منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چارچوب حریم خصوصی داده اتحادیه اروپا-ایالات متحده GA4، Meta، AWS را دوباره قانونی می کند

چارچوب حریم خصوصی داده اتحادیه اروپا-ایالات متحده GA4، Meta، AWS را دوباره قانونی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چارچوب حریم خصوصی داده اتحادیه اروپا-ایالات متحده GA4، Meta، AWS را دوباره قانونی می کند

کمیسیون اروپا یک تصمیم جدید برای کفایت جریان داده های ایمن و قابل اعتماد بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده اتخاذ می کند

کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است که ایالات متحده سیستم‌های کافی برای محافظت از داده‌های شخصی شهروندان اروپایی دارد و این سیستم‌ها به خوبی اتحادیه اروپا هستند. این بدان معناست که اگر کسب‌وکار شما اطلاعات شخصی را از طریق پلتفرم‌هایی مانند GA4 از اتحادیه اروپا به شرکت‌های آمریکایی منتقل می‌کند، لازم نیست نگران اضافه کردن پادمان‌های اضافی برای محافظت از داده‌های مشتریان خود باشید.

در مارس سال گذشته، تنظیم‌کننده حریم خصوصی داده‌های فرانسه CNIL و سازمان حفاظت از داده‌های اتریش حکم دادند که انتقال داده‌ها بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده به گوگل آنالیتیکس پس از لغو سپر حریم خصوصی غیرقانونی است. این باعث شد تعدادی از شرکت های فرانسوی و اتریشی از برنامه های خود برای مهاجرت از Universal Analytics به GA4 صرف نظر کنند و به جای آن گزینه هایی مانند Piwik Pro و Pirsch را انتخاب کنند که با تایید CNIL روبرو شد.

صحبت از یک قرارداد جدید انتقال داده، نگرانی‌ها را در مورد Google Analytics و همچنین دیگر پلتفرم‌های بزرگ ایالات متحده که داده‌های شهروندان اتحادیه اروپا را پردازش می‌کنند، کاهش داد. این قرارداد اکنون از 10 ژوئیه 2023 توسط کمیسیون اروپا تصویب شده است، به این معنی که مشاغل در اتحادیه اروپا می توانند به استفاده از GA4 ادامه دهند.

ارائه دهندگان تجزیه و تحلیل مستقر در ایالات متحده تنها کسانی نیستند که اکنون به راحتی نفس می کشند. AWS، Microsoft Azure، Meta Advertising، Twitter و حتی Google Ads در غیاب این چارچوب تحت تأثیر نامطلوب قرار خواهند گرفت. پلتفرم‌ها مجبور خواهند شد نحوه پردازش داده‌های منشأ اتحادیه اروپا را بازسازی کنند یا از منطقه خارج شوند. متأسفانه برای رقبای اروپایی آنها دیگر اینطور نیست.