضمین کنید. پس بیایید بیرون برویم و آینده بازاریابی را در آغوش بگیریم!

5 ابزار هوش مصنوعی برای تغییر فرآیند تولید و بازاریابی پادکست شما

پس از سال‌ها گمانه‌زنی درباره موجه بودن تبلیغات پیرامون هوش مصنوعی، اکثر ما به عنوان بازاریاب و کارآفرین پذیرفته‌ایم که وعده ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی واقعی است.

واضح است که فناوری هوش مصنوعی تقریباً بر هر جنبه از کار و زندگی ما تأثیر می گذارد (و شاید به طور اساسی متحول می شود).

پادکست نیز از این قاعده مستثنی نیست.

و در حالی که قطعاً چالش‌هایی وجود دارد که هوش مصنوعی برای ما به عنوان پادکست‌ها، تولیدکنندگان محتوا و بازاریابان ارائه می‌کند، مزایای باورنکردنی نیز وجود دارد.

به طور خاص، این مزایا حول روش‌هایی است که هوش مصنوعی کار ما را در ایجاد، هدف‌گیری مجدد و بازاریابی نمایش‌هایمان آسان‌تر می‌کند تا آنها را در مقابل شنوندگان ایده‌آل و در نهایت مشتریان و مشتریان قرار دهیم.

بنابراین در این مقاله، 5 ابزار پادکست هوش مصنوعی را بررسی می کنیم که می توانید از امروز استفاده کنید تا نمایش بهتری ایجاد کنید و با پول کمتر و در زمان کمتر به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

1. یادداشت‌های نمایش پادکست تولید شده توسط هوش مصنوعی

اگر مانند اکثر مجریان پادکست هستید، نوشتن یادداشت‌های نمایش برای هر قسمت احتمالاً یکی از قسمت‌های کمتر مورد علاقه شما در فرآیند تولید است.

خوشبختانه تعداد فزاینده‌ای از دستیاران تایپ هوش مصنوعی مانند Capsho به وجود آمده‌اند تا به شما کمک کنند این کار وقت‌گیر (بدون ذکر کسل‌کننده) را حذف کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل صوتی تمام شده خود را آپلود کنید و Capsho به طور خودکار یادداشت های نمایش را برای قسمت شما می نویسد، عنوانی را پیشنهاد می دهد، متنی ایجاد می کند، نقل قول ها را می آورد، زیرنویس های اجتماعی ایجاد می کند و حتی قسمت شما را به یک پست در وبلاگ، خبرنامه هدایت می کند. و مقاله لینکدین

توجه داشته باشید که برای هموار کردن آنچه که هوش مصنوعی تولید می‌کند، همچنان باید تنظیمات دستی انجام دهید، اما برای بسیاری از هاست‌ها، Capsho یا ابزارهای مشابه مانند Swell یا Podcast Marketing.ai می‌توانند 90 درصد راه را به شما برسانند.

2. دارایی های تبلیغاتی تولید شده توسط هوش مصنوعی پادکست

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ نمایش خود، تبدیل آن به یک ویدیوی کوتاه است.

و در حالی که غربال کردن دستی قسمت‌های شما در جستجوی کلیپ عالی می‌تواند یک فرآیند پر زحمت باشد، یک بار دیگر هوش مصنوعی به کمک می‌آید.

اگر قبلاً در حال ضبط ویدیو برای پادکست خود هستید، Vidyo یک ابزار بسیار خوب است که به طور خودکار کلیپ های قانع کننده را از هر فایل ویدیویی که آپلود می کنید، شناسایی، دانلود و زیرنویس می کند.

علاوه بر تعدادی قالب قابل تنظیم با کیفیت بالا، Vidyo همچنین دارای یک ویژگی عالی است که به طور خودکار بین بلندگوها قطع می شود و به تماشای شما با کلیپ های طولانی تر کمک می کند.

اگر در حال ضبط ویدیو برای پادکست خود نیستید، نگران نباشید.

Dubb یکی دیگر از ابزارهای پخش پادکست است که انیمیشن ها و رونوشت های پس زمینه تولید شده توسط هوش مصنوعی را از فایل های صوتی آپلود شده شما تولید می کند تا فوراً ویدیوهای منحصر به فرد و جذاب ایجاد کند.

3. AI پادکست پس از تولید

تا کنون، ابزارهای هوش مصنوعی را بررسی کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم قسمت‌های از پیش ضبط‌شده‌تان را تغییر دهید. اما تعدادی ابزار طراحی شده اند تا در وهله اول ایجاد یک نمایش با کیفیت بالا را آسان تر کنند.

Descript برای طولانی‌ترین زمان در صحنه بوده است و دارای مجموعه کاملی از ویژگی‌های ویرایشی است، از جمله ایجاد رونوشت تولید شده توسط هوش مصنوعی، پاک‌سازی صدا، حذف خودکار کلمات پرکننده و غیره.

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

اما در حالی که Descript مطمئناً مجموعه‌ای از ویژگی‌های قدرتمند دارد، از تنها گزینه دور است.

شاید جذاب ترین ابزار جدید Adobe Podcast باشد.

در حالی که هنوز در مرحله بتا است، Adobe چندین ویژگی رایگان از جمله ویژگی های آنها را منتشر کرده است حیرت آور یک ابزار تقویت گفتار که از هوش مصنوعی برای تبدیل تقریباً هر ضبطی به محصول نهایی با کیفیت NPR استفاده می کند (به طور جدی).

با ابزارهایی مانند Enhance Speech، موانع ورود از نظر تجهیزات ضبط، نرم افزار و دانش فنی به سرعت در حال کاهش است، یعنی یک لایه کمتر از اصطکاک بین ایده های شما و مخاطبان شما.

4. AI Voice Generation

یکی از جذاب ترین کاربردهای هوش مصنوعی در مورد پادکست، تولید صدای هوش مصنوعی است.

شاید شما نویسنده ای باشید که دوست دارید پست های وبلاگ خود را به قسمت های پادکست تبدیل کنید، اما برای مثال وقت ندارید.

مشکلی نیست.

با Listnr، می توانید به سادگی متن خود را آپلود کنید، صدای خود را انتخاب کنید (در حال حاضر بیش از 70 زبان با ده ها متغیر تاکیدی در هر کدام موجود است)، و یک نسخه صوتی از مقاله خود را در عرض چند دقیقه تولید کنید.

اما بگویید که می خواهید چیزها را کمی شخصی تر کنید.

علاوه بر ابزارهای پس از تولید و ویرایش، ویژگی Overdub Descript به شما امکان می دهد یک مدل صدای هوش مصنوعی را با صدای خود آموزش دهید.

پس از آموزش مدل، می‌توانید از Overdub برای هر کاری استفاده کنید، از وارد کردن یک کلمه جایگزین برای کلمه‌ای که در هنگام ضبط اشتباه نوشتید تا تولید محتوای صوتی سفارشی جدید بر اساس متن.

5. تغییر ویدئو هوش مصنوعی

آخرین ورودی ما در لیست ممکن است برای همه پادکست‌ها صدق نکند، اما بدون شک یکی از جالب‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی است که تاکنون با آن برخورد کرده‌ام، به خصوص اگر در حال ضبط ویدیو برای پادکست خود هستید.

وقتی صحبت از کیفیت تولید می شود، نمی توان انکار کرد که تماس چشمی با دوربین یکی از مهم ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود.

برای ویدیوهای انفرادی، تماس چشمی امکان تجربه شخصی و صمیمی‌تر را برای بینندگان شما فراهم می‌کند. در مصاحبه ها، این عمق ارتباط به مهمان شما گسترش می یابد و در نتیجه مصاحبه های بهتر و تجربه بهتری هم برای آنها و هم برای مخاطبان شما ایجاد می شود.

مشکل (همانطور که همه ما در تماس‌های بی‌شمار زوم تجربه کرده‌ایم) این است که نمی‌توانید دوربین و ویدیوی مهمانتان (یا فیلمنامه‌تان) را همزمان تماشا کنید.

برای حل این مشکل، اکثر پادکست‌های ویدیویی جدی و یوتیوب‌برها در نهایت سرمایه‌گذاری در تله پرومترهای حجیم و اغلب گران قیمت را انتخاب می‌کنند.

با این حال، با ابزار تماس چشمی جدید NVIDIA (بخشی از برنامه Broadcast آنها)، تله پرومترها ممکن است به زودی منسوخ شوند.

این ابزار از هوش مصنوعی برای ویرایش یکپارچه فید ویدیوی شما در زمان واقعی استفاده می کند، بنابراین چشمان شما همیشه به دوربین قفل می شود، حتی زمانی که یادداشت برداری می کنید یا از روی اسکریپت می خوانید.

صادقانه بگویم، این یک نوع ذهن گردان است.

متأسفانه Broadcast در حال حاضر فقط برای ویندوز در دسترس است، اگرچه شک ندارم که به زودی ابزارهای بیشتری مانند این را برای سایر سیستم عامل ها خواهیم دید.

هوش مصنوعی چه تاثیری بر روند تولید شما خواهد داشت؟

مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی، هم از نظر توسعه فناوری‌ها و برنامه‌های کاربردی جدید و هم پذیرش این ابزارها توسط کسب‌وکارهای کوچک، بازاریابان و سازندگانی که به دنبال جلوتر بودن از رقبا هستند، در جریان است.

در حالی که مطمئناً هنوز پیچیدگی هایی برای تکمیل وجود دارد، واضح است که ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی به عنوان گزینه های قابل اجرا ظاهر شده اند تا به ما کمک کنند محتوای بهتری سریعتر و ارزان تر از چند سال پیش ایجاد کنیم.

اگر شما هم مثل من هستید، این شما را هیجان زده می کند.

این بدان معناست که ما می‌توانیم زمان کمتری را صرف کارهای اداری کوچکی کنیم که از استعدادها و دیدگاه‌های منحصربه‌فرد ما استفاده نمی‌کند، و زمان بیشتری را صرف کارهای خلاقانه مبتنی بر ایده‌ای می‌کنیم که فقط ما می‌توانیم انجام دهیم.

و این همان کاری است که در نهایت به ما امکان می دهد تجارت خود را به جلو ببریم.

هوش مصنوعی و آینده سئو

هوش مصنوعی صنعت سئو را طوفانی می کند.

با ظهور ربات‌های چت هوشمند که می‌توانند هر وظیفه‌ای را انجام دهند – به ظاهر – و همچنین انسان‌ها، و ادغام ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در دو موتور جستجوی برجسته Bing و Google، سوالات زیادی در مورد اینکه چگونه این امر می‌تواند سئو و اراده را تغییر دهد وجود دارد. او زنده می ماند

محبوب ترین ربات چت، ChatGPT، هیچ شکی در مورد خوب بودن سئو ندارد:

و نه، هوش مصنوعی فکر نمی کند که هرگز جایگزین جستجوی وب شود، اگر این نگرانی شما باشد:

مردم برای دسترسی به اطلاعات متنوع و پیشرفته تر و یافتن محتوایی که مطابق با سلیقه شخصی آنها باشد به موتورهای جستجو نیاز دارند.

همانطور که گفته شد، سئو تحت تأثیر فناوری های هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد.

و این چیزی است که می تواند اتفاق بیفتد:

موتورهای جستجو در پاسخگویی مکالمه

گوگل سال هاست که ایده «ماشین پاسخگویی» را پیشگام کرده است. گوگل به جای ایجاد نتایج جستجو در پاسخ به درخواست کاربر، پاسخ‌های سریع و سؤالات بعدی را ارائه می‌کند، اخبار و ویدیوهای مرتبط را پیشنهاد می‌کند و زمینه پشت هر سؤال را حدس می‌زند.

با ظهور فناوری هوش مصنوعی، این روند بیشتر مشهود شده است. بینگ در ادغام هوش مصنوعی در جستجوی آنلاین برای یک تغییر تبدیل به یک ترندست. آنها اولین کسانی بودند که ویژگی های مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی را به موتورهای جستجوی خود معرفی کردند. ربات هوش مصنوعی که بارت نام دارد به سوالات جستجو در زمان واقعی پاسخ می دهد و حتی برای ادامه مکالمه سوالات بعدی را پیشنهاد می کند:

ربات با جستجوگران به روشی محاوره‌ای تعامل می‌کند، درست مانند یک انسان، اما پیوندهای قابل کلیکی را فراهم می‌کند تا به آن‌ها اجازه دسترسی به مقالاتی را که برای ارائه پاسخ‌ها استفاده می‌کند، بدهد.

گوگل ویژگی‌های هوش مصنوعی خود را چند روز بعد اعلام کرد: ربات آن‌ها هنوز در نسخه بتا خصوصی است، بنابراین ما فقط می‌توانیم یک GIF ببینیم که ایده‌ای درباره نحوه عملکرد آن ارائه می‌دهد.

ربات گوگل به درخواست کاربر در زمان واقعی پاسخ می دهد و پاسخ ها را درست در مقابل چشمان او تایپ می کند. برخلاف بینگ، ربات چت تمایلی به افشای منابع خود ندارد، که به دو دلیل نگران کننده به نظر می رسد:

 • درست مانند بارد، ربات گوگل میلیاردها سند را در اینترنت اسکن می‌کند تا پاسخ‌ها را بیابد. عدم دسترسی به منابع برای ناشران سازنده این اسناد بسیار ناعادلانه به نظر می رسد.
 • این واقعیت که ربات ها از اطلاعات اشخاص ثالث استفاده می کنند به این معنی است که ممکن است خطاهای انسانی در پاسخ ها وجود داشته باشد. بدون امکان دسترسی به دو یا چند منبع، تأیید اطلاعات ارائه شده توسط فناوری هوش مصنوعی دشوار خواهد بود.

گوگل می‌گوید که هنوز کار می‌کنند و از بازخورد استقبال می‌کنند، بنابراین امیدواریم در نحوه راه‌اندازی آن تجدید نظر کنند و با منابع خود شفاف‌تر شوند.

در هر دو مورد، در حال حاضر، موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی به نظر می‌رسد بسط آنچه قبلا بوده‌اند: دستگاه‌های پاسخگویی که به دنبال کمک فوری به کاربران خود با اطلاعات اضافی هستند. اگر منابع را ذکر کنند، بهینه‌سازی برای این نوع پاسخ‌های بلادرنگ تفاوت چندانی با بهینه‌سازی برای قطعه‌های برجسته نخواهد داشت. تنها چیزی که نیاز دارید این است که تمام تلاش خود را برای پاسخ به سؤالات مخاطب هدف خود انجام دهید و چت بات ها احتمالاً از شما نقل قول می کنند.

تنها تفاوت این است که کاملاً مشخص نیست که چگونه پیشرفت خود را اندازه گیری کنید: ما هنوز نمی دانیم که این کلیک ها از پاسخ های ربات چگونه ثبت و ردیابی می شوند. اما من فرض می‌کنم که موتورهای جستجو در این مورد شفاف هستند و به شما این امکان را می‌دهند که ببینید کدام یک از صفحات شما بیشتر توسط چت ربات‌های جستجو ذکر شده است. Google در حال حاضر این نوع گزارش را برای بخش Discover بسیار شخصی سازی شده خود ارائه می دهد.

هوش مصنوعی و تاثیر آن بر حرفه سئو

از آنجایی که ChatGPT می تواند انواع وظایف سئو سنتی را انجام دهد – از جمله ایجاد و بهینه سازی محتوا، نوشتن ایمیل، و حتی ایجاد کد طرحواره – نگرانی های زیادی در مورد منسوخ شدن تعداد مشاغل سئو وجود دارد.

خب، در فاز فعلی، ChatGPT تهدیدی برای هیچ حرفه ای نیست. این می تواند برخی از نیازهای برون سپاری را برطرف کند، و به تیم های SEO اجازه می دهد تا وظایف بیشتری را در داخل خود انجام دهند، از جمله نیازهای اولیه کدنویسی.

اما با قابلیت‌های فعلی، اکثر وظایفی که در حال انجام هستند نیاز به مداخله انسانی زیادی دارند. محتوای نوشتاری آن اساسی و قابل کشف است، بنابراین نمی توان از آن برای تولید محتوا استفاده کرد، اما می تواند برای ایجاد طرح کلی محتوا و توضیحات کوتاه مفید باشد. کد آن معمولا نیاز به تنظیم دقیق دارد. تحقیق کلیدواژه پایه است.

در حال حاضر، ChatGPT فقط یک کمک کوچک است که می تواند به جای جایگزین کردن شما در هر کاری، کار شما را سریعتر کند.

ممکن است در آینده با پیشرفته تر شدن تغییر کند، اما حرفه سئو بسیار بیشتر از انجام دادن وظایف است. این شامل برنامه ریزی و استراتژی است. همه چیز در مورد ایجاد روابط و همکاری است. اما مهمتر از آن، نیاز به درک پاسخ‌های غیرقابل پیش‌بینی انسانی دارد که بعید است هوش مصنوعی هرگز یاد بگیرد که با آنها ارتباط برقرار کند.

کلید در منافع متقابل نهفته است

بنابراین در بخش بالا دیدیم که چگونه هوش مصنوعی واقعاً می‌تواند کار سئو را آسان‌تر کند. واضح است که فناوری می تواند برای همه ما – کاربران و ناشران وب – مفید باشد. نکته کلیدی این است که شروع به استفاده از فناوری هوش مصنوعی کنیم تا بفهمیم چگونه می توانیم به طور ایمن بدون تهدید یکدیگر زندگی کنیم.

اگر حداقل چند سالی است که در صنعت سئو بوده اید، مطمئناً مشاهده کرده اید که چگونه سئو همیشه با ظهور فناوری های جدید در حال پیشرفت است. ابزارهایی که سئو را آگاه‌تر و سازنده‌تر می‌کنند، هرگز سئو را از بین نبردند. در عوض، آنها صنعت را پیشرفته تر و یکپارچه تر کردند.

هنگامی که سئو متولد شد، ما به سادگی روی شناسایی کلمات کلیدی و ادغام آنها در سند وب متمرکز شدیم تا گوگل بتواند آنها را با جستجوی دقیق مطابقت دهد. ما خیلی از آنها فاصله گرفته ایم. ما سال‌ها وقت صرف آموزش گوگل کرده‌ایم تا از تجزیه و تحلیل معنایی استفاده کند تا هدف پرس‌و‌جوهای جستجو را درک کند، بک لینک‌های با کیفیت پایین را جریمه کرده و فیلتر کرده و به کاربران آن‌ها پاسخ‌های مستقیم در قالب قطعه‌های ویژه و نتایج «People also Ask» بدهیم.

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

حدود یک دهه پیش، سئوکاران برای جمع آوری سایت ها و انتشار محتوای دیجیتال به مهارت های توسعه قابل توجهی نیاز داشتند، اما با ظهور پلتفرم های پیشرفته سایت سازی، هر کسی می تواند وب سایت بسازد و صفحات فرود طراحی کند. تجزیه و تحلیل وب همچنین برای تقریباً هر کسی، خواه تجربه سئو داشته باشد یا نداشته باشد، در دسترس و آسان شده است.

هیچ یک از این تغییرات سئو را از بین نبرد، اما آن را قوی تر کرد.

فناوری هوش مصنوعی برای صنعت بازاریابی دیجیتال کاملاً جدید نیست. سال‌هاست که در ابزارهای پشتیبانی مشتری (IVR و ربات‌های گفتگو) ادغام شده است. ابزارهای دسترسی مبتنی بر هوش مصنوعی، ابزارهای تعامل روی صفحه مبتنی بر هوش مصنوعی، ابزارهای گوش دادن به رسانه های اجتماعی مبتنی بر هوش مصنوعی و غیره وجود دارد. همه ما یاد گرفته ایم که از چندین ابزار هوش مصنوعی برای بهبود استراتژی های بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم.

فن آوری جدید به متخصصان سئو کمک می کند تا الگوریتم گوگل را مهندسی معکوس کنند، رقبا را تجزیه و تحلیل کنند، استراتژی کلمات کلیدی شما را بهبود بخشند، و صفحات وب بسازند تا کاربران بتوانند به راحتی دقیقا همان چیزی را که برای آن آمده اند به دست آورند. سئو اکنون در توسعه محصول، آزمایش تجربه کاربر و ایجاد روابط خاص ادغام شده است. این امر بیش از ایجاد محتوا برای موتورهای جستجو و اجازه دسترسی آسان روبات های جستجوگر به آن شده است. کشتن سئو سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود، زیرا هوشمندتر و هوشمندتر می‌شود.

اگر فناوری هوش مصنوعی برای شما خطرناک به نظر می رسد، آن را بهتر بشناسید. یاد بگیرید که از آن استفاده کنید و خواهید دید که می تواند برای همه از جمله کاربران شما مفید باشد.

CMO های کوچک نیازی به ترس از هوش مصنوعی ندارند

هوش مصنوعی نقش شما را به عنوان یک CMO کسری، علیرغم آنچه که مغزها و استادان می فروشند، اساساً تغییر نمی دهد.

آیا از هوش مصنوعی می ترسید؟

به نظر می رسد ژانویه 2020، زمانی که همه گیری تازه شروع به جلب توجه کرده بود. یادم می آید که به ورزشگاهم در فیش تاون فیلادلفیا رفتم و با صاحبش درباره این “ویروس عجیب” صحبت کردم. او فکر نمی کرد که این کار مهمی باشد. من فکر کردم ممکن است تا 4 جولای قفل شود. واضح است که هیچ کدام از ما حق نداشتیم.

اینجاست که ما با هوش مصنوعی هستیم.

افرادی هستند که می ترسند چگونه همه چیز تغییر کند.

و دیگرانی که کاملاً نادان هستند.

من فکر می‌کنم دانشگاه‌ها نسبت به پیامدهای دانشجویانی که پایان‌نامه‌ها و مقاله‌ها را با درخواست‌های متعدد می‌نویسند، کاملاً نگران هستند. مشابه انقلابی که ویکی پدیا ایجاد کرد، اما این بار بسیار چشمگیرتر.

در بازاریابی، تاکتیک هایی وجود دارد که مستقیماً بر:

 • نویسندگان محتوا: اگر تا به حال از منبعی مانند WriterAccess برای ایجاد وبلاگ یا مقاله استفاده کرده اید، ممکن است 0.1 تا 0.12 دلار به ازای هر کلمه برای بهترین بهترین نویسنده ها پرداخت کرده باشید (من از شرکت کنندگان سابق Jeopardy صحبت می کنم!). من باید تصور کنم که این نویسندگان حداقل یک هوش مصنوعی دارند که اولین پیش نویس مقاله هایشان را بنویسد، سپس فقط برخی ویرایش های جزئی انجام دهند و هزینه خود را دریافت کنند.
 • کپی رایترها: من می بینم که این افراد واقعاً روی استفاده از هوش مصنوعی تمرکز می کنند. پایان نامه ای که من دوست دارم این است که کپی رایترها از هوش مصنوعی برای جمع آوری ایده های خلاقانه استفاده می کنند و زمان پیدا کردن ایده بزرگ را کاهش می دهند. ابزارهایی مانند جاسپر می‌توانند به ایجاد سرفصل‌ها، کپی آگهی، کپی ایمیل کمک کنند و کاملاً می‌توانند از یک کپی‌نویس پشتیبانی کنند. با این حال، من فکر می کنم هنر کپی رایتینگ در حال حاضر از دست روبات ها در امان است. ملاحظات زیادی برای یک کپی خوب وجود دارد که دستور ساده جاسپر قابل تکرار نیست.
 • آژانس های بازاریابی: نوشتن محتوای قالب برای وب سایت ها؟ آیا یک صفحه درباره ما قابل خواندن تر ایجاد می کنید؟ به خاطر کاهش رنج در بین تمام بشریت، امیدواریم آژانس‌ها از هوش مصنوعی برای کمک به این شر ضروری استفاده کنند.

اوضاع تغییر خواهد کرد.

اما دوباره، تنها ثابت در زندگی این است که همه چیز تغییر می کند.

اگر بیش از چند سال است که در بازی کسب و کار بوده اید، پیشرفت های دیگری را دیده اید.

برای مثال کریپتو را در نظر بگیرید.

در نوامبر 2021 شاهد رکوردهای بی سابقه قیمت بیت کوین و اتریوم بودیم. اگر در این دنیا حضور داشته اید، احتمالاً در مورد سازمان های غیرمتمرکز خودمختار (DAO) شنیده اید که کارهای شگفت انگیز و خلاقانه ای را با قراردادهای هوشمند و توکن های آنها انجام می دهند. .

سپس بازار شاهد یک اصلاح بزرگ بود و بیش از 700 میلیارد دلار ارزش بازار را در 6 ماه از بین برد.

برخی می گویند کریپتو مرده است، اما واضح است که فناوری زیربنایی اینجا باقی مانده است. توسعه نرم افزار قرارداد هوشمند اتریوم Solidity از 7 سال پیش آغاز شد و در مقایسه با حرکت رو به بالا کریپتو پیشرفت چشمگیری داشته است.

زمان‌های بالای قیمت توکن، برخی از بهترین توسعه‌دهندگان جهان را به همکاری در پروژه‌های منبع باز جذب کرده است که فناوری را با جهش به جلو برده است. این فناوری به آرامی (و در برخی موارد به سرعت) راه خود را به زندگی روزمره ما در زمینه بانکداری، رعایت مقررات، بیمه، مدیریت زنجیره تامین و موارد دیگر باز می کند.

چیزی که می‌خواهم شما را از این مقایسه حذف کنید این است که هوش مصنوعی در حال حاضر در “سطح بالای” جریان اصلی است … و فضای زیادی برای افزایش محبوبیت دارد. درباره ChatGPT در ایستگاه های رادیویی شهرهای کوچک، در جلسات PTA دبیرستان، در اجلاس سران جهانی رهبران تجاری (درست مانند بیت کوین) صحبت می شود. تمرکز جهانی روی فناوری وجود دارد… و این تمرکز در نقطه‌ای از بین خواهد رفت.

پیامدهای هوش مصنوعی در زندگی روزمره ما نفوذ خواهد کرد. ممکن است در ابزارهایی مانند Notion با انتشار Notion AI متوجه آن شویم، و همچنین ممکن است متوجه نشویم که ابزاری دارای هوش مصنوعی در هسته خود است. آیا ده سال بعد کسی خواهد گفت “ماشین من هوش مصنوعی دارد!” یا اینکه آنها به سادگی قدردانی خواهند کرد که ماشین آنها درخواست های آنها را بهتر درک می کند و تجربه یکپارچه تری ارائه می دهد؟

مسابقه هوش مصنوعی موتور جستجوگر بزرگ نمونه ای از تبلیغات مرتبط با هوش مصنوعی است. بله، روشی که گوگل رتبه‌بندی‌ها را نمایش می‌دهد می‌تواند تغییر کند… من شنیده‌ام که افراد سئو درباره اینکه چگونه ممکن است گوگل دیگر قطعه‌های غنی را نمایش ندهد و در عوض خودشان با موتور هوش مصنوعی خود به پرسش پاسخ دهند، صحبت می‌کنند. شاید بینگ با مشارکت خود با OpenAI به نحوی از سهم بازار زیر 10 درصد خود خارج شود تا صاحب آن شود، چه؟ 15 درصد؟ 20 درصد بازار؟

آیا این مهم است من حدس می زنم اما واقعاً برای کاربر انقلابی نیست. ما تجربه بهتری خواهیم داشت، اما پس از آن به سرعت خود را با آن وفق خواهیم داد.

هوش مصنوعی در حال فراگیر شدن است. بخشی از زندگی روزمره ما به گونه ای است که (باید) باعث شود که احساس کنیم حتی آنجا نیست. گفتن چیزی که “با هوش مصنوعی نیرو می گیرد” به نظر می رسد یک رویداد کارآفرینی دبیرستانی است که در آن همه دانش آموزان ادعا می کنند که پروژه آنها از یک “الگوریتم” استفاده می کند.

بنابراین OOP کسری چه کاری می تواند انجام دهد؟

همان کاری که در زمان عرضه TikTok انجام دادیم. این همان کاری است که وقتی Clubhouse در توییتر پرطرفدار بود انجام دادیم. ما همان کاری را انجام می‌دهیم که وقتی Leadpages و سپس Clickfunnels ساخت قیف‌ها و صفحات فروش را آسان کردند، انجام دادیم…

ما این ابزارهای جدید را در استراتژی خود برای مشتریان خود گنجانده و آنها را در زمان مناسب پیاده سازی می کنیم.

همین کار شماست.

CMO های جزئی مشکلات بزرگ تری را حل می کنند. هنگامی که تمرین CMO کسری خود را می سازید، این باید شعار شما باشد. هر چه مشکل بزرگتر باشد، پاداش بزرگتر برای مشتری شما، برای مشتریان آنها و برای شما و حساب بانکی شما خواهد بود.

آنچه شرکت ها در عصر جدید هوش مصنوعی از CMO خود نیاز دارند

مدیران عامل عصبی یا حواس پرت ممکن است از شما بخواهند که تمام تمرکز خود را بر روی هوش مصنوعی متمرکز کنید، و برای اکثر مشاغل، این استفاده مناسب از زمان شما نیست.

در عوض، یک کلمه وجود دارد که دقیقاً آنچه شرکت ها به آن نیاز دارند را توصیف می کند … و آن کلمه رهبری است.

CMO پاره وقت، CMO موقت و CMO تمام وقت همگی یک نیاز اساسی دارند: رهبر بخش بازاریابی خود باشند و تیم را برای رسیدن به رویاهای مدیر عامل و/یا هیئت مدیره تشویق کنند.

هوش مصنوعی به ابزاری در کمربند ابزار شما تبدیل می شود. همچنین ابزاری در کمربند ابزار رقیب مشتری شما است.

چند سال پیش، من به‌عنوان مدیر ارشد مالی کسری برای یک شرکت سهامی خاص کار می‌کردم و به یاد دارم که نگرانی‌هایم در مورد افزایش CPM را برای چند هفته در فیس‌بوک به اشتراک گذاشتم. پاسخ او ابدی بود:

“این به طور یکسان بر ما و رقابت ما تأثیر می گذارد. به خاطر آن خوابتان را از دست ندهید. به دعوا ادامه دادن.”

چه نصیحت ساده و طلایی

در مورد هوش مصنوعی هم همینطور.

نویسندگان محتوای هوش مصنوعی با تولیدکننده‌های صدای واقعی که روی نمایش اسلایدی از تصاویر تولید شده توسط DALL-E ترکیب شده‌اند، تاکتیکی ترسناک و بدیع به نظر می‌رسد… و ممکن است چنین باشد. اما این فقط یک تاکتیک است.

و این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید آیا این تاکتیک درست است یا نه.

این وظیفه شماست که بدون توجه به ابزارها و تاکتیک هایی که ظاهر می شوند، بهترین مسیر را ترسیم کنید.

اغلب اولین چیزی که یک کسب و کار به آن نیاز دارد ردیابی سرتاسر منبع اصلی خرید است. یا فقط یک پیشنهاد ثابت دارید. یا تمرکز بر یک کانال تبلیغاتی تا 10 برابر فروش محصول قهرمان خود. یا فروشنده ای که با تمام شرکت کنندگان در وبینار که کل وبینار 60 دقیقه ای را در آنجا اقامت داشته اند اما خرید نکرده اند تماس می گیرد.

برای اکثر شرکت‌ها، هوش مصنوعی تنها تاکتیک دیگری است که هیجان‌انگیز و انقلابی به نظر می‌رسد، اما در واقع یک ابزار سطح 5 است و شرکت در سطح 1 گیر کرده است.

اصول کسب‌وکار مانند ردیابی، ایجاد کنترل‌های تبلیغاتی، ایجاد افزایش محصول برای به حداکثر رساندن ارزش طول عمر مشتری، جمع‌آوری و اشتراک‌گذاری ارجاع‌ها، و ارائه یک تجربه مشتری در سطح جهانی تا پایان زمان ادامه خواهد داشت. هوش مصنوعی اینجاست تا بماند و بله، همه چیز را تغییر می دهد، اما نوشدارویی برای سودآوری نیست که برخی از بازاریابان می خواهند.

متمرکز بمان. در خط خود بمانید فروش بیشتری داشته باشید. به دنبال میوه های کم آویزان باشید که بتوانید روی آن از هوش مصنوعی استفاده کنید. کار کپی رایتر مورد علاقه خود را در برابر بازنویسی هوش مصنوعی آزمایش کنید و ببینید چه کسی برنده است.

برای تکان دادن چکش هوش مصنوعی آماده باشید، اما با آن مانند یک ابزار رفتار کنید.

به دعوا ادامه دادن.

چارچوب 4 مرحله ای برای نوشتن ایمیل های عاشقانه: اتصالات، اعتماد و تبدیل

ایمیل تقریباً 40 برابر بهتر از فیس بوک و توییتر در جذب مشتریان جدید است. اما فقط در صورت ارسال دقیقا ایمیل ها، به دقیقا مردم، در دقیقا زمان.

راه های بی شماری برای نوشتن کپی که تبدیل می شود وجود دارد، اما تنها یک راه برای انجام مداوم آن وجود دارد: با استفاده از یک چارچوب.

قدرت چارچوب کپی رایتینگ

قبل از اینکه یکی از فریمورک های مورد علاقه خود را به شما معرفی کنیم، بیایید بفهمیم که چرا باید از یک فریمورک برای شروع استفاده کنید.

چارچوب‌های نوشتاری ساختاری برای سازماندهی ایده‌های شما فراهم می‌کنند و در عین حال اطمینان می‌دهند که به اشتباه نکات کلیدی لازم برای دستیابی به اهداف خود را نادیده نمی‌گیرید. استفاده از آنها آسان است، به خاطر سپردن آسان و مهمتر از همه، نتیجه می گیرند.

اما همه چارچوب‌های کپی‌رایتینگ یکسان ایجاد نمی‌شوند. بعضی ها بیشتر از بقیه بسته بندی می کنند. بیایید ببینیم چرا:

علوم اعصاب به ما می آموزد که تصمیمات خرید به شدت تحت تأثیر احساسات است، اما به همین جا ختم نمی شود. کلمه نوشته شده (و شامل ایمیل) قدرت ایجاد ارتباطات عصبی شیمیایی در مغز را دارد که وفاداری به برند را القا می کند…برای زندگی.

چارچوب نوشتن ایمیل LOVE برای ایجاد ارتباطات عاطفی و ایجاد اعتماد مورد نیاز برای تبدیل مشتریان بالقوه شما به خریداران طراحی شده است. در اینجا خلاصه ای از نحوه عملکرد آن آمده است:

L برای “اهرم” است

در معنای معمولی کلمه، اهرم به معنای گرفتن چیزی (شاید حتی ساده ترین چیز) و استفاده از آن به حداکثر سود است. آیا این اصل برای کپی رایتینگ ایمیل صدق می کند؟ شرط می بندی. شما فقط یک فرصت دارید که تاثیر اولیه خوبی داشته باشید. برای انجام آن به خوبی:

به خوانندگان یادآوری کنید که چرا ایمیل شما را در وهله اول دریافت می کنند.

در نظر بگیرید که خواننده شما چگونه برای اولین بار در مورد برند شما یاد گرفت. چه آن‌ها لیست شما را در فروشگاه انتخاب کرده‌اند، چه از طریق آهن‌ربای سرب، یا به این دلیل که خریدی انجام داده‌اند، مطمئن شوید که اولین ایمیل شما به آنها یادآوری می‌کند که از شما خواسته‌اند چیزی برایشان بفرستید.

ردیابی نشان می دهد که شما توجه می کنید و برند شما برای یکپارچگی ارزش قائل است.

از قدرت موجود خود استفاده کنید و اعتماد ایجاد کنید.

مردم میلیون ها چیز در ذهن خود دارند. شما باید آنها را متقاعد کنید که از میان صداهای زیادی که برای جلب توجه آنها رقابت می کنند، مال شما کسی است که می توانند به آن اعتماد کنند

آدام ویتز، دانشیار مدیریت و سازمان ها در دانشکده مدیریت کلوگ، پیشنهاد می کند که اعتماد زمانی ایجاد می شود که حسن نیت، صداقت، شایستگی و قابلیت پیش بینی را نشان دهید.

این در عمل به چه معناست؟

بیایید با مثالی از چیست شروع کنیم نه انجام دادن:

سوزی عزیز،

اسم من جان است. من مالک شرکت خودروهای لوکس هستم. ما هزاران ماشین به افرادی مثل شما فروخته ایم!»

این ایمیل شامل هیچ یک از فاکتورهای اعتمادی که در بالا ذکر کردیم نیست. در واقع، ممکن است حتی به عنوان متکبرانه و غیر صادقانه ظاهر شود. قطعاً این چیزی نیست که ما به دنبال آن هستیم!

در مورد آن چطور؟

سوزی عزیز،

اسم من جان است و مالک شرکت خودروهای لوکس هستم. ما مفتخریم که به افراد بی شماری مانند شما کمک کرده ایم تا ماشین رویایی خود را پیدا کنند.

بهتر. اما هنوز هم علامتش را از دست می دهد. زیرا تعداد بیشماری از دلالان خودروهای لوکس دیگر نیز همین حرف را می زنند. که خیلی خاصه این یکی

پس بیایید این را دوباره امتحان کنیم:

سوزی عزیز،

بر اساس مطالعات، 56 درصد از دارندگان خودروهای لوکس به طور کلی از زندگی خود احساس خوشبختی بیشتری می کنند. بنابراین، مشتریان شرکت خودروهای لوکس اولین کسانی هستند که به شما می گویند، ما ماشین نمی فروشیم، ما شادی می فروشیم. از 10 سال پیش که درهای خود را باز کردیم، به بیش از 10000 نفر کمک کرده ایم تا شادی را پشت فرمان پیدا کنند.

اگرچه هنوز جای پیشرفت زیادی در اینجا وجود دارد، اما ما در حال نزدیک‌تر شدن به خط پایان هستیم زیرا:

 • به نظر می رسد نویسنده خوش نیت است (آنها خواستن برای راضی نگه داشتن مردم – و این واقعیت که مشتریان آنها می گویند هستند خوشحالی پس از خرید با آنها، یکپارچگی ضمنی را اضافه می کند).
 • آمارها جالب هستند زیرا با خواسته های خواننده صحبت می کنند – و موفقیت (شایستگی!) را نشان می دهند.
 • این واقعیت که به بیش از 10000 مشتری کمک شده است، یک حس قابل پیش بینی را ایجاد می کند. اگر آنها این کار را برای آنها انجام دادند، می توانند آن را برای شما انجام دهند!

زمینه مشترک پیدا کنید.

برای نوشتن متنی که با آنها طنین انداز شود، باید بفهمید چه چیزی برای خوانندگانتان اهمیت دارد. ممکن است لازم باشد تحقیقات بازار انجام دهید، بازخورد مشتریان را تجزیه و تحلیل کنید، یا اطلاعاتی در مورد جمعیت و رفتار آنها جمع آوری کنید. به این ترتیب، می توانید روندها، الگوها و اشتراکات مشتریان خود را شناسایی کنید، که می تواند به شما در ایجاد پیام های هدفمندتر کمک کند.

آیا می خواهید آن را یک قدم جلوتر بردارید؟ پیام خود را شخصی سازی کنید حتی کوچکترین چیزهایی مانند افزودن “Hi Susie” به ابتدای ایمیل شما می تواند تعامل را به طور تصاعدی افزایش دهد.

با نقطه درد آنها صحبت کنید.

شما باید با دقت با این یکی قدم بردارید تا وارد قلمرو نه چندان توصیه شده ترس افکنی نشوید. برای ارائه راه حل خود، ابتدا باید دلیل آن را به خواننده اطلاع دهید نیاز دارد این تصمیم.

خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. یکی از بهترین راه ها این است که اجازه دهید شخص دیگری خبر بد را به شما بدهد. با به اشتراک گذاشتن یک واقعیت یا آمار جالب از یک منبع معتبر می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

شما این را یک میلیون بار دیده اید. شرکت های بیمه از آمار مربوط به حوادث، بلایا یا مشکلات بهداشتی برای تشویق مصرف کنندگان به خرید بیمه نامه استفاده می کنند. شرکت‌های امنیتی ممکن است از آمار جرم و جنایت یا آمار مربوط به تهاجم به خانه‌ها برای تشویق مصرف‌کنندگان به خرید سیستم‌های امنیتی استفاده کنند. و این فهرست همچنان ادامه دارد.

از چه آماری می توانید برای آگاه کردن خواننده خود در مورد چیزی که ممکن است حتی درباره آن اطلاعی نداشته باشد استفاده کنید – و چگونه محصول یا خدمات شما می تواند آن مشکل را حل کند؟

O برای “پیشنهاد” است

اکنون که توجه را به خود جلب کرده اید و با خواننده خود ارتباط برقرار کرده اید، باید به وضوح ارتباط برقرار کنید چرا مشتری بالقوه شما باید راه حلی را که می فروشید بخرد. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، اما در اینجا به چند مورد علاقه داریم:

 • مزایای منحصر به فردی را که محصول/خدمت شما را از رقبا متمایز می کند، برجسته کنید.
 • نظرات مشتریان راضی که از محصول یا خدمات شما سود برده اند را به اشتراک بگذارید.
 • نشان دهید که چگونه محصول یا خدمات شما تأثیر مثبتی بر زندگی افراد واقعی داشته است.

V برای “تأیید” است

اکنون که توجه خواننده خود را به خود جلب کرده اید و به آنها نشان داده اید که محصول/خدمت شما مشکل آنها را حل می کند، آنها آماده خرید هستند، درست است؟

اشتباه است زیرا ایرادهایی مانند پاپ کورن در ذهن خواننده شما ظاهر می شود. در حال حاضر آنها فکر می کنند: اما صبر کن! چه خبر… [fill in the blank with an objection your reader might have.]

مشتریان امروزی بیش از هر زمان دیگری شک دارند. بین ربات‌هایی که سعی می‌کنند ارز دیجیتال را در Tinder به آن‌ها بفروشند و تبلیغات اینستاگرام آنها را به سمت خرید محصولاتی که هرگز دریافت نمی‌کنند جذب می‌کنند، مردم مشتاق سوختن هستند.

برای کمک به آنها برای غلبه بر مخالفت‌هایشان، به این فکر کنید که چه چیزی ممکن است باعث تردید آنها شود، با آنها همدلی کنید و سپس مستقیماً به اعتراضات آنها بپردازید.

در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

 • به نگرانی به گونه ای پاسخ دهید که خواننده احساس کند شنیده و درک کند. از زبان روشن و مختصر استفاده کنید. با خواننده ارتباط برقرار کنید. و صادق باشید.
 • اثبات اجتماعی، مانند تعداد دنبال کنندگان یا مشترکین در رسانه های اجتماعی، نظرات مثبت در سایت های بررسی، یا تعداد مشتریان راضی را نشان دهید.
 • اگر قیمت مشکل است، تخفیف‌ها، گزینه‌های تامین مالی یا طرح‌های قیمت‌گذاری جایگزین متناسب با بودجه مشتری ارائه دهید.
 • ضمانت رضایت یا آزمایش رایگان ارائه دهید تا به مشتریان کمک کنید در مورد خرید خود اطمینان بیشتری داشته باشند.
 • مدارک مربوط به اعتبار، گواهینامه ها یا جوایز شرکت خود را ارائه دهید و هرگونه پوشش رسانه ای یا شناسایی صنعت را به اشتراک بگذارید.

E مخفف “سبکی” است

در این مرحله، ممکن است خنده دار به نظر برسد که فکر کنید خواننده شما هنوز روی حصار نشسته است، در حالی که دلایل زیادی برای عقب نشینی به آنها ارائه کرده اید، اما مردم می توانند موجودات جالبی باشند. ما تمایل به ترس از تعهد داریم. به همین دلیل است که دعوت به اقدام شما باید با کسانی صحبت کند که آماده کلیک کردن روی «اکنون خرید» هستند – و کسانی که آماده نیستند.

در اینجا چند راه وجود دارد که خوانندگان خود را آسان تر می کنند تا اقدام کنند:

 • CTA های مختلف را آزمایش کنید: “بیشتر بیاموزید” یا “تلاش کنید” CTA های عالی هستند زیرا خواننده را دعوت می کنند تا بدون تعهد به خرید، در مورد محصول یا خدمات شما کاوش کنند و اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 • FOMO خوب قدیمی: با اضافه کردن یک محدودیت زمانی یا پیشنهاد محدود به خدمات یا محصول خود، به احتمال زیاد الهام بخش عمل خواهید بود.
 • شامل یک CTA انتقالی: اگر خواننده شما آماده انجام عمل مورد نظر نیست، گزینه دیگری به آنها بدهید.

به CTA فکر کنید که از کسی برای قرار ملاقات می خواهد. مطالبه گر نباش جذاب و جذاب باشید.

بسته بندی همه چیز

هنگامی که چارچوب کپی‌نویسی LOVE را در یک سری از ایمیل‌ها مشخص کردید، می‌خواهید همه آن‌ها را با نوشتن خطوط موضوعی کاملاً به یاد ماندنی برای هر ایمیل به هم پیوند دهید. به یاد داشته باشید، 33٪ از مردم ایمیل را تنها بر اساس موضوع باز می کنند. این یک تراژدی خواهد بود که وقت خود را برای ایجاد یک دنباله بازاریابی ایمیلی عالی مانند این سرمایه گذاری کنید، فقط وقتی متوجه شوید که هیچ کس واقعاً آن را نمی خواند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند موضوعات ایمیل کارآمد ایجاد کنید:

 • در صورت امکان آن را زیر نه کلمه نگه دارید. انسان ها از محدوده توجه کوتاهی برخوردارند.
 • مطمئن شوید که به یک نقطه دردناک برخورد می کند.
 • آن را عجیب کنید – موضوعات عجیب و غریب باعث کنجکاوی و کلیک می شود.

اگر می خواهید 8 نکته دیگر برای ایجاد خطوط موضوعی بازاریابی ایمیلی سریع و آسان داشته باشید، این را بررسی کنید.
با ادغام چارچوب اثبات شده نوشتن ایمیل LOVE در تاکتیک های بازاریابی خود، می توانید یک سیستم خودکار ایجاد کنید که روابط را عمیق تر می کند، اعتماد ایجاد می کند و سرنخ ها را به طور مداوم و قابل پیش بینی به خریداران تبدیل می کند. و این همان چیزی است که ما به آن بازاریابی دیجیتال می گوییم!

ChatGPT برای بازاریابی: چگونه این ابزار هوش مصنوعی بر آژانس ها تأثیر می گذارد

پس از اینکه ChatGPT برای اولین بار شروع به کار کرد، بحث در مورد اینکه با آژانس های بازاریابی چه خواهد کرد تقریباً بلافاصله شروع شد. مقالات، ویدئوها و پادکست های زیادی در این زمینه وجود دارد. در نتیجه، افراد در صنعت پیام‌های بسیار متفاوتی در مورد تأثیر و استفاده از ChatGPT برای اهداف بازاریابی دریافت می‌کنند.

اگر احساس سردرگمی می کنید (و نگران آینده کسب و کارتان هستید)، تنها نیستید.

پس بیایید در مورد آن صحبت کنیم…

چگونه می توان از ChatGPT برای بازاریابی استفاده کرد

ChatGPT یک چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است که پاسخ‌های مکالمه‌ای را به سؤالات و درخواست‌ها ارائه می‌کند و آن را به ابزاری ارزشمند برای اهداف بازاریابی تبدیل می‌کند. به جای تایپ یک پرس و جو در Google و بررسی هر نتیجه، می توانید به ChatGPT بروید و یک پاسخ دریافت کنید. همچنین می‌توانید مکالمه را ادامه دهید تا موضوع را عمیق‌تر کنید یا پاسخ‌ها را اصلاح کنید.

در اینجا برخی از کاربردهای رایج ChatGPT برای بازاریابی آورده شده است:

 • می تواند به ایده های طوفان فکری برای محتوای جدید کمک کند.
 • این می تواند به جستجوی کلمات کلیدی SEO کمک کند.
 • ممکن است نسخه تبلیغاتی ایجاد کند.
 • می توان از آن برای پیش نویس ایمیل ها و نامه های تجاری استفاده کرد.
 • ممکن است توضیحات کوتاهی برای ویدیوها ارائه کند.
 • می تواند برای وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی و موارد دیگر محتوا ایجاد کند.
 • می تواند به اشکال زدایی کد کمک کند.
 • می تواند داده های مشتری را تجزیه و تحلیل کند.
 • می تواند پاسخ هایی را برای خودکارسازی خدمات مشتری ارائه دهد.

همانطور که می بینید، استفاده از ChatGPT برای کارهای مختلف بازاریابی، پتانسیل بالایی دارد. اما این بخشی از مشکل است – حداقل برای برخی از بازاریابان. این واقعیت که این نرم افزار متحول کننده می تواند تمام موارد بالا (و بیشتر) را انجام دهد، بسیاری از بازاریابان را ترسانده است.

چرا برخی از بازاریابان از ChatGPT می ترسند

یکی از بزرگترین نگرانی ها در کل بحث ChatGPT این است که این ابزار تأثیر منفی بر بازاریابان بگذارد. این ترس وجود دارد که جایگزین نقش های خاصی از جمله نویسندگان، برنامه نویسان، کارشناسان PPC و متخصصان سئو شود. اما این ترس نیز وجود دارد که آژانس های بازاریابی را به کلی از بین ببرد.

اساسا، بازاریابان نگران هستند که ChatGPT کار آنها را منسوخ کند.

بخشی از این امر به این دلیل است که برنامه های ChatGPT برای بازاریابی روز به روز در حال رشد هستند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، می توان از آن برای انجام تعدادی از وظایفی که معمولاً انسان ها انجام می دهند استفاده کرد. قابلیت های فعلی آن در حال حاضر چشمگیر است و تنها با گذشت زمان بهبود می یابد.

بخش دیگر این ایده است که ChatGPT می تواند جایگزینی برای گوگل و سایر موتورهای جستجو شود. به هر حال، تولید یک پاسخ راحت‌تر از پیمایش نتایج متعدد در SERP است. بنابراین اگر افراد بیشتری ChatGPT را نسبت به گوگل انتخاب کنند، می تواند برای بازاریابان متخصص در سئو و تبلیغات پولی مشکل ایجاد کند.

این اولین بار نیست که ما توسط فناوری جدید تهدید می شویم و احتمالا آخرین بار نیز نخواهد بود. اما به همین دلیل ارزش دارد که بررسی کنیم که ما به عنوان بازاریاب چه کارهایی را می توانیم انجام دهیم که ChatGPT نمی تواند انجام دهد.

جایی که ChatGPT کوتاهی می کند

ChatGPT علیرغم سرعت، راحتی و قابلیت هایش، محدودیت هایی دارد. درباره اون هیچ شکی نیست. این به اندازه کافی پیچیده نیست که بتواند به طور کامل برخی از وظایف را انجام دهد. همچنین این پتانسیل را دارد که … خوب، اشتباه است.

در اینجا چند نمونه آورده شده است:

 • پاسخ ها همیشه قابل اعتماد یا در دسترس نیستند.

اگر از ChatGPT سؤالی بپرسید، این احتمال وجود دارد که پاسخ اشتباهی دریافت کنید. این ابزار در واقع نمی داند که آیا یک پاسخ صحیح است یا نه. گاهی اوقات (حدود 15-20٪ مواقع) “توهم” می کند و فقط همه چیز را جبران می کند.
همچنین، ChatGPT همیشه نمی تواند پاسخی برای یک سوال ایجاد کند. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که شما در مورد رویدادهای جاری سوال می کنید. داده های آموزشی ChatGPT در سال 2021 متوقف شد، به این معنی که دانش فعلی ممکن است در دسترس نباشد.

 • می تواند مشکلاتی را با سرقت ادبی ایجاد کند.

اگر از محتوای ChatGPT همانطور که هست استفاده می کنید، ممکن است متوجه شود که سرقت ادبی می کنید. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که ابزار تمایل دارد متن را بدون ذکر منبع اصلی بازنویسی یا مستقیماً کپی کند. به یاد داشته باشید که هر پاسخ بر اساس داده های آموزشی است. بنابراین اطلاعات را به جای تولید مستقیم به زبان خود استخراج و تقطیر می کند.

 • اغلب به دستورالعمل های بسیار خاصی نیاز دارد.

هنگام استفاده از ChatGPT برای اهداف بازاریابی، هنوز باید در دستان خوبی باشید. ابزار با ابهام گیج می شود، بنابراین باید دستورالعمل های خاصی را ارائه دهید. بسته به دامنه کار، ممکن است انجام آن به صورت دستی سریعتر باشد…

در نهایت، محدودیت های ChatGPT مانع از رقابت آن با ما به عنوان تاجر می شود. و حتی ChatGPT هم موافق است…

آنچه کارشناسان در مورد ChatGPT می گویند

همانطور که در ابتدا بحث شد، نظرات متناقض زیادی در مورد استفاده از ChatGPT برای بازاریابی و اینکه آیا برای ما خوب است یا خیر وجود دارد. بنابراین در اینجا چیزی است که برخی از کارشناسان می گویند…

کارن هایت از Hite Digital

«من فکر می‌کنم ChatGPT (حداقل در حال حاضر) به اندازه کسی که آن را درخواست می‌کند خوب است. که به شما می گوید که خود ابزار آماده نیست بلافاصله با یک سوال یک کپی شگفت انگیز (به تنهایی) ایجاد کند … من معتقدم که معامله گران واقعی از این ابزار برای آسان کردن زندگی خود استفاده می کنند و به آن اضافه می کنند. کپی شگفت انگیزی که ارزش می افزاید.»

پری بلچر

“ChatGPT فقط نوک کوه یخ سونامی اتوماسیون است که سریع، سریع و سریع می آید… برای افراد باهوشی که این فناوری های هوشمند 4.0 را درک می کنند و چشمان ما را به افق آینده نگاه می کنند، زمان هیجان انگیزی است زیرا می بینیم. چه می آید.”

مارک دو گراس از DigitalMarketer

در مقاله قبلی در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل بازاریابی، مارک دی گراس، خود DigitalMarketer، این را بیان کرد: “شما نباید از تغییرات آتی بترسید، اما باید باز و آگاه باشید. همین الان استفاده از هوش مصنوعی را شروع کنید و واقعاً به این فکر کنید که چه چیزی شما را به عنوان یک شخص خاص می کند.

آن جین از موسسه بازاریابی محتوا

در مقاله ای در مورد یک آزمایش بازاریابی محتوا با ChatGPT، Ann Ginn اظهار داشت: “ChatGPT می تواند ابزار مفیدی باشد، اما جایگزینی برای خلاقیت و قضاوت انسان نیست.”

دکتر پیتر جی. Meyers از Moz

دکتر پیتر جی، دانشمند بازاریابی Moz، با رفع ترس از جایگزینی گوگل توسط ChatGPT. مایرز گفت: “اگرچه گوگل به جایی نمی رسد، اما می توانیم انتظار داشته باشیم که چشم انداز جستجو به روش های غیرمنتظره (و گاهی اوقات ناخواسته) در سال آینده تغییر کند.”

در مورد من، من فکر می کنم ChatGPT فقط یک ابزار دیگر است. این چیزی است که می‌توانیم از آن برای ساده‌سازی تلاش‌ها و کارآمدتر شدن استفاده کنیم. البته، این تنها در صورتی صادق است که شما بر ارائه محتوای ارزشمند و آموزشی (و به طور کلی کار با کیفیت بالا) برای مشتریان خود متمرکز شده باشید.

چگونه استفاده از ChatGPT برای بازاریابی بر آژانس ها تأثیر می گذارد

در پایان، ChatGPT برای برخی مفید و برای برخی دیگر مضر خواهد بود.

منظورم اینجاست…

معامله گران واقعی و آژانس های قانونی برای مشتریان خود سخت کار می کنند. آنها روی خود و تیمشان سرمایه گذاری می کنند و از هر فرصتی برای بهبود مهارت های خود استفاده می کنند. و آنها همه این کارها را انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که برای کمک به رشد مشتریان خود مجهز هستند.

تبدیل شدن به یک حرفه ای موفق بازاریابی – صرف نظر از رشته تحصیلی – به زمان، تلاش و اشتیاق نیاز دارد. و به همان اندازه که ابزاری مانند ChatGPT عالی به نظر می رسد، نمی تواند جایگزین سال ها آموزش و تجربه شود. نمی تواند از عهده هر کاری برآید یا حتی سطح خدماتی مشابه تاجران ارائه دهد.

چرا؟

زیرا قادر به انجام کارهایی مانند موارد زیر نیست:

 • دستورالعمل های برند را در نظر بگیرید
 • از اصول آموخته شده در آموزش استفاده کنید
 • صحت اطلاعات را دوباره بررسی کنید
 • با احساسات مشتریان صحبت کنید
 • فوراً یک کپی عالی ایجاد کنید

کاری که می تواند انجام دهد این است که به آژانس های بزرگ کمک کند تا حتی بهتر شوند. با استفاده از ChatGPT برای بازاریابی، تیم ها می توانند حتی هوشمندتر و سریع تر کار کنند. زمانی که معمولاً صرف کارهای ساده یا تکراری می‌شود، می‌تواند به کارهایی که نیاز به توجه شخصی دارند منحرف شود. و علاوه بر آن، این پتانسیل نیز وجود دارد که در عین حفظ قیمت‌ها، کارآمدتر عمل کنید.

فقط برای کاهش تعقیب، در اینجا پاسخ ChatGPT به چگونگی تأثیر این امر بر آژانس های بازاریابی آورده شده است:

به سراغ خبرهای بد…

برای آژانس هایی که حداقل ها را برای مشتریان خود انجام می دهند، ChatGPT می تواند مشکل ساز باشد. اما این در درجه اول به این دلیل است که این نوع آژانس می تواند کاملاً بر آن تکیه کند. و همانطور که قبلاً پوشش داده ایم، این راه نیست. این فقط نتایج را بدتر می کند، منجر به از دست دادن شغل می شود و مشتریان را دور می کند.

شما نباید از ChatGPT و سایر فناوری های هوش مصنوعی فرار کنید، اما نباید به آنها نیز اعتماد کنید.

ردیف پایین

عملاً هیچ شانسی وجود ندارد که ChatGPT آژانس های بازاریابی قانونی را نابود کند. اگر به دنبال ایجاد کار با کیفیت بالا برای مشتریان خود هستید، می توانید خیالتان راحت باشد و بدانید که این فقط ابزار دیگری است که می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. و اگر به درستی اجرا شود، می تواند راه طولانی را به سمت کاهش هزینه ها و ساده سازی تلاش های شما انجام دهد.


توماس فون آن

توماس با بیش از 30 سال تجربه فروش B2B در صنایع مختلف، بینش منحصر به فردی در حوزه فروش آفلاین و آنلاین دارد. توماس در طول مدت حضورش در سنگر متوجه یک موضوع تکراری شد: اگرچه صاحبان مشاغل در مورد صنعت یا تجارت خود آگاه هستند، اما اغلب برای یافتن بازار و فروش به مشتریان بالقوه خود در تلاش هستند. این درک همان چیزی است که توماس و شریک تجاری فعلی او، کریستین، را بر آن داشت تا راه حل های ویروسی را احیا کنند. از زمان راه‌اندازی شرکت، توماس توانسته است به صاحبان کسب‌وکارهای بی‌شماری کمک کند تا یک برنامه بازاریابی مستحکم بر اساس یک استراتژی بازاریابی مستحکم ایجاد کنند، سپس تاکتیک‌های بازاریابی را به تیمی از کارمندان با استعداد برون سپاری کنند، و در نهایت شاهد آشکار شدن این اقدامات – اشتیاق واقعی او باشد.


چرا T-Marketers کلید موفقیت در عصر جدید بازاریابی را در دست دارند؟

مزایای یک بازاریاب T شکل بودن و استفاده از تخصص در حوزه های دیجیتال مختلف برای ماندن در بالای این چشم انداز بازاریابی که به سرعت در حال تغییر است بسیار مهم است.

ما شاهد سطوح بی سابقه ای از اختلال دیجیتال در بازاریابی هستیم. هوش مصنوعی همچنین مسئولیت های بازاریابی بیشتری را بر عهده می گیرد و این نگرانی را ایجاد می کند که نقش های بازاریابی انسانی ممکن است منسوخ شود.

مطمئناً اینطور نخواهد بود. حداقل نه به این زودی. اما توانایی پذیرش سریع فناوری‌های جدید و اجرای مستقل آزمایش‌های بازاریابی می‌تواند بین موفقیت و زائد بودن تفاوت ایجاد کند. اینجاست که معامله گران تی وارد می شوند.

برنامه بازاریابی دیجیتال را دریافت کنید

با یک سفر ارزش مشتری که به طور استراتژیک رابطه ای با مشتریان بالقوه جدید ایجاد می کند و آنها را به مشتریان وفادار و تکراری تبدیل می کند. اینجا را فشار دهید

ذاتاً، T-trader ها خود شروع کننده هستند و خودتان آن را انجام می دهند. آنها خود را در تخصص خود محدود نمی کنند، اما در تلاش برای درک تمام جنبه های دیجیتال مارکتینگ در حالی که به تخصص در یکی دست می یابند.

ایجاد تیمی از بازاریابان T شکل می تواند بسیار مفید باشد، زیرا تضمین می کند که همه تصویر بزرگتر را درک کنند و در عین حال شکاف های تخصص در تخصص های مختلف بازاریابی را پر کنند. بیایید نگاهی دقیق تر به مزایای بازاریابی T شکل – برای شما و شرکتتان بیندازیم.

مزایای یک بازاریاب T شکل بودن

ژنرال گرایان توانایی بسیاری از چیزها را دارند، اما در هیچ کدام برتری ندارند. I-traders در یک زمینه تخصص متخصص هستند. گوشه خود را در فضایی حک می کنند. از سوی دیگر، T-marketers در جنبه های مختلف بازاریابی ماهر اما در یکی از آنها خبره هستند.

بنابراین، به راحتی می توان گفت که T-traders یک انتخاب عالی برای آن است محیط های چابک و سریع و فرهنگ های استارتاپی. از همین رو:

1. دانش میان رشته ای

بازاریاب‌های تی می‌توانند فرصت‌هایی را برای همکاری با تیم‌های دیگر در رشته‌های مختلف، مانند بازاریابی محتوا برای تولید سرنخ و رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد جامعه شناسایی کنند. این می تواند منجر به کار تیمی موثرتر، افزایش کارایی و کاهش هزینه های بازاریابی شود.

به عنوان مثال، یک بازاریاب T آشنا با بازاریابی دیجیتال و سنتی ممکن است از یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال برای تکمیل کمپین تبلیغات چاپی گسترده تر استفاده کند.

علاوه بر این، بازاریابان تی به شرکت ها کمک می کنند تا با جلوگیری از استخدام متخصصان بازاریابی تمام وقت مجزا، بارهای کاری مختلف را مدیریت کنند. آنها همچنین درک می کنند که چگونه عناصر مختلف بازاریابی با هم تناسب دارند و می توانند منابع را برای اطمینان از موفقیت کمپین های بازاریابی تخصیص دهند.

2. فرصت کار در هر صنعتی

بیشتر ابتکارات یا فعالیت‌های بازاریابی در صنعت ناشناس هستند. داشتن یک بازاریاب T شکل، انجام وظایف مختلف در هر شرکت یا صنعتی را آسان می کند. برای زمینه، می‌توانید به‌طور یکپارچه مسیریابی کنید و در یک بازار، فناوری یا صنعت جدید بدون به خطر انداختن ارائه خدمات با کیفیت، جابجا شوید.

علاوه بر این، شرکت ها به دنبال متخصصان بازاریابی انعطاف پذیری هستند که بتوانند دیدگاه های جدیدی را ارائه دهند و بدون توجه به صنعت، نتایجی را ارائه دهند.

به همین ترتیب، انعطاف‌پذیری به دست آمده از یک بازاریاب T شکل، شما را برای برآورده کردن چنین خواسته‌هایی مناسب می‌سازد. شما می توانید به دلیل مهارت های بازاریابی متنوعی که روی میز ارائه می دهید، از درهای مختلف عبور کنید.

3. شانس بیشتری برای استخدام شدن

مهارت ها اساس تجربه شما هستند و شرکت ها بر اساس مهارت ها استخدام می کنند نه نقش ها. 64 درصد از کارشناسان می گویند غربالگری مهارت برای استخدام کاندید مناسب حیاتی است، که بسیار مهم تر از روش های سنتی استخدام است.

به همین ترتیب، داشتن مهارت‌های متنوعی که در جایگاه‌های مختلف قرار دارند، شانس شما را برای استخدام افزایش می‌دهد. بنابراین مهم نیست که بازار کار چقدر رقابتی است، می توانید به شغل رویایی خود به عنوان یک معامله گر تی مطمئن باشید.

4. به شما کمک می کند تا مهارت های نرم ارزشمندی را توسعه دهید

T-marketer بودن به شما یک مسیر جامع را برای توسعه مهارت های نرم مورد تقاضا می دهد که می تواند چشم انداز شغلی شما را تقویت کند. به عهده گرفتن مسئولیت های مختلف و کار در بخش های مختلف مستلزم این است که چندین کلاه به طور همزمان بر سر داشته باشید.

بنابراین، می‌توانید مجموعه‌ای قوی از مهارت‌های نرم را ایجاد کنید که برای هر صنعتی قابل استفاده است.

میتونی بلند شی متفکر انتقادی، ارتباط مؤثر، همکار، رهبر، و یک مذاکره کننده عالی برای نام بردن از چند مورد. شما همچنین یاد می گیرید که به سرعت با تغییرات تکنولوژیکی، رفتار مشتری و روند بازار سازگار شوید.

مزایای داشتن متخصصان بازاریابی T شکل در تیم شما

وجود T-marketers در تیم بازاریابی شما شبیه به نصب میخ های گرد در سوراخ های گرد است. آنها کاملا مناسب هستند. در این یادداشت، اجازه دهید به برخی از مزایای داشتن چنین تناسب کامل در تیم شما نگاه کنیم.

1. دارایی های با ارزش برای هر شرکت

تجربه و ترکیب منحصربه‌فرد مهارت‌های نرم و فنی که T-marketers دارند، آنها را به استعدادهای ارزشمندی برای هر شرکتی تبدیل می‌کند. به آنها نیمه خدایان بازاریابی نیز گفته می شود که قادرند چارچوب بازاریابی را از صفر به صد به صورت فردی یا جمعی انتقال دهند.

چه کسی با کسی که اساساً در همه چیز خوب است و می تواند به طور مؤثر مسائل را مدیریت کند به عنوان یک مسئولیت رفتار می کند؟ البته، مگر اینکه آنها مزیت رقابتی ارائه شده توسط T-marketers را ندانند یا در مدیریت منابع انسانی بسیار بد باشند.

2. دیدگاه کامل در مورد استراتژی دیجیتال

از فروش گرفته تا مدیریت ارتباط با مشتری تا تجزیه و تحلیل، T-marketers یک رویکرد جامع و یکپارچه برای استراتژی های بازاریابی دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، یک بازاریاب T با تجربه در UX و CRO می‌تواند دیدگاه منحصربه‌فردی را در رابطه با اسناد بازاریابی سنتی در نقاط مختلف تماس مشتری ارائه دهد. این می تواند به شما کمک کند تا سفر مشتری را بهتر درک کنید و در کانال هایی سرمایه گذاری کنید که واقعاً نتایج را ارائه می دهند.

بازاریابان تی همچنین یک رویکرد مبتنی بر داده ارائه می‌دهند، عملکرد کمپین‌های خود را در لحظه ارزیابی می‌کنند و با اجرای آزمایش‌های کوچک در مقیاس کوچک، تصمیم‌های آگاهانه می‌گیرند.

3. ارائه راه حل های خلاقانه برای مشکلات

T-marketers متفکران خلاق بسیار خوبی هستند زیرا در معرض حوزه های مختلف بازاریابی قرار دارند و آن ها را درک می کنند. این به آنها اجازه می دهد تا راه حل های ممکن را برای مشکلات در صورت بروز پیشنهاد دهند.

علاوه بر این، آنها می توانند شکاف های بازاریابی را که به طور بالقوه می تواند رشد شرکت را به خطر بیندازد، شناسایی کنند.

4. توانایی دستیابی به نتایج کامل

دانش در زمینه های مختلف بازاریابی، T-marketers را همه کاره می کند. آنها می توانند فراتر از مرزهای تخصص خود فکر کنند و هنگام توسعه استراتژی های بازاریابی، تصویر بزرگتر را در نظر بگیرند.

این بدان معنی است که آنها اهداف تجاری گسترده تر، عوامل خارجی و چگونگی پیشرفت در محیط رقابتی را در نظر می گیرند.

5. همکاران مجرب

معامله گران تی می توانند مسئولیت های کوچکی را بر عهده بگیرند و به همکاران در بخش های مختلف کمک کنند و در عین حال اهداف شرکت را زیر نظر داشته باشند.

آنها انعطاف پذیر هستند و می توانند رویکرد و استراتژی های خود را بر اساس اطلاعات و بازخورد دیگران تنظیم کنند. همچنین، آنها پذیرای ایده های جدید هستند و مایل به همکاری با دیگران برای یافتن بهترین راه حل هستند.

6. یکپارچگی سازمانی

امروزه همه چیز چند کاناله یا چند کاناله است. خوشبختانه، بازاریابان T شکل می توانند چندین عملکرد سازمانی – مانند نام تجاری، توسعه محصول و روابط با مشتری – را با هم ادغام کنند که منجر به نتایج بازاریابی بهتری می شود.

آنها با ایجاد هم افزایی بین بخش های مختلف برای دستیابی به اهداف بازاریابی مشترک، یکپارچگی سازمانی را فراهم می کنند. و آنها این کار را با ایجاد کانال های ارتباطی واضح و ایجاد استراتژی های بازاریابی منسجم انجام می دهند.

7. در تیم ها بهتر کار کنید

کار در سیلوها به سرعت در دنیای تجارت امروز منسوخ می شود. خوشبختانه، داشتن T-marketers در نیروی کار می تواند به شما کمک کند تا کار تیمی را تقویت کنید و سریعتر به اهداف شرکت برسید.

علاوه بر این، T-marketers می توانند راهنمایی کنند و دانش خود را با سایر اعضای تیم به اشتراک بگذارند و به ایجاد یک تیم بازاریابی قوی تر و با تجربه کمک کنند.

مزایای بازاریابی T شکل فراتر از این است که یک جک از همه معاملات باشد

اولین قدم برای استفاده از بازاریابی T شکل، داشتن درک اولیه از بازاریابی T شکل است. T-traders علاوه بر صنعتگر بودن، برای اکوسیستم تجاری در حال رشد سریع نیز عالی هستند. این به این دلیل است که تخصص آنها فراتر از طیف بازاریابی است.

بنابراین، اگر به دنبال گسترش هنر خود و تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی بسیار مورد توجه هستید، تبدیل شدن به یک بازاریاب T شکل را در نظر بگیرید. به همین ترتیب، سازمانی که می‌خواهد از رقبا متمایز شود، باید بر ایجاد یک تیم بازاریابی چند وجهی که شامل بازاریابان تی است تمرکز کند.

انقلاب محتوای هوشمند: هوش مصنوعی چگونه موج بعدی بازاریابی را هدایت می کند

احتمالاً آن را در سراسر اینترنت دیده‌اید… تقریباً در هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی موجود در آن موج ایجاد می‌کند.

هوش مصنوعی، اجازه دهید آن را تفسیر کنم – CHATGPT3. هیولایی که مایکروسافت را برای سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری بیدار کرد.

اما چرا؟ آیا مایکروسافت واقعاً معتقد است که هوش مصنوعی نحوه مصرف اطلاعات و تولید آنها را تغییر خواهد داد؟

یا سوال بزرگتر… آیا هوش مصنوعی جایگزین ما به عنوان انسان در دنیای بازاریابی محتوا خواهد شد؟ 🌎

خوب، یک لحظه با من بمانید، زیرا پاسخ به این سادگی نیست که «بله، باید از هوش مصنوعی بترسید که جایگزین انسان شود» یا «نباید نگران شغل خود باشید».

به هر حال هوش مصنوعی چیست؟

محققان هوش مصنوعی در تلاش برای ایجاد سیستم هایی هستند که می توانند وظایفی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند.

این وظایف شامل ادراک بصری، تشخیص گفتار، تصمیم گیری و درک زبان است.

با استفاده از هوش مصنوعی، رایانه‌ها سعی می‌کنند با توجه به محدودیت‌ها، تا آنجا که می‌توانند خلاق باشند.

آیا هوش مصنوعی جایگزین خلاقیت انسان خواهد شد؟

مقایسه هوش مصنوعی با خلاقیت انسان شروع خوبی خواهد بود.

در حالی که درک بازار هدف برای انسان ها دشوار و خسته کننده است، اما به لطف هوش مصنوعی همه چیز آسان تر شده است. 🤖

این فناوری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های بازاریابی خود را شخصی‌سازی کنند، هدف‌گذاری و تقسیم‌بندی را بهبود بخشند و کارهای تکراری را خودکار کنند.

اصلا این چطور ممکن است؟ خوب، الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی داده‌های مشتری را تجزیه و تحلیل می‌کنند و بینش‌هایی ایجاد می‌کنند که می‌توان از آن برای توسعه یک استراتژی عالی در زمان بسیار کمتر استفاده کرد.

جالب اینجاست که ظهور چت ربات‌ها و دستیارهای مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی برای کسب‌وکارها بسیار عالی است زیرا آنها به‌طور هم‌زمان با مشتریان در تعامل هستند و کمک‌ها و توصیه‌های شخصی ارائه می‌دهند.

به طور کلی، هوش مصنوعی به شرکت ها کمک می کند تا با مشتریان تعامل داشته باشند و فروش را به طور موثرتری افزایش دهند. این پیامدهای بزرگی برای کارآفرینان دارد زیرا برای کارهای خسته کننده نیازی به نیروی کار غیر ضروری ندارند.

از سوی دیگر، خلاقیت انسان برای توسعه و اجرای کمپین های بازاریابی موثر ضروری است. مردم می توانند خارج از چارچوب فکر کنند، ایده های جدید و نوآورانه ارائه دهند و در سطح احساسی با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند.

هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده ها و شناسایی الگوهایی که می تواند به هدف قرار دادن اطلاعات جمعیتی خاص یا پیش بینی رفتار کاربر کمک کند، برتری دارد. همچنین می‌تواند وظایف بازاریابی ایمیلی یا مدیریت رسانه‌های اجتماعی را خودکار کند و به بازاریابان این امکان را می‌دهد تا روی کارهای استراتژیک‌تر تمرکز کنند.

استفاده از هوش مصنوعی برای بازاریابی

درک مخاطبان بازاریابی شما برای ایجاد کمپین های متقاعد کننده و ایجاد ارتباطات انسانی کاملا ضروری است.

با استفاده از هوش مصنوعی، می توانید موثرترین کانال ها را برای دستیابی به مخاطبان خود، مانند رسانه های اجتماعی، ایمیل یا تبلیغات سنتی شناسایی کنید.

به هر حال، هرچه بیشتر در مورد مخاطبان خود بدانید، برای ایجاد کمپین های بازاریابی که با آنها طنین انداز می شود و باعث ایجاد تبدیل می شود، مجهزتر خواهید بود.

اما خلاقیت هوش مصنوعی تنها بخشی از تصویر را کامل می کند. محدودیت در درک احساسات انسان، ما را به قدرت خلاقیت انسان در درک احساسات می رساند.

ایجاد ارتباطات عمیق‌تر انسانی با هوش مصنوعی

عقل و احساسات انسان نقش اساسی در تصمیم گیری دارد. برای درک رفتار و ترجیحات مصرف کننده استفاده می شود، که می تواند استراتژی های بازاریابی موثر را ارائه دهد. 📊

به عنوان مثال، اگر شرکتی متوجه شود که مصرف کنندگان احساسات منفی نسبت به یک محصول خاص دارند، می تواند تولید را متوقف کند یا آن را تغییر نام دهد.

همچنین می توان از احساسات برای درک بازخورد مشتری و ایجاد کمپین های بازاریابی شخصی استفاده کرد.

سوال این است: آیا هوش مصنوعی می تواند احساسات انسان را درک کند؟

این یک سوال جالب است زیرا محققان هوش مصنوعی و علوم اعصاب در حال حاضر در حال توسعه الگوریتم های هوش مصنوعی برای درک احساسات انسان هستند.

در حال حاضر، ما به عنوان انسان در تولید محتوای واقعی و معتبر دست بالا را داریم.

آیا هوش مصنوعی جایگزین مشاغل انسانی خواهد شد؟

پاسخ در اینجا بله خواهد بود، اما این در صورتی است که شما مایل به انطباق با انقلاب تکنولوژیکی کنونی نیستید که ما در آن زندگی می کنیم.

و نه اگر مایلید در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی می تواند به شما کمک کند تا در شغل خود بهتر شوید، صحبت نکنید.

👉 هوش مصنوعی و نبوغ انسانی می‌توانند مکمل یکدیگر در فرآیندهای تجاری مانند بازاریابی باشند، زیرا این ترکیب می‌تواند استراتژی‌های متقاعدکننده و جذاب ایجاد کند.

👉 هوش مصنوعی می تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند و به شناسایی الگوها و بینش هایی کمک کند که ممکن است متوجه آنها نباشیم.

👉تحقیق داده‌ها می‌تواند به اطلاع‌رسانی و هدایت تصمیم‌های خلاقانه کمک کند، اما ایجاد و اجرای کمپین‌های بازاریابی اغلب هنوز به شهود و تخصص انسانی نیاز دارد.

👉 هوش مصنوعی می‌تواند کارهای تکراری را خودکار کند و زمان را برای تمرکز روی کارهای استراتژیک و خلاقانه‌تر آزاد کند.
نظر شما در مورد هوش مصنوعی چیست؟ آیا فکر می کنید مشاغل خاصی را در برخی صنایع حذف می کند؟ در نظرات به من اطلاع دهید. 👇

بازاریابی استعدادیابی: آواتار کاندیدای ایده آل

بازاریابی فقط جذب مشتریان جدید نیست.

اشتغال فراتر از پر کردن یک موقعیت شغلی یا تکمیل یک شغل است. این در مورد ایجاد یک تیم با عملکرد بالا است که کسب و کار شما را رشد می دهد. ساختن تیم خود در محل کار تفاوت چندانی با ساختن یک تیم ورزشی ندارد – هر بازیکن نقش خاصی دارد، انگیزه های مختلفی دارد و به انواع مختلف آموزش و حمایت نیاز دارد.

پیدا کردن این کاندیداهای ایده‌آل نیز تفاوتی با پیدا کردن چشم‌اندازهای ایده‌آل برای کسب‌وکار شما ندارد. می‌توانید از همان استراتژی‌هایی که برای بازاریابی کسب‌وکارتان استفاده می‌شود، برای ایجاد استراتژی جذب استعداد استفاده کنید.

آواتار کاندیدای ایده آل

یک مربی بیسبال یک بازیکن پایه اول را صرفاً بر اساس نیازهای مهارت یا موقعیت انتخاب نمی کند.

بله، آنها باید بدانند چگونه توپ را بگیرند، اما همچنین باید به خوبی با تیم کار کنند، با فرهنگ تیم هماهنگ شوند و برای کمک به پیروزی تیم سرمایه گذاری کنند.

قبل از اینکه شرح شغل خود را پیش نویس کنید و آن را در لینکدین پست کنید، کمی زمان بگذارید تا یک آواتار نامزد ایده آل ایجاد کنید. شما نامزد ایده آل خود را در سطح عمیق تری درک خواهید کرد و می توانید شرح شغلی قانع کننده ای ایجاد کنید که آن نامزدهای ایده آل را جذب کند.

سفر با ارزش نامزد

پیدا کردن نامزدهای ایده‌آل دشوار است، اما زمانی که استراتژی نداشته باشید، چالش برانگیزتر است.

همانطور که ما یک سفر ارزش مشتری ایجاد می کنیم تا بفهمیم کجا و چگونه برای مشتریان ایده آل خود بازاریابی کنیم، شما می توانید از سفر ارزش مشتری برای ایجاد استراتژی جذب استعداد خود استفاده کنید.

اکثر شرکت‌ها به صورت واکنشی استخدام می‌کنند، اما شرکت‌هایی که موفق به ایجاد تیم‌هایی با عملکرد بالا می‌شوند، یک استراتژی جذب استعداد فعال ایجاد می‌کنند.

این به آن‌ها اجازه می‌دهد استعدادهای با عملکرد بالا را جذب و حفظ کنند و نقش‌هایی را حول این نامزدهای ایده‌آل بسازند، به‌جای اینکه موقعیت‌هایی را که در دسترس می‌شوند را پر کنند.

آیا وظایفی را واگذار می کنید یا تیمی را توسعه می دهید؟

یکی از رایج‌ترین توصیه‌هایی که به صاحبان کسب‌وکار جدید داده می‌شود این است که کارهایی را که دوست ندارند و در آنها خوب نیستند به دستیار مجازی محول کنند. این همیشه توصیه بدی نیست، اما برای اکثر صاحبان کسب و کار جدید این کار به سرعت انجام می شود، بدون اینکه در مورد ساختار و رشد کسب و کار آینده خود فکر کنند. باید از خود بپرسیم که آیا من وظایفی را واگذار می کنم یا تیمی را توسعه می دهم؟

اگر شما هستید یا قصد دارید یک تیم توسعه دهید، وظایف خود کمتر از یافتن عضو تیم ایده آلی هستند که بتواند با نیازهای کسب و کار سازگار شود.

بیایید به قیاس بیسبال خود برگردیم. اگر یک تیم تک نفره هستید، شاید بهتر باشد که یک بازیکن شایسته پیدا کنید که در طول زمان برای یادگیری و رشد در موقعیتی سرمایه گذاری کرده باشد تا اینکه یک مهاجم خانگی را پیدا کنید که نمی تواند بگیرد یا پرتاب کند و تمایلی به یادگیری یا یادگیری نداشته باشد. با تیم خود رشد کنید

به جای تمرکز صرف بر روی وظایف، می خواهید تفویض اختیار کنید، زمانی را به فکر کردن در مورد ساختار سازمانی ایده آل آینده خود و انواع اعضای تیمی که می خواهید در آن بگنجانید اختصاص دهید و شرکت را حول آن بسازید.

همانطور که می گویند، ابتدا افراد مناسب را پیدا کنید و در نهایت می توانید آنها را در موقعیت مناسب قرار دهید یا برای آنها ایجاد کنید.

ساختن یک تیم کار آسانی نیست، اما جذب نامزدهای ایده آل تفاوتی با بازاریابی برای مشتریان بالقوه ندارد. به جای ساختن نقش های بی نقصی که هیچ کس به آن اهمیت نمی دهد، آگاهی از برند را ایجاد کنید، نامزدها را درگیر و واجد شرایط کنید، و افراد مناسب را برای رشد کسب و کار خود و پر کردن شکاف ها انتخاب کنید.