منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

اولین تماسی که هر مشتری بالقوه با یک محصول دارد، توضیحات است. اغراق کردن اینکه چقدر توضیحات خوب محصول برای یک تجارت الکترونیک اهمیت دارد، سخت است.

بدون یک محصول فیزیکی برای برداشت و بررسی، محصول به طور کامل در ذهن خریدار بالقوه وجود نخواهد داشت. تنها چیزی که آنها باید با آن درگیر شوند و برنده شوند، چند کلمه و تصویر روی صفحه است.

توضیحات خلاقانه محصول باید برای ترسیم تصویری جذاب و توصیف دقیق ویژگی های محصول سخت کار کند. وقتی نوبت به افزایش تبدیل‌ها می‌رسد – اینکه یک مرورگر به خریدار تبدیل شود و روی دکمه حیاتی “افزودن به سبد خرید” کلیک کند – توضیحات عالی محصول مانند داشتن یک شماره‌گیر قدرتمند برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان شماست.

دانستن اهمیت توضیحات محصول خلاقانه یک چیز است، اما چگونه کسب و کارهای آنلاین اطمینان حاصل می کنند که توضیحات محصولشان بهترین است؟

در اینجا 9 زمینه کلیدی برای کاهش تلاش هنگام نوشتن توضیحات خلاقانه محصول وجود دارد.

1. مشتریان خود را بشناسید

شناخت مشتریان هدف اولین قدم در ایجاد توضیحات عالی محصول است. ممکن است شروع کردن با مشتریان به جای خود محصول، غیر منطقی به نظر برسد. اما قبل از اینکه بتوانید لحن و سبک را تعیین کنید، باید به شخصیت خریدار بپردازید.

به همان اندازه مهم است که در هنگام برخورد با وب سایت و تاکتیک های بازاریابی، محتوا با مخاطبان شما طنین انداز شود. برای اینکه مطمئن شوید مشتریانتان چه می خواهند، ابتدا باید بدانید که چه کسانی هستند.

پیگیری نحوه ورود مشتریان به وب سایت شما، پیشینه و گروه سنی آنها و احتمالاً علایق و نیازهای آنها. به شما این امکان را می دهد که نحوه ارائه محصول را به این خریداران بالقوه سفارشی کنید.

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

منبع تصویر

2. فروش منافع

مشتریان به دنبال محصولاتی هستند که نیازی را برآورده کنند یا مشکلی را حل کنند. اگر این را در نظر داشته باشید، بلافاصله خواهید دید که کدام ویژگی آنها را مورد توجه قرار می دهد. اما جزئیات هر جنبه ای از مشخصات می تواند ناامید کننده باشد. به کیفیت محصول خود پایبند باشید که به نفع مشتری شما باشد.

در اصل، این بسط تفکر در مورد نحوه قرار گرفتن محصول در بازار است. بنابراین، به برنامه بازاریابی و تیم خود بازگردید. نقاط اصلی فروش کالا چیست؟ چگونه آنها کاملاً با آنچه شما در مورد نیازهای پایگاه کاربر خود می دانید مطابقت دارند؟

به عنوان مثال، اگر یک یخچال کوچک می فروشید – البته قدرت، مواد و طراحی آن مهم است – اما احتمالاً برای مشتری جالب تر است که زیر میز قرار می گیرد و 12 قوطی نوشابه را در خود جای می دهد.

فهرستی از ویژگی های کلیدی که مشتریان به احتمال زیاد به آنها علاقه مند هستند، تهیه کنید. محصول خود را با این اصطلاحات توصیف کنید.

3. اصطلاحات را برش دهید

در حالی که توضیحات تولید کنندگان شامل تمام مشخصات محصول شماست، تکیه بیش از حد به اصطلاحات و واژه انتخابی آن ها کار خوبی نیست. مانند پیامک های تجاری، شما شفافیت و صرفه جویی در ارتباطات را می خواهید. توضیحات پرمخاطب می تواند مزایا و ویژگی های محصول را پنهان کند.

دلیل دیگر برای درج نکردن اطلاعات بیش از حد سازنده این است که ممکن است شما تنها تجارت آنلاینی نباشید که محصول خاصی را می فروشید. شما می خواهید شرکت شما متمایز شود. با کمال تعجب، حتی اگر مشتریان ممکن است یک محصول مشابه را در سایت‌های مختلف ببینند، توضیحات واضح و به خوبی نوشته شده محصول می‌تواند به تغییر ذهن مشتریان کمک کند و آنها را تشویق کند تا شرکت شما را برای ارائه آنچه نیاز دارند انتخاب کنند.

عاقلانه است که بررسی کنید رقبای شما محصولات مشابه یا مشابه را چگونه توصیف کرده اند. تصور کنید مشتری هستید؛ از خود بپرسید کدام کلمات یا عبارات فنی آزاردهنده یا درک آنها دشوار است؟ آیا می توانید راه بهتری برای بیان ویژگی ها و مزایای اصلی محصول در نظر بگیرید؟

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

منبع تصویر

4. زبان قدرتمند و در عین حال طبیعی

برانگیختن پاسخ احساسی راهی مطمئن برای ایجاد علاقه و جذاب کردن محصول است. مطمئن شوید که یک زبان قدرتمند را انتخاب کرده اید. به معنای اغراق یا مبالغه نیست. توصیف هر محصول به عنوان بهترین، بزرگ‌ترین یا لوکس‌ترین محصول می‌تواند باعث آزار و بی اعتمادی مخاطبان شما شود. مردم می دانند که چه زمانی به آنها فروش سختی داده می شود.

در انتخاب زبان خود واضح اما ظریف باشید. شاید راه بهتری وجود داشته باشد که بگوییم چیزی ارزش پولی دارد یا کاربر پسند است. مراقب کلماتی که بیش از حد استفاده می شوند باشید و سعی کنید چیزی طبیعی تر، اما نه کمتر تاثیرگذار انتخاب کنید.

به طور خلاصه، انتخاب کلمه برای توصیف محصول به اندازه نام محصول و دامنه اهمیت دارد. فقط به نام دامنه استرالیا نگاه کنید.

آیا شما یک مدیر بازاریابی هستید؟

با یک سفر ارزش مشتری که به طور استراتژیک رابطه ای با مشتریان بالقوه جدید ایجاد می کند و آنها را به مشتریان وفادار و تکراری تبدیل می کند. اینجا را فشار دهید

5. تمام حواس

به حواس مشتری در انتخاب محصول فکر کنید. مشتریان آنلاین شما نمی توانند محصولات شما را تحویل بگیرند، بنابراین بسیار مهم است که این تجربیات حسی را در توضیحات محصول خود بازتولید کنید.

به بافت، طعم، بو، صدا و کیفیت های بصری محصول توجه کنید. صفت هایی را انتخاب کنید که یک تصویر حسی را ترسیم می کنند و به مشتریان شما اجازه می دهند تا “مجازی” محصول را در دستان خود نگه دارند.

البته، شما نمی خواهید با توضیحات رنگارنگی که مشتریان را مجبور به جستجوی حقایق می کند، غرق شوید. اما چند صفت خوب انتخاب شده می تواند حواس مشتری را درگیر کند و احتمال خرید را بسیار بیشتر کند.

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

منبع تصویر

6. داستان بگویید

توضیحات محصول خلاقانه در مورد داستان‌گویی است، داستان‌های بسیار کوتاه، اما با این وجود داستان. منظور ما از “داستان” پاراگراف های روایت نیست، بلکه تنها راهی برای افزودن یک عنصر جذاب به اطلاعات است. داستان می تواند بین واقعیت ها تنیده شود تا آنها را زنده کند، یا یک عنصر کوچک و مجزا باشد. این می تواند شامل اطلاعاتی در مورد اینکه محصول از کجا آمده است، چه کسی آن را اختراع کرده یا برای ایجاد آن الهام گرفته است.

داستان‌ها همچنین می‌توانند تصاویر یا توضیحاتی باشند که به مشتری نشان می‌دهند داشتن محصول چگونه است. چگونه ممکن است در دفتر، خانه یا باغ آنها به نظر برسد.

همانند انتخاب زبان شما، داستان ها نیز برای جلب احساسات و توجه مشتری مهم هستند.

7. قابلیت اسکن

هنگام نوشتن توضیحات محصول خود که به زیبایی ساخته شده‌اید، ارزش این را دارد که توجه انسان به خصوص در هنگام خواندن متن چقدر کوتاه است. به همین دلیل، بسیار ضروری است که از همان ابتدا توجه مشتریان خود را جلب کنید.

قسمت های کلیدی توضیحات خود را کوتاه و شیرین نگه دارید و آنها را برجسته کنید. اگر می‌خواهید مشتریان را به یک کاتالوگ دیجیتال هدایت کنید که در آن محصولات بیشتری دیده می‌شود، آن پیوند را واضح و آسان کنید.

اکثر ما متن را اسکن می کنیم تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنیم. به همین دلیل، بسیار مهم است که توضیحات محصول شما در چیدمان و انتخاب فونت واضح و قابل درک باشد. نقاط گلوله و کلمات پررنگ به خواننده کمک می کند تا متن را سریع درک کند. تکه های بزرگ متن، مهم نیست که چقدر خوب نوشته شده اند، می توانند باعث خاموش شدن آنها شوند.

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

منبع تصویر

8. برای مردم بنویسید، اما سئو را در آن بگنجانید

همانطور که دیدیم، در ذهن نگه داشتن مشتری در حین ایجاد توضیحات خلاقانه محصول، کلیدی برای ادامه مسیر و ترکیب زبان مناسب برای سوق دادن کاربران به سمت تبدیل و فروش است. اما، البته، بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو با استفاده از کلمات کلیدی نیز مهم است.

نکته کلیدی در اینجا این است که بدون اینکه مشتری هدف خود را خاموش کنید، برای این موتورهای جستجو جذاب باشید.

ایده خوبی است که کلمات کلیدی مورد استفاده رقبای خود را با استفاده از ابزارهای آنلاین نیز بررسی کنید تا موارد دلخواه جستجو را شناسایی کنید. بهترین کار این است که کلمه کلیدی اصلی را در عنوان محصول خود داشته باشید زیرا این امر باعث افزایش دید محصول شما می شود.

اما هرگز وسوسه نشوید که کلمات کلیدی را به قیمت یک توضیح خوب محصول اضافه کنید. یادم می آید؛ کلمات کلیدی به کاربر شما کمک می کنند تا محصول شما را پیدا کند، اما لزوماً هضم توضیحات محصول را آسان نمی کند.

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند

منبع تصویر

9. تصاویر با کیفیت

ما در مورد متن زیاد صحبت کرده‌ایم، اما در کنار هر توصیف خلاقانه محصول موفق، یک تصویر یا تصاویر با کیفیت است. دیدن محصول برای اکثر کاربران کلیدی است. با این حال، ترفند این است که تصاویر خود را به اندازه متن خود قوی کنید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر قرار دادن آنها به جای تقویت توصیف شما هستید.

اگر توضیحات محصول شما خوب به نظر برسد، شانس موفقیت در تجارت الکترونیک بسیار افزایش می یابد. مطمئن شوید که تصاویر شما به وضوح تمام ویژگی های کلیدی را نشان می دهد و به بیان داستان محصول شما کمک می کند.

خلاق، متقاعد کننده و شفاف باشید

اینکه مشتری بالقوه شما روی دکمه خرید کلیک کند، مانند واداشتن مشتری به امضای قرارداد در خط نقطه چین است، به صورت فیزیکی یا از طریق ابزارهای جایگزین Docusign.

این می تواند یک نتیجه دشوار باشد، صرف نظر از اینکه محصولات شما چقدر عالی هستند. وب سایت و محصولات شما در حال رقابت با اقیانوسی از مشاغل آنلاین مشابه هستند که همگی برای جلب توجه مصرف کنندگان فریاد می زنند. جذب ترافیک به سایت شما اولین مانع است، شما نمی خواهید با داشتن توضیحات محصولی که با محصولات شما مطابقت ندارد، به مانع بعدی بیفتید.

به یاد داشته باشید که با یک انسان صحبت می کنید، اما از سئو غافل نشوید. داستان بگویید و به حواس متوسل شوید. مزایا را بفروشید، اما سخت نفروشید. اما مهمتر از همه، برای درخشش توضیحات محصول خود: خلاق باشید، شفاف باشید و مشتریان خود را متقاعد کنید که محصولات خود را انتخاب کنند.

9 راه آسان برای نوشتن توضیحات خلاقانه محصول که فروش دارند