منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا بازاریابی محتوا تنها بازاریابی باقی مانده است؟

چرا بازاریابی محتوا تنها بازاریابی باقی مانده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا بازاریابی محتوا تنها بازاریابی باقی مانده است؟

چرا بازاریابی محتوا تنها بازاریابی باقی مانده است؟

با استفاده بیشتر از افراد از نرم افزار مسدودکننده تبلیغات برای بستن تبلیغات ناخواسته، آینده برای بازاریابان تاریک به نظر می رسد. اما بازاریابی محتوا خط خوبی است. و دلایل زیادی وجود دارد که چرا آینده روشن است.

بازاریابی سنتی بر سیستم های برون مرزی متکی است. این در مورد ارتباط با مصرف کنندگان است تا آنها را به محصول شما علاقه مند کنید. این رویکرد مشتریان را در معرض پیام های بازاریابی قرار می دهد که نمی خواهند.

بازاریابی محتوا درونی است. این در مورد ایجاد و به اشتراک گذاری محتوایی است که به کاربران کمک می کند به اهداف خود بدون درخواست چیزی در ازای آن دست یابند. چه کسی می تواند به کمک رایگان نه بگوید؟

کاربران اکنون می توانند چالش های خود را به صورت آنلاین بررسی کنند و ارزش محتوا را افزایش دهند. وقتی اطلاعاتی را به اشتراک می گذارید که به کاربران کمک می کند زندگی بهتری داشته باشند، آنها همچنان برای اطلاعات بیشتر باز خواهند گشت. و هنگامی که آنها به محصول یا خدماتی نیاز دارند که شما با آن سروکار دارید، طبیعتاً شما را نسبت به رقبایتان انتخاب خواهند کرد.

هدف از بازاریابی محتوا چیست؟

هدف از بازاریابی محتوا به برند و جایی که مصرف کننده در سفر مشتری خود است بستگی دارد. در اینجا به برخی از کارهایی که بازاریابی محتوا انجام می دهد اشاره می کنیم.

اطلاعات مورد نیاز کاربران را در اختیار آنها قرار می دهد

محتوای مناسب می تواند به شفاف سازی افکار کاربر کمک کند تا بتواند تصمیمی آگاهانه بگیرد. صرف نظر از نوع محتوا، هدف باید این باشد که به مخاطبان خود اطلاعاتی را بدهید که برای رهایی از یک پارازیت یا غلبه بر یک نقطه عطف نیاز دارند. این کار را به اندازه کافی طولانی انجام دهید و مخاطبان شما برند شما را منبع حقیقت خواهند دید.

آگاهی از برند ایجاد می کند

بازاریابی محتوا دسترسی شما را افزایش می دهد. به اشتراک گذاری مداوم دانش و منابع، آگاهی از برند شما را بهبود می بخشد.

برخی از کاربران محتوای شما پست های شما را با خانواده و دوستان خود به اشتراک می گذارند. برخی آنها را در کانال های رسانه های اجتماعی خود و در جوامع خود به اشتراک خواهند گذاشت.

شناخت برند اولین قدم شما برای تبدیل سرنخ است، زیرا هیچکس از برندی که نمی شناسد خرید نمی کند.

به برند و محصولات شما علاقه ایجاد می کند

بسیاری از کارآفرینان انتظار دارند که وقتی کسب و کارشان را راه اندازی می کنند، دنیا به آن ها بپردازد. اما اگر برای ایجاد علاقه در اطراف آن کار نکنید، کسب و کار شما رشد نخواهد کرد. بازاریابی محتوا به شما قدرت انجام این کار را می دهد.

همانطور که محتوایی را به اشتراک می گذارید که زندگی را برای مخاطبانتان بهتر می کند، فرصت های طبیعی پیدا کنید تا نشان دهید چگونه محصولات یا خدمات شما به آنها کمک می کند تا به اهدافشان برسند.

الهام بخش تعامل مخاطب است

هنگامی که شروع به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند در وبلاگ، رسانه های اجتماعی یا خبرنامه خود کردید، پاسخ ها به دنبال خواهد داشت. در حالی که همه با مطالبی که پست می کنید موافق نیستند، به اشتراک گذاری دانش شما باعث جذب مخاطبان شما می شود که برند شما را در ذهن خود نگه می دارد.

فروش را افزایش می دهد

زمانی که استراتژی بازاریابی محتوای شما و اجرای آن موثر باشد، فقط زمان زیادی است که توجهی که جلب می کنید به فروش تبدیل شود. هرچه افراد بیشتر برند شما را بشناسند و با آن درگیر شوند، ارزش بیشتری برای محتوای شما قائل خواهند شد و احتمال خرید از شما بیشتر خواهد شد.

چرا بازاریابی محتوا اینقدر مهم است؟

بازاریابی محتوا به دلایل مختلفی برای برندها حیاتی است، بسته به نیازهای کسب و کار شما و نحوه استفاده از محتوا. در اینجا به برخی از دلایل اهمیت بازاریابی محتوا برای برندها اشاره می کنیم.

مشتریان آن را می خواهند

مصرف کنندگان دیگر تنها به اطلاعات مربوط به فروش قانع نمی شوند. بازاریابی سنتی به مشتریان اطلاعات کافی می دهد تا آنها را وادار به خرید محصول یا خدمات کند. بازاریابی محتوا به مصرف کنندگان اطلاعاتی را می دهد که برای انتخاب از چه کسی و چرا خرید نیاز دارند. مشتریان اطلاعاتی را می خواهند که به آنها در خرید آگاهانه کمک کند.

باعث ایجاد اعتماد و وفاداری می شود

با گفتن اینکه چقدر قابل اعتماد هستید، اعتماد و وفاداری مشتری را به دست نمی آورید. شما باید آن را با محتوایی نشان دهید که نشان دهنده اقتدار، قابل اعتماد بودن و تخصص برند شما باشد. محتوای پر تأثیر مشتریان را از جایی که هستند به جایی که می‌خواهند می‌برد. آنها را آگاه می کند، آموزش می دهد و سرگرم می کند.

آگاهی از برند ایجاد می کند

مشتریان بالقوه شما باید بدانند که کسب و کار شما وجود دارد تا هر گونه شانسی برای موفقیت داشته باشند. بازاریابی محتوا شانس شما برای انجام این کار به روشی غیرتهاجمی است. هنگامی که محتوایی را در مورد موضوعات مرتبط با مشتریان خود ایجاد می کنید، شخصیت و ارزش های برند شما به طور طبیعی می درخشد. این به شما تبلیغات بیشتری می دهد.

درباره مخاطبانتان به شما می گوید

بازاریابی محتوا باعث می‌شود با روش‌های جدید بیشتر درباره مخاطبان خود بشناسید. اول، شما می خواهید بفهمید که چه چیزی، کجا، چه زمانی و چگونه اطلاعات را مصرف می کنند. سپس، همانطور که محتوا را به اشتراک می گذارید، می توانید با تجزیه و تحلیل داده های خوانندگان خود بدانید که مخاطبان شما دوست دارند چه چیزی بخوانند، گوش دهند یا تماشا کنند. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا علایق آن‌ها را درک کنید و به شما این فرصت را می‌دهد که محصول خود را بهبود ببخشید.

از طریق سئو ترافیک سایت شما را هدایت می کند

بهینه سازی محتوای وبلاگ به موتورهای جستجو (مانند گوگل) امکان می دهد محتوای شما را پیدا کرده و به مخاطبان شما ارائه دهند. این به دید جستجو کمک می کند.

یک مطالعه HubSpot نشان داد که مشاغل با محتوای وبلاگ بهینه شده برای سئو 55٪ ترافیک بیشتری دریافت می کنند، که باعث می شود رهبران تیم بازاریابی آنها 13 برابر بیشتر احتمال دارد که به بازگشت سرمایه خوب دست یابند.

سرنخ های با هدف بالا ایجاد کنید

محتوا به سرنخ هایی خدمت می کند که احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتریان پولی دارند. آنها برای درک اینکه چگونه برند شما، محصولات و ارزش های آن در زندگی آنها قرار می گیرد، تلاش نمی کنند. آنها قبلاً می دانند زیرا محتوای شما را مصرف کرده اند. و بازاریابی محتوا به شما این امکان را می دهد که محتوای بهینه سازی شده با سئو (BOFU) را بنویسید که افراد آماده خرید یک محصول یا خدمات را هدف قرار می دهد.

برای مشاغل کوچک مقرون به صرفه است

بازاریابی محتوا ارزان تر از تبلیغات پولی است. شما همچنین می توانید نتایج قابل توجهی دریافت کنید حتی اگر کم شروع کنید. برخلاف تبلیغات پولی که بستگی به میزان پولی دارد که می توانید برای آن سرمایه گذاری کنید، بازاریابی محتوا زمینه بازی را افزایش می دهد.

چرا بازاریابی محتوا تنها شکل بازاریابی باقی مانده است؟

مصرف کنندگان امروزی خیلی بیشتر روی خودشان و چیزهایی که برایشان خوب و ارزشمند است تمرکز می کنند. به همین دلیل است که تاکتیک وقفه دیگر جواب نمی دهد. تمرکز بر اطلاعات زمانی، کجا و چگونه مشتری آن را می خواهد تنها یکی از دلایلی است که بازاریابی محتوا تنها شکل بازاریابی باقی مانده است. دلایل دیگری نیز وجود دارد.

اکثر کاربران از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند

مصرف کنندگان تصمیم می گیرند، بنابراین بهترین تلاش های بازاریابی باید آنها را در جایی که هستند برآورده کند.

هر پنجم نفر بیش از 4.5 ساعت در روز را با تلفن خود می گذرانند. این را به زمان خواب و کار آنها اضافه کنید و می توانید ببینید که چرا مردم برای تلویزیون یا سایر رسانه های سنتی وقت ندارند.

وقتی مردم با تلفن همراه خود هستند، به دنبال تبلیغ برای آنها نیستند. آنها به دنبال محتوای ارزشمندی هستند که به آنها کمک می کند تا با چالش های روزانه خود کنار بیایند.

مشتریان جستجو و خرید آنلاین می کنند

با ظهور رسانه های دیجیتال، مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری به خرید آنلاین می پردازند. آنها درباره محصولاتی که می خواهند از خانه هایشان راحت بخرند تحقیق می کنند. آن‌ها از سفر و استرس افراد مرتبط با فروشگاه‌های فیزیکی اجتناب می‌کنند و می‌توانند در حین تحقیق در هر مرحله، خرید خود را انتخاب کنند.

دیده شدن جستجو و ترافیک شما به محتوای شما بستگی دارد

محتوای مفید باعث می شود موتورهای جستجو متوجه شوند و محتوای وب سایت شما را به افرادی که در جستجوی محصولات یا خدمات شما هستند، ارائه دهند. به یاد داشته باشید که بین خلاق و علمی تعادل برقرار کنید. شما به محتوای باکیفیت نیاز دارید تا تجربه کاربری خوبی به خوانندگان خود بدهید. اما شما همچنین باید محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید تا آن را به کسانی که به دنبال آن هستند تحویل دهید.

هزاره ها بر فناوری تکیه می کنند

میلنیال ها (مصرف کنندگانی که بین سال های 1981 تا 1996 متولد شده اند) بزرگترین جمعیت شناسی هستند و بیشتر خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. این عوامل جلب توجه بازاریابان محتوا را آسان می کند، زیرا بازاریابی محتوا به فناوری متکی است.

اعتماد روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند

مصرف کنندگان غرق در پیام های بازاریابی هستند. برند شما باید با محتوایی که به سرعت اعتماد آنها را جلب می کند متمایز شود. زیرا وقتی صحبت از آن به میان می‌آید، تنها اعتماد و اقتدار برند ادعای شما را از یک برند تصادفی جدا می‌کند. این به مشتریان بالقوه شما ایده محکمی در مورد اینکه محصول شما چه می کند و چگونه کار می کند، می دهد و شک و تردید آنها را کاهش می دهد.

رسانه های قدیمی در حال منسوخ شدن هستند

ظهور محتوای دیجیتال رسانه های سنتی را فلج کرده است. اکنون مخاطبان راحتی مصرف محتوای دیجیتال را بر رسانه های سنتی ترجیح می دهند. و از آنجایی که توجه، ارز در بازاریابی است، هرجا که مخاطب برود پول خواهد رفت.

بهترین روش های بازاریابی محتوا چیست؟

روش های مختلفی برای بازاریابی محتوا وجود دارد، بنابراین ترکیبی که استفاده می کنید به شما بستگی دارد. همه چیز به این بستگی دارد که چه چیزی برای برند و مخاطبان شما بهتر عمل می کند. اما استفاده از برخی روش ها برای هر کسب و کاری در سطوحی مهم به نظر می رسد.

روش های بازاریابی محتوا که برای اکثر کسب و کارها مفید است عبارتند از:

  • وب سایت ها وب سایت ها برای به اشتراک گذاری اطلاعاتی ایده آل هستند که به مخاطبان شما کمک می کند و در عین حال آنها را در مورد محصول یا خدمات خود مطلع می کند و به شما امکان می دهد مستقیماً از سایت خرید کنید. وب سایت شما بخشی از رسانه ای است که مالک آن هستید و مخاطبانی که در آنجا می سازید تا زمانی که بخواهید متعلق به شما هستند. به عنوان یک کانال توزیع، وب‌سایت‌ها می‌توانند هر نوع محتوایی را میزبانی کنند – متن، تصویر، صدا و ویدیو – که به شما امکان می‌دهد محتوایی را به اشتراک بگذارید که برای افراد بیشتری جذاب باشد.
  • سئو وبلاگ های بهینه شده مشتریان بالقوه و فعلی شما به دنبال پاسخ سوالات خود هستند و موتورهای جستجو به منابع اطلاعاتی مورد اعتماد آنها تبدیل شده اند. کاربران روزانه 8.5 میلیارد جستجو را تنها در گوگل انجام می دهند. شما با محتوای بهینه شده برای سئو مشتریان را جذب خواهید کرد.
  • آهنرباهای سربی آهنرباهای سرب منابع رایگانی هستند که مشتریان بالقوه می توانند در ازای اطلاعات تماس خود دریافت کنند. بازاریابان از آنها برای جذب مشتریان احتمالی به لیست ایمیل خود استفاده می کنند، جایی که می توانند آنها را به مشتری تبدیل کنند. آهنربای اصلی شما می تواند یک آموزش، کتاب الکترونیکی، کتاب کار یا گزارش صنعتی باشد. در هر صورت، مطمئن شوید که آهنربای اصلی شما خاص است، به مخاطبان شما نوید یک برد سریع را می دهد و یک مشکل واقعی را برای آنها حل می کند.
  • پست الکترونیک. اگر از روند “ایمیل مرده است” پیروی کنید، شانس کسب درآمد 36 دلاری به ازای هر 1 دلاری که خرج می کنید را از دست خواهید داد. ایمیل به همان اندازه فعال است. این روش بازاریابی محتوا به ویژه برای پرورش سرنخ ها موثر است. این به این دلیل است که به شما امکان می دهد ایمیل های شخصی سازی شده را مستقیماً به صندوق ورودی مخاطبان خود ارسال کنید. این رویکرد به شما این امکان را می‌دهد تا به نقاط درد و آرزوهای خاص آنها بپردازید.

نتیجه

نتایج بازاریابی محتوا در نهایت به استراتژی، بودجه و ماهیت کسب و کار شما بستگی دارد. اما هرگز نمی توانید با سرمایه گذاری در بازاریابی محتوا اشتباه کنید. صرف نظر از صنعت شما، مشتریان فعلی و بالقوه شما سوالات و چالش های زیادی دارند که همیشه به پاسخ نیاز دارند. اگر محتوای شما بتواند به آنها کمک کند، آنها شروع به اعتماد به شما می کنند، از شما خرید می کنند و به برند شما وفادار می شوند.

چرا بازاریابی محتوا تنها بازاریابی باقی مانده است؟