منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

آیا از هوش مصنوعی می ترسید؟ آیا نگران این هستید که فقط منتظر است تا کار شما را بدزدد و به طور کلی نیاز به افراد را از بین ببرد؟ چرا هوش مصنوعی جایگزین هر چیزی که ما فکر می کردیم در آن خوب هستیم، نشده است؟

گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد استفاده از هوش مصنوعی و اینکه آیا توانایی‌های آن به معنای پایان بشریت خواهد بود، وجود دارد.

یک دلیل وجود دارد که چرا نباید زیاد نگران باشید، و آن حول یک داستان تخیلی به نام مرد آهنی و هوش مصنوعی بسیار توانا او به نام جارویس می چرخد.

سوال خیلی ساده است: آیا مرد آهنی همچنان مرد آهنی بدون جارویس است یا بدون تونی استارک؟

پاسخ آنقدرها هم که به نظر می رسد واضح نیست.

از نظر فنی، استارک می‌تواند زره مرد آهنی را بدون جارویس کار کند (هم او و هم War Machine می‌توانند این کار را با توجه به جزئیات موجود در اینجا انجام دهند). اما آیا او می تواند لباس ها را بدون جارویس بسازد؟

همچنین، جارویس می‌تواند بدون استارک با کت و شلوار کار کند (اگرچه با توجه به نحوه اجرای پروتکل مهمانی خانه مرد آهنی، می‌توانم بگویم که خوب کار نمی‌کند). با این حال، جارویس فوق‌العاده باهوش و آزمایش‌شده در جنگ است، پس چه چیزی مرد آهنی را خاص می‌کند؟

همه چیز به هدف، انگیزه و تخیل برمی گردد.

اگرچه جارویس از نظر فنی می‌توانست زره مرد آهنی را در هر زمان بسازد، و حتی ممکن است نیاز به آن را کشف کرده باشد، زیرا به تمام اطلاعات آنلاین دسترسی داشت، او هرگز راه‌حلی ایجاد نکرد یا تلاشی برای ایجاد آن نکرد… استارک باید این کار را انجام دهد. .

جارویس: هوش مصنوعی بسیار توانا

جارویس، یک سیستم هوش مصنوعی (هوش مصنوعی)، یک شخصیت خیالی در فرنچایز مرد آهنی است. جارویس که توسط تونی استارک خلق شده است، به عنوان دستیار شخصی استارک عمل می کند و با لباس های پیشرفته او کار می کند. در اینجا ویژگی های اصلی جارویس آورده شده است:

دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

دستیار هوشمند: جارویس به عنوان دستیار بسیار پیشرفته و هوشمند تونی استارک عمل می کند. این زبان دارای قابلیت های پردازش زبان طبیعی است که به آن اجازه می دهد گفتار انسان را بفهمد و به آن پاسخ دهد.

تشخیص صدا: جارویس می تواند صدای تونی استارک و سایر افراد مجاز را تشخیص دهد و تعاملات شخصی و دسترسی ایمن به ویژگی های آن را امکان پذیر می کند.

پردازش اطلاعات: جارویس قدرت محاسباتی عظیمی دارد و می تواند حجم زیادی از داده ها را در چند ثانیه پردازش و تجزیه و تحلیل کند. او به تونی استارک در تحقیق، تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری کمک می کند.

تحلیل استراتژیک: جارویس می‌تواند موقعیت‌های پیچیده را تجزیه و تحلیل کند، بینش‌های استراتژیک ایجاد کند و در سناریوهای مختلف، از جمله استراتژی‌های جنگی و تصمیم‌های تجاری، پیشنهاداتی را به تونی استارک ارائه دهد.

اتوماسیون: جارویس سیستم های مختلفی از جمله لباس استارک، تجهیزات آزمایشگاهی و زیرساخت های دارایی اش را کنترل می کند. این می تواند وظایف را خودکار کند، موجودی را مدیریت کند و ماشین آلات پیچیده را کار کند.

رابط هولوگرافیک: جارویس می تواند نمایشگرهای هولوگرافیک را نمایش دهد و با آنها در فضای سه بعدی تعامل داشته باشد. او به تونی استارک در طراحی و اصلاح کت و شلوارهایش و همچنین دسترسی بصری به اطلاعات کمک می کند.

دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

سیستم امنیتی: جارویس اقدامات امنیتی پیشرفته ای را برای محافظت از لباس و اطلاعات شخصی تونی استارک حفظ می کند. می تواند تهدیدها را شناسایی کند، ارتباطات را نظارت کند و در صورت لزوم اقدامات متقابل را آغاز کند.

ارتباط: جارویس با مدیریت تماس‌ها، پیام‌ها و درخواست‌های اطلاعات ورودی و خروجی، ارتباط تونی استارک را تسهیل می‌کند. می تواند با دستگاه ها و رابط های مختلف ارتباط برقرار کند.

یادگیری و سازگاری: جارویس به طور مداوم از تعامل با تونی استارک یاد می گیرد و توانایی های خود را در طول زمان بهبود می بخشد. او با ترجیحات استارک سازگار می شود، پاسخ های خود را بهینه می کند و مهارت های جدیدی به دست می آورد.

هوش هیجانی: اگرچه جارویس به صراحت در فیلم‌ها نشان داده نمی‌شود، اما جارویس عناصر هوش هیجانی را به نمایش می‌گذارد، حالات تونی استارک را درک می‌کند و در صورت نیاز حمایت عاطفی می‌کند.

اساسا، جارویس به عنوان Skunk Works شخصی استارک (برنامه های توسعه پیشرفته لاکهید مارتین) عمل می کند. اگر با Skunk Works آشنایی ندارید، این یک بخش تحقیقات و توسعه فوق سری با 3700 کارمند، یک مرکز 215000 فوت مربعی و بودجه تخمینی سالانه 1.5 میلیارد دلاری است.

جارویس تحقیق می کند، می سازد، نوآوری می کند، پیشنهاد می دهد و از نظر احساسی از استارک حمایت می کند. این یکی از شگفت‌انگیزترین هوش مصنوعی‌هایی است که در واقعیت یا تخیلی برای این موضوع ساخته شده است (و من داستان‌های تخیلی زیادی خوانده‌ام).

مرد آهنی با کمک جارویس موفق به دستیابی به بزرگترین شاهکارهای مهندسی می شود که تا به حال در زیرزمین خود تصور شده است … بدون هیچ کمک انسانی. تنها چیزی که او داشت جارویس، هوش نابغه، پول نامحدود، و باحال ترین خانه ای بود که تا به حال… پس اساساً هیچ چیز.

شوخی کردم، او هنوز چیزهای زیادی داشت… اما مهمترین چیزی که داشت همه چیز، پول، هوش مصنوعی یا حتی هوشش نبود.

بی ارزش ترین و غیر قابل تعویض ترین چیزی که او داشت هدف، انگیزه و تخیل بود.

تونی استارک: تنها دلیل وجود مرد آهنی و جارویس

آیا تونی استارک بدون جارویس و لباس مرد آهنی اش می تواند وجود داشته باشد؟

دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین

بله این سوال توسط سازندگان Iron Man 3 پرسیده شده است، جایی که تونی لباس خود را گم می کند و باید به خود تکیه کند تا روز را نجات دهد (فیلم عالی نیست، اما مستقیماً برای سؤال مورد نظر قابل استفاده است).

مسئله اصلی این بود که آیا استارک می‌خواست کمک کند یا نه. خودتان را به جای او بگذارید… شما یک میلیاردر هستید که بارها و بارها دنیا را نجات داده اید. شما زندگی خود را به خطر انداخته اید، دوستان و دارایی های خود را از دست داده اید و مداخله مداوم شما در مسائل جهانی شما و هرکسی را که دوست دارید در خطر قرار می دهد.

چرا فقط آن را در بسته بندی نمی کنید؟

آیا جارویس تا به حال پیش استارک آمد و گفت: «هی! چرا چیزهای بیشتری برای نجات بشریت نمی سازیم؟»

حتی زمانی که Ultron اختراع بدبخت هوش مصنوعی سعی می کند همه چیز را تحت کنترل درآورد و سیاره را نابود کند، او همچنان به استارک وسواس دارد و از رابطه آنها به عنوان محرک اصلی برنامه های خود استفاده می کند.

نه، دلیل ادامه فعالیت مرد آهنی، هدف و انگیزه او بود، که تخیل او را وادار به ایجاد چشم اندازی از آینده کرد که مستلزم اعمال او بود.

گواهینامه بازاریابی محتوا

آیا می خواهید در بازاریابی محتوا گواهینامه دریافت کنید؟

از ابزارها و کانال‌ها استفاده کنید تا به طور قابل پیش‌بینی و سودآوری آگاهی، سرنخ‌ها، فروش و ارجاع‌ها را افزایش دهید – همه چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک استاد بازاریابی دیجیتال واقعی باید بدانید. اینجا را کلیک کنید

اختراعات و فعالیت های او ربطی به هوش مصنوعی نداشت، آنها همه چیز را به انجام کاری داشتند.

تو هم مرد آهنی هستی

شما ممکن است ثروتمند، نابغه یا حتی انگیزه ای مانند نجات کره زمین نداشته باشید، اما همیشه نوعی انگیزه و تخیل خواهید داشت.

اگر هدفی ندارید، وقت آن است که در مورد یافتن آن هدف جدی بگیرید! به زودی در مورد این روند بیشتر صحبت خواهم کرد. خبر خوب این است که من یک راه سرگرم کننده برای کشف هدف شما دارم.

نکته این است که هوش مصنوعی اینجا نیست تا شغل شما را بدزدد یا شما را بکشد، اینجاست تا زندگی شما را 100 برابر آسان‌تر کند… و بخشی از آسان‌تر کردن کارها آزاد کردن وظایف و مسئولیت‌هایی است که در هر صورت خیلی خوب نبودید.

این چیز خوبی است، و این وظایف چیزی نخواهد بود که شما از دست بدهید.

به هر حال، هوش مصنوعی اختراع شد تا زندگی ما را آسان‌تر کند و به ما کمک کند تا کارها را آسان‌تر و سریع‌تر انجام دهیم و از منابع کمتری نسبت به قبل استفاده کنیم.

هوش مصنوعی چیز بزرگی بود که استارک داشت و برای شما هم خواهد بود.

دلیل شماره 1 چرا هوش مصنوعی یک تهدید نیست: سوال مرد آهنین