منو سایت

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

ساخت یک ویدیو یک فرآیند خلاقانه است که شامل طوفان فکری، ویرایش و تولید زیادی است. اما موفقیت ویدیوی شما 100% به کیفیت یا اصالت آن ویدیو بستگی ندارد.

موفقیت ویدیوی شما با تعداد افرادی که می توانند آن را پیدا کنند و تماشا کنند تعیین می شود.

قابلیت کشف ویدیوی خود را دست کم نگیرید. این می تواند اثربخشی کل استراتژی بازاریابی ویدیویی شما را ایجاد کند یا از بین ببرد.

یکی از بزرگترین کانال هایی که می تواند قابلیت کشف ویدیوی شما را افزایش دهد، بهینه سازی موتور جستجو است. بهینه سازی صفحه ویدیوی خود برای رتبه بندی در موتورهای جستجو (عمدتا جستجوی گوگل و یوتیوب) برای کلمات کلیدی مرتبط.

و یکی از مهمترین عناصر سئوی هر صفحه عنوان آن است.

عنوان یوتیوب چیست؟

“عنوان” همان چیزی است که هنگام باز کردن هر صفحه در یوتیوب در برگه مرورگر مشاهده می کنید:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

توسط فیلد عنوان کنترل می شود که هنگام آپلود ویدیو در یوتیوب اجباری است:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

در کد صفحه، عنوان را می توان در قسمت پیدا کرد برچسب ها

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

در یک صفحه ویدیوی یوتیوب، عنوان در زیر ویدیو به عنوان عنوان اصلی نیز تکرار می شود و آن را به یک عنصر سئوی درون صفحه نیز تبدیل می کند.

یوتیوب به شما امکان می دهد تا 100 کاراکتر را در قسمت عنوان وارد کنید، و توصیه می کنم از این 100 کاراکتر نهایت استفاده را ببرید.

عناوین چگونه می توانند بر قابلیت کشف ویدیوی شما تأثیر بگذارند؟

عناوین صفحه عناصر کلیدی سئو در صفحه هستند زیرا هر دو را انجام می دهند:

  • عناوین صفحه فاکتورهای مستقیم رتبه بندی هستند (گوگل از آنها برای تشخیص اینکه صفحه در مورد چیست استفاده می کند)
  • عناوین صفحه‌ها بر روی کلیک‌ها تأثیر می‌گذارند، زیرا نمایان‌ترین بخش‌های قطعه جستجوی استاندارد هستند.

از این نظر سئوی یوتیوب تفاوت چندانی با سایر انواع سئو ندارد. تنها تفاوت کوچک این است که ویدیوهای یوتیوب همچنین دارای یک بخش اضافی در نتایج ارگانیک هستند که می‌توانید آن را هدف قرار دهید: عنوان صفحه نیز در کنار تصاویر کوچک ویدیو در چرخ فلک‌های ویدیو گنجانده شده است:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

از آنجایی که عناوین برای یافتن و کلیک‌پذیری ویدیوهای شما بسیار مهم هستند، زمان بیشتری را صرف فکر کردن به عناوین مؤثر ویدیو کنید. در اینجا چند ایده وجود دارد:

چگونه یک عنوان موثر در یوتیوب ایجاد کنیم

1. کلمه کلیدی خود را وارد کنید

این در چارچوب این مقاله مهم است. کلمات کلیدی هنوز برای سئو بسیار مهم هستند زیرا هنوز به موتورهای جستجو کمک می کنند تا موضوع اصلی صفحه شما را درک کنند.

تحقیق کلمات کلیدی همچنین یک راه عالی برای سنجش جستجو برای هر موضوعی (با مشاهده حجم جستجو) است.

شناسایی کلمه کلیدی اصلی خود و گنجاندن آن در عنوان صفحه به رتبه بندی آن ویدیو در صفحه برای آن کلمه کلیدی کمک می کند، بازدیدهای ویدیوی شما را افزایش می دهد و برند بیشتری را برای کسب و کار شما ایجاد می کند. ابزارها و افزونه های زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی مورد نظر خود را شناسایی کنید.

ایده خوبی است که URL های ویدیوی رقیب خود را بگیرید و آنها را از طریق این جستجوگر محتوای SEO اجرا کنید تا استفاده از کلمه کلیدی را شناسایی کرده و از آن بیاموزید:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

2. آن را جالب به نظر برسانید

می دانم که واضح به نظر می رسد، اما عناوین ویدیویی خسته کننده زیادی وجود دارد که نمی توان به آنها اشاره کرد.

عنوان ویدیوی شما باید قابل کلیک باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای دعوت به اندازه کافی جالب است.

من متوجه هستم که به نظر آسان تر از آنچه هست و در بسیاری از موارد بسیار ذهنی است. اما ابزاری برای کمک به شما وجود دارد.

استفاده از ChatGPT به شما کمک می کند تا در صورت گیر کردن ایده هایی پیدا کنید. این همان چیزی است که وقتی من موارد زیر را درخواست کردم، ابزار توانست ایجاد کند.ایده هایی برای عناوین ویدیویی ایجاد کنید که شامل کلمه کلیدی “بازاریابی یوتیوب” باشد. این عناوین را جذاب کنید:”

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

چند مورد خوب وجود دارد. اگر از چیزی که ابزار پیشنهاد می‌کند خوشتان نمی‌آید، به درخواست بیشتر از آن ادامه دهید و کمی درخواست خود را تغییر دهید تا سخت‌تر فکر کنید.

این ابزار عالی است، اما مطمئن شوید که عنوانی را انتخاب کنید که بیش از حد وعده داده نشود. مرز باریکی بین “جذاب کننده” و “کلیک” وجود دارد. سعی کنید از دومی اجتناب کنید زیرا می تواند بر استراتژی های برندسازی شما تأثیر منفی بگذارد.

3. شامل اعداد

ثابت شده است که قرار دادن یک عدد در عنوان صفحه شما راهی موثر برای ترغیب افراد بیشتری به کلیک بر روی آن است. کلیک کردن احتمالاً یک عامل رتبه‌بندی (غیر مستقیم) است، بنابراین اگر افراد بیشتری روی عنوان شما کلیک کنند، شانس بالایی برای رتبه‌بندی بالاتر وجود دارد.

با این حال، نمی‌توانید هر یک از ویدیوهای خود را به صورت فهرستی درآورید، بنابراین نمی‌توانید از این ترفند در هر یک از عنوان‌های یوتیوب خود استفاده کنید. اما فرمت خوبی است که باید هر از گاهی در ذهن داشته باشید و از آن استفاده کنید.

گواهینامه بازاریابی محتوا

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

4. نام تجاری را ذکر کنید (در صورت وجود نام تجاری)

در نهایت، اگر ویدیوی شما برای یک برند معروف است (مثلاً اگر این ویدیو شما در حال سخنرانی در یک رویداد هستید) یا مهمتر از آن، اگر آن را با همکاری یک متخصص و/یا تأثیرگذار معروف ایجاد می‌کنید، آن نام را در عنوان خود قرار دهید.

نه تنها به رتبه بندی ویدیوی شما برای آن نام قابل جستجو کمک می کند، بلکه به لطف افرادی که آن نام را می شناسند، کلیک های آن را نیز افزایش می دهد.

یوتیوب همچنین به شما امکان می دهد آن نام را در عنوان برچسب گذاری کنید (دقیقاً مانند برچسب زدن آثار در توییتر یا فیس بوک). اگر @ را اضافه کنید و سپس شروع به تایپ آن نام کنید، یوتیوب به شما امکان می‌دهد آن نام را از منوی کشویی انتخاب کنید (اگر آن برند یا شخص دارای کانال YouTube باشد). با این کار آنها از ذکر نام مطلع می شوند و آنها را ترغیب می کند تا با ویدیو درگیر شوند و به دیده شدن آن کمک می کند:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

با این حال، لازم نیست نام تجاری خود را وارد کنید (مگر اینکه این ویدیو کاملاً در مورد شما یا شرکت شما باشد). انتخاب خوب نام یوتیوب به شما کمک می کند تا با هر ویدیوی با رتبه بالا، برند خود را به رسمیت بشناسید، زیرا نام کانال همیشه در قسمت های جستجو گنجانده می شود.

نتایج خود را از نزدیک زیر نظر داشته باشید

در نهایت، ایجاد یک عنوان موثر کاری است که هرگز نمی توانید به طور کامل انجام دهید. همیشه جا برای پیشرفت و آزمایش وجود دارد. از دیگر ویدیوهای با عملکرد بالا در جایگاه خود یا خارج از جایگاه خود بیاموزید و هرگز دست از آزمایش نکشید.

چرخ فلک‌های ویدیویی را برای کلمات کلیدی مهم خود زیر نظر داشته باشید تا زمانی که یک ویدیوی جدید به آنجا می‌رسد، مطلع می‌شوند، نه آنچه ممکن است آن موفقیت را به همراه داشته باشد. ابزارهای نظارت بر SEO وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

همچنین، برای نظارت بر کلمات کلیدی که بازدیدهای جستجوی YouTube را ایجاد می‌کنند و از این نتایج بیاموزید، به تجزیه و تحلیل یوتیوب خود دقت کنید:

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

نتیجه

شما ساعت ها صرف ایجاد ویدیوی خود می کنید. این سزاوار عنوان خوبی است که به یافتن ویدیوی شما کمک می کند. مدتی را صرف طوفان فکری یک عنوان موثر کنید، قالب های مختلف را آزمایش کنید و موفقیت خود را بسنجید. موفق باشید!

نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو

پست نحوه نوشتن عناوین یوتیوب برای سئو اولین بار در DigitalMarketer ظاهر شد.