منو سایت

قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری

قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری

رهبری، چشم‌انداز، هدف و تأثیری که بر ما و دیگران می‌گذارند.

وقتی به کلمه رهبری فکر می کنید، چه افرادی یا حتی به طور خاص تر، چه ویژگی هایی به ذهن شما خطور می کند؟ همه ما دیدگاه‌های متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک رهبر بزرگ را می‌سازد داریم، و اگر بخواهیم نام‌هایی را فهرست کنیم، افراد زیادی در آن فهرست‌ها وجود خواهند داشت. برخی از لیست ها احتمالاً شباهت هایی دارند و برخی ممکن است نداشته باشند.

با این حال، من معتقدم که اگرچه نام‌های متفاوتی در هر فهرست وجود خواهد داشت، اما افرادی که این نام‌ها نشان می‌دهند، در ویژگی‌هایی که نشان می‌دهند دارای اشتراکاتی هستند. هزاران کتاب در مورد رهبری نوشته شده است.

بر اساس جستجوی آمازون، بیش از 57000 عنوان با کلمه رهبری در آنها وجود دارد. این تعداد زیادی تحقیق، نظرات، حدس و گمان ها و شاید حتی چند واقعیت برای هضم است. از آنجایی که موضوع است
در جای دیگر با جزئیات زیاد توضیح داده شده است، من سعی نمی کنم نسخه یا دیدگاه خود را در مورد رهبری خلاصه کنم. من به چند ویژگی اشاره می کنم که به اعتقاد من از بیشتر رهبران بزرگ، اگر نه از همه، فراتر است.

برای من، من به ویژگی هایی مانند چشم انداز و هدف روشن و توانایی انتقال آنها به دیگران فکر می کنم. شور و اشتیاق آنها که ناشی از این هدف است، می تواند بر روی همسالان یا تیمی که رهبری می کنند نفوذ کند و انگیزه دستیابی به اهداف مورد نظر تقریباً مسری می شود.

“رهبری نفوذ است.” – جان ماکسول.

قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری

صحبت از کتاب های رهبری… نویسنده مورد علاقه من در این زمینه جان کی. ماکسول است. او بیش از 50 کتاب در مورد رهبری نوشته است و به طور گسترده به عنوان یک متخصص برجسته شناخته می شود و اغلب به عنوان سخنران اصلی برای پرداختن به این موضوع در کنفرانس ها یا گردهمایی های شرکتی استخدام می شود.

من شخصاً چندین کتاب رهبری او را خوانده ام و بارها صحبت های او را شنیده ام، بنابراین مطمئن هستم که بینش من به طور قابل توجهی با دیدگاه خاص او شکل می گیرد.

از آنجایی که امیدوارم در طول زمانی که صرف خواندن این مقاله می کنید، ارزش بیشتری برای شما بیافزایم، برنامه من این نیست که فقط اطلاعات را خالی کنم، بلکه راهی به شما بدهم تا از زاویه ای شاید کمی متفاوت به رهبری نگاه کنید. به طور بالقوه حتی به شما امکان می دهد توانایی های رهبری خود و موارد اجتناب ناپذیر را ارزیابی کنید
تأثیری که می تواند بر روی دیگران در حوزه نفوذ شما داشته باشد.

من رهبری را با مطالعه رهبران و پرسیدن سوال مطالعه کرده ام. این ایده یا روش جدیدی نیست که من با آن آشنا باشم، اما می‌خواستم چند سوالی را که دوست دارم بپرسم به اشتراک بگذارم. امیدواریم در طول مسیر، چرخ‌ها را در ذهن شما بچرخانند و شما را تشویق کنند که بیشتر رهبر درون خود را کشف کنید، همانطور که فکر می‌کنم برای من انجام دادند.

  • برای تبدیل شدن به رهبران بهتر چه کنیم؟
  • چه چیزی می توانیم از رهبران بزرگ بیاموزیم؟
  • چه چیزی باعث می شود افراد مهارت های رهبری خود را توسعه دهند؟

من فکر می کنم هر یک از این سؤالات می تواند بینش ارزشمندی را ارائه دهد، زیرا ما نقاط قوت و ضعف رهبری خود را درک کرده و توسعه می دهیم. بسیار ارزشمند است که بفهمیم به طور طبیعی استعدادی داریم و همچنین در کجا ممکن است کمبودهایی داشته باشیم که باید تقویت شوند.

یادگیری از رهبران بزرگ راهی مطمئن برای کشف برخی از ضعف های آشکاری است که من کشف کرده ام. با این حال، عزت نفس کلید پیشرفت است، بنابراین اجازه ندهید شکاف در توانایی های رهبری شما را متوقف کند. با این حال، آخرین سوال بالا مهم است.

رهبر بودن می تواند چالش برانگیز باشد، اگر نه کاملاً دشوار.

بنابراین اشتباه نکنید، درک اینکه چه چیزی دیگران را هدایت می کند و به طور خاص چه چیزی شما را به تلاش و توسعه آن ضعف های سرسخت رهبری سوق می دهد بسیار مهم است.

قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری

ما باید درک کنیم که چه چیزی ما را در یک سطح شهودی عمیق سوق می دهد. به حدی که در ما ریشه دوانده و بخشی از آن چیزی می شود که در هسته ما هستیم. در غیر این صورت، زمانی که اوضاع کمی سخت شد، ما فقط به دیگران اجازه می دهیم کارهای سخت را انجام دهند در حالی که به چیزی امن تر، ساده تر و متوسط ​​رضایت می دهیم.

در زیرنویس به چشم انداز و هدف اشاره کردم. من به آنها اشاره می کنم زیرا هر دو با رهبری فرد مرتبط هستند. در 46 سال زندگی خود، سوالات زیر را از بسیاری از رهبران بزرگ پرسیده ام.

هدف رهبری آنها چیست و چه دیدگاهی هدف آنها را هدایت می کند؟

به جای غواصی در اهداف و چشم انداز دیگران، همین را از شما می پرسم… هدف پشت سر شما و چشم اندازی که رهبری شما را هدایت می کند چیست؟

شناسایی هدف و چشم‌انداز شما می‌تواند درک و انگیزه لازم را برای غلبه بر چالش‌های اجتناب‌ناپذیری که توسعه رهبری شما با آن مواجه خواهد شد، فراهم کند. روند تبدیل شدن به یک رهبر ممکن است گاهی اوقات تنها باشد، بی شباهت به سفر کارآفرینی ایجاد یک کسب و کار یا چندین کسب و کار.

افرادی در زندگی شما وجود خواهند داشت که رهبری شما را به چالش می کشند، همانطور که کسانی هستند که هوش تجاری شما را زیر سوال می برند. گاهی اوقات ما به احتمال زیاد توانایی‌های خودمان را زیر سوال می‌بریم، خواه هدایت کسی باشد یا تبدیل شدن به یک صاحب کسب‌وکار موفق. این دقیقاً همان لحظاتی است که همه ما به آن نیاز داریم تا بتوانیم هدف و دیدگاه خود را در مورد اینکه چرا آنچه را که لازم است انجام می‌دهیم منعکس کنیم و به آن بپردازیم.

گواهینامه بازاریابی محتوا

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

من معتقدم که در هر یک از ما یک رهبر وجود دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، من می خواهم آخرین سوال را به شما ارائه دهم.

یک رهبر بزرگ چه تأثیری بر افرادی که تحت تأثیر او هستند می گذارد؟

من عنوان این مقاله را The Leading Impact گذاشتم زیرا معتقدم رهبری واقعی تأثیر باورنکردنی بر دیگران دارد. در تجارت، رهبری عالی می تواند شغل، درآمد، ثروت، ثبات و آزادی مالی را فراهم کند.

در زندگی، رهبری عالی می‌تواند الهام‌بخش تغییر باشد، می‌تواند کاتالیزوری برای تأثیرگذاری بر نسل‌های بشریت از طریق تأثیرات موج‌دار تأثیرگذاری بر زندگی اطراف آن رهبران بزرگ باشد. می‌تواند شعله‌ای از شور و اشتیاق را برافروزد که امروز یک فرد بزرگ‌تر از دیروز باشید، و به نوبه خود آن شعله می‌تواند به دیگران سرایت کند که سپس ردای رهبری را به خود می‌گیرند و به واکنش زنجیره‌ای تأثیرگذار بر زندگی‌ها ادامه می‌دهند.

من به شما می گویم که مهم نیست که فقط یاد بگیرید که خودتان را به خوبی رهبری کنید و هرگز به رهبری تیمی از عوامل تغییر احترام نگذارید. رهبری شما مهم است و شما می توانید تأثیر زیادی بر روی تعداد کمی یا احتمالاً حتی نسل های مردم داشته باشید.

صرف نظر از این، همه اینها ممکن است زیرا شما تصمیم گرفتید هدف خود را به وضوح مشخص کنید، چشم اندازی برای زندگی خود ارائه دهید و به رهبری تبدیل شوید که برای آن خلق شده اید.

عشق زیادی در سفر شما!

قدرت نفوذ: تغییر زندگی از طریق رهبری